Hacamat Fitness Vücut Geliştirmede Kaslara 7 Faydası Nelerdir

0
101

Hacamat fitness Vücut Geliştirmede Kaslara 7 Faydası Nelerdir, nedir sorularına cevap olacak bir yazımızı sizler için derledik. Hacamat tedavisinin kaslara faydası var mıdır? Hacamat ve fitness faydası nedir? Özellikle vücut geliştirici sporcuların hacamat günlerinde yaptırması daha çok faydalı olacaktır. Hacamat günleri hangisi diye merak ediyorsanız 2018 hacamat takvimi  günlerine bakabilirsiniz. Hacamat fitness vücut geliştirmede anlamı, faydaları ve neden bu tedaviyi yaptırmaları gerekmektedir. Hacamat: deri altında dokularda birikmiş ve biriktiği noktada ilgili organların beslenmesini sağlayan ve yollarını tıkayan kılcal damarlardaki birikmiş, atıl kan, pis kan, metal, ve partakül gibi toksit maddelerin vakumla kupa çekerek dışarı atılmasına hacamat tedavisi denilmektedir. Hacamat bilimsel anlamda yüzlerce hastalığa faydalı olduğu kanıtlanmıştır. Bunlar, kalp, karaciger, böbrek, sinirsel gibi daha bir çok  hastalık da faydasını göstermektedir.

Hacamat fitness vücut geliştirmede kaslara 7 faydası nelerdir

 1.  Vücut geliştirme spor yapan kişilerde kalp, karaciğer ve böbrek çok fazla yorulduğundan dolayı bu organların beslenme yolunu açarak organlara binen gereksiz yükü hafifletecektir.
  Özellikle streoid kullanan kişilerin mutlaka ama mutlaka hacamat yaptırması şarttır. Vücut geliştirmede girilen kürden sonra yapılan tedavilerine ekstra olarak hacamat tedavisini mutlaka yaptırmalısınız.
 2. Kılcal damarlarda biriken pis kan ve atık kanları ortadan kaldırarak damarların açılmasını ve böylece vücut geliştirme yapanların açık damar yolları ile daha iyi kan dolaşımını sahip olmasını sağlar vücut geliştirme için çok faydalıdır.
 3. Her yapılan hacamat tedavisi sonra vücut direnciniz daha fazla artmış olacaktır.
 4. Damar yolları açılınca kanın oksijen taşıma kapasitesi artacağından dolayı vücut geliştirmeciler için büyük nimettir.
 5. Her yapılan hacamat sonrası yorgun ve halsiz hissetme durumunuz azalır bir süre sonra hiç kalmaz. Böyle vücut geliştirme anteremanlarda daha yüksek performans sergileyebilirsiniz.
 6. Hacamat tedavisi kan dolaşımından dolayı olduğundan dolayı damarların daralmasını önler anteremanlarda daha çok PUMP hissine sahip olabilirsiniz.
 7. Kas ağrılarınızı, sırt ağrılarınızın oluşmasını engeller.

Hacamat hangi noktalara yapılmalıdır?

 • Kalp noktasına
 • Karaciğer noktalarına
 • Bacak noktalarına
 • Sırt noktalarına
 • Kafa noktalarına

Hacamat noktaları olarak bu bölgeler tercih edilebilinir. Hacamat noktalarını görmek için diğer konumuzu da okuyabilirsiniz. Vücut geliştirmede kas ağrıları oldukça fazla olmaktadır. Bu sebeble kas ağrıları için hacamat sizlere iyi gelecektir. Fitness vücut geliştirme sporu ile ilgilenen sporcuların her ay düzenli olarak hacamat (kupa çekme) tedavisini yaptırmalarını şiddetle öneriyoruz. Bu tedaviyi yine doktor gözetiminde yapmanız sizler için daha faydalı olacaktır.

Panik Atak Tedavisi Hacamat Faydası

Hacamatın Cinselliğe Faydası

Bilimsel olarak hacamat nedir? Bilimsel olarak hacamat faydaları

Hacamat kalp hastalıklarına iyi gelir mi? Hangi Noktalara Uygulanmalı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here