Hacamat malzemeleri ve toptan fiyatlarıteda

0
195

"

Hacamat malzemeleri ve toptan fiyatları

Hacamat malzemeleri ve toptan fiyatları: Hacamat ilk olarak Peygamber Efendimiz (s.a.v) tarafından uygulanmaya başlanmış olan yaklaşık 14 asırlık bir geçmişi bulunan önemli tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Genellikle insanlar tarafından sünnet olduğu için uygulanan bu tedavi yöntemi doğru yapıldığı taktirde oldukça faydalı bir tedavi yöntemidir. Hacamat kısaca derimizin altında birikmiş ve vücudumuzda çeşitli hastalıklara sebep olan toksik kanının vakumlanarak vücuttan uzaklaştırılması işlemidir.

Hacamat Malzemeleri

Hacamat tedavisi sırasında kullanılan malzemeler geçmiş dönemlere büyük bir farklılık göstermektedir. Günümüzde kullanılan malzemeler artık daha gelişmiş ve daha ucuza mal olmanın yanı sıra daha etkili sonuçlar vermektedir. Hacamat aleti olarak kullanılan birçok malzeme bulunmaktadır. Bunların arasında hacamat kupası, vakumlu bardak, hacamat pompası, jilet, steril eldivenler ve çöp poşeti gibi birçok malzeme bulunmaktadır.

Hacamat Seti İçeriği

Hacamat seti hacamat tedavisinin uygulanması için gerekli olan tüm malzemeleri içeren settir. Hacamat setinde bulunan malzemelerin içeriği aşağıdaki gibidir.

 • 2, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8 cm çaplarında Kupalar
 • Hacamat Pompası
 • Yarım Jilet
 • Pedli Sıva
 • Batikon Dezenfekten
 • Oksijenli Su
 • Pamuk
 • El ve Cilt Temizleyici
 • Pudralı Latex Eldiven
 • Yüz Maskesi
 • Sedye Örtüsü
 • Kullan At Bez Havlu

Genel olarak hacamat setleri arasında bu malzemeler bulunmaktadır. Hacamat kupaları vücudun belirli noktalarında açılan kesiklerden kanın vakumlanarak alınmasını sağlamaktadır. Böylece vücuttaki toksik kanlar kupalar sayesinde toplanarak vücuttan çekip alınır. Vücuttaki kanı kupalara çekebilmek için hacamat pompası kullanılmaktadır. Kupaları üst kısmında bulunan noktalardan kupa içerisindeki hava çekilerek vücuttaki kan vakumlanır, bu vakumlama işlemi hacamat pompaları sayesinde yapılmaktadır. Hacamat işleminin ardından oksijenli su ve dezenfekten ile kesiklerin üzeri tamamen temizlenir. Böylece bu kesiklerden oluşan yaraların iltihaplanması veya herhangi bir bakteri bulaşması engellenmiş olur. Bu temizleme işleminin arından pedli plasterler ile kesiklerin üzeri kapatılır ve 13hacamat kesikleri kapanana kadar bu pedler kullanılır. Hacamat görevlisinin size bildirdiği süre zarfı boyunca pedleri kaldırıp atmamanız tavsiye edilir. Pamuk, sedye örtüsü, yüz maskesi, kullan at bez havlular ve el temizleyici maddeler hacamat işlemi sırasında hijyenik ortam sağlanması amacıyla kullanılan malzemelerdir. Böylece hacamat tedavisi esnasında ortam son derece titiz olur ve hastalar oluşabilecek herhangi bir hastalık durumuna karşı koruma altına alınmış olur.

Hacamat Malzemeleri Toptan Fiyatları

Hacamat malzemeleri az miktarda alınması halinde daha pahalı olacaktır. Hacamat malzemelerinin toptan bir şekilde alınması durumunda birim fiyatları normal alımlara göre daha uygun olacaktır. Hacamat malzemeleri uzun süreli kullanım dayanımına sahip oldukları için çok sayıda satın alınarak dilediğiniz zaman diliminde tekrar kullanabilirsiniz (Bazı malzemeler tekrar kullanılamaz). Çok sayıda hacamat tedavisi uyguluyorsanız ve hacamat oluyorsanız hacamat malzemelerini toptan bir şekilde satın alarak daha uygun fiyatlara elde edebilirsiniz. Bu sayede ekonomik olarak kar elde edebilirsiniz.

Hacamat Malzemelerini Etkileyen Faktörler

Hacamat setlerinin fiyatları birbirine göre farklılık arz edebilir. Hacamat setlerinde bulunan malzemelerin sayısı, çeşitliliği ve kalitesine göre bu setler farklı fiyat etiketlerine sahip olabilir. Özellikle hacamat kupaları bu konuda değişkenlik arz edebilmektedir. Bazı kupalar plastik malzemelerden üretilirken bazı kupalarda cam malzemelerden üretilmektedir. Bu sebeple fiyatları farklılık arz edebilmektedir. Hacamat setlerinde bulunan malzemelerin sayısını yapacağınız hacamat sayısına göre belirleyebilir bu sayede sizin için en uygun paketi satın alabilirsiniz. Hacamat setinde yer alan tüm malzemeler orantılı bir şekilde eklenmiştir. Bu sayede herhangi bir seti satın almanız halinde herhangi bir malzemede eksiklik ya da fazlalık yaşamazsınız. En uygun hacamat setini alarak dilediğiniz kadar hacamat tedavisi uygulayabilirsiniz."

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here