Hacamat Sonrası ve Hacamat Öncesi Yapılması Gerekenler

0
74

“Hacamat yaptırmadan önce ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler olacaktır. Dikkat etmeniz gerekenleri sizler için hazırladık. Yazımız hakkında da yorumlarınızı eksik etmeyin. Eklemek istediğiniz her hangi bir bilgiyide bizimle paylaşabilirsiniz.

Hacamat Öncesinde Dikkat Edilecek Hususlar

Hacamat yaptırmadan önce ve sonrasında  kan dolaşımını yavaşlatacak hususlardan uzak durmak ana etkenler başında gelmektedir. Hacamat öncesinde dikkat edilecekler listeleyelim. 1- Hacamat aç karnına yapılır:  Takribi 4 saat öncesi yeme içme işlemi bırakılır. Tok karnına yapılan hacamat bir çok hastalığa neden olur.  Hacamatın aç karnına yapılmasının sebebi aç iken kandaki toplam yağ ve glikoz oranı (şeker) ve diğer zararlı maddeler düşük oranda bulunmaktadır. Bu durumda kalp, karaciger ve böbrekler daha aktiflerdir. Çünkü tokluk halinde kan, karın boşluğunda gollendiği için hayati merkezlerimiz olan beyin ve kalbin beslenmesi zayıflaşmıştır. Böyle durumlarda hacamat yapılınca beyine, kalbe ve diğer hayati hormon ve enzim yapan bezlere giden kan hacmi iyice düşerek fel, anfarktüs gibi kalıcı rahatsızlıkların çıkmasına neden olur. 2- Asgari 24 Saat Öncesinden Hayvansal Gıda Alınmaz : Hayvansal gıdalar protein ihtiva eder, kanı koyulaştırır. Hayvansal perhize dikkat edilerek yapılan hacamatın faydası daha çok artmaktadır. Oldu ki unuttunuz bir dilim peynir veya  diğer hayvansal gıdalar tükettiniz. Çözüm olarak bir yemek kaşığı zeytin yağı ile sirke karıştırılıp içilirse hayvansal gıdanın etkisi negatifleşir. 3- 24 Saat Öncesinden Cima Yapılmaması Gereklidir:  Özellikle evli çiftler hacamat olmadan 24 saat öncesinde “”cinsel perhizi”” yapmalıdır. sirkeli-su-bal-şerbeti

Hacamattan Sonra Dikkat Edilecek Hususlar

1- En az 2 Saat Kadar Her Hangi Bir Şey Yenmemelidir: Hacamattan sonra iştah biraz açılabilir. Mümkün olduğunca günü hafif gıdalar ile geçirmek hacamatın faydasını artıracaktır. 2- Hacamattan sonrada cima (cinsel perhiz) yapılmaması hacamatın faydasını artıracaktır. 3- Hacamattan sonra 24 saat hayvansal gıdalar tüketilmeyip perhiz devam etmesi gerekmektedir. 4- 12 Saat Sonra Duşa Alınmalı: Duştan hemen sonra yara izlenirin olduğu bölgelere kantaron yağı sürmek iz kalmaması, yaraların çabuk iyileşmesi bakımından çok fayda sağlamaktadır. Hacamattan sonra sirkeli su veya bal şerbeti içmek çok faydalıdır. Zira her iki gıdanın ortak özelliği damar açıcı olmasıdır. Hacamat öncesinde ve sonrasında bunlara mutlaka dikkat etmelisiniz. Yapılan seansın faydasını artırmak için gereklidir. Diğer Yazımız Hacamat Noktalarının Faydasını Okuyabilirsiniz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here