Hipnoz Nedir?

0
67

"

Hipnoz Nedir?

Hipnoz nedir? Geçmişten günümüze kadar insanlar hipnoz yöntemlerini bilinçli olarak olmasa da kullanmışlardır. Bilinen en eski hipnoz kullanıcıları Yunanlılardır. Zaten hipnoz kelimesi de Yunancadan gelmektedir. Yunanca hipnoz kelimesi “ uyku “ anlamına gelmektedir. Gerginliklerden kurtulabilmek ve hasta olan kişilerin tedavisine destek olabilmek için kullanılan terapi yöntemidir. Hipnozun temel amacı zihninizi devre dışı bırakıp dinginlik sağlamaktır. Tabiri caizse zihninizi ve bilincini bir kenara bırakıyorsunuz diyebiliriz. Hissettiğiniz duygulardan, beyninizi kurcalayan düşüncelerden ya da sizi yıpratan olaylardan uzaklaşarak dinlenmektir hipnoz.

Tedavide Hipnoz

Hipnozun tedavide kullanılmasına Hipnoterapi denilmektedir. Bu tedavi yöntemini gerçekleştiren uzmanlara hipnolog ya da hipnoterapist denilmektedir. Herkes hipnoz yapabilir hatta kendini hipnoz ustası olarak ilan edebilir ancak herkes hipnoterapist olamaz. Hipnoterapistlik uzmanlık gerektiren, tıbbi bilgiye sahip kişilerin yapabileceği bir şeydir. Kısacası hipnozu tedavi için kullanacaksanız bir hekime ihtiyacınız olacak. Kelime anlamı olarak Hipniterapi bir kişinin diğer kişiye telkin yoluyla emrine almak ve zihnini boşaltmak anlamına gelmektedir. Hekim konusunda ısrarcı olmamın sebebi kendinizi emanet edeceğiniz kişinin, oluşacak acil durumlara karşı müdahale edebileceğine güvenebileceğiniz kişi olmasıdır.

Hipnozla Tedavi Edilebilir Durumlar

Panik Atak Rahatsızlığı: Sürekli korku halinde olmak ve bu korku hallerinin krizler şeklinde gelmesine panik atak denilmektedir. Hipnoz yöntemi kullanılarak bu korkuların yenilmesine ve korku durumlarını oluşturan faktörlerin ortadan kaldırılıp zihnin temizlenmesi sağlanır. Yeme Alışkanlıkları: Düzensiz yeme-içme alışkanlıkları ileri dönük olarak çeşitli hastalıklara sebebiyet olmaktadır. Birçok hastalığın altında düzensiz beslenme yatar. İnsanlar ihtiyacı olan besinleri düzenli bir şekilde aldığı takdirde sağlıklı kalmayı başarabilmektedirler. Hipnoz yöntemi sayesinde beslenme alışkanlıklarınızı düzene sokabilmektesiniz tellbam.com. Stres: Tıpkı beslenme alışkanlıkları gibi streste ileriye dönük çeşitli hastalıklara sebebiyet vermektedir. Hatta beslenme alışkanlıklarından doğacak hastalıklarla stresten doğacak hastalıkları karşılaştırdığımızda, stresten doğan hastalıkların daha tehlikeli hastalıklar olduğunu görebiliriz. Stresten uzak kalabilmek ve stresten uzun süreli arınabilmek için uzun süreli hipnoz tedavisine ihtiyaç duyabilirsiniz. Uzun süreli tedavi, uzun süreli sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Bağımlılık: Zihninizde, bilinçaltınızda gizlenmiş alışkanlıklarımızdan hipnoz yöntemiyle arınabiliriz. Yapacağınız terapiler sayesinde bilinçaltınızda tabiri caizse bir temizleme işlemi gerçekleştirmiş oluyor, alışkanlıklarınıza veda etmiş oluyorsunuz. Meditasyon Çeşitleri

GETAT nedir? – Geleneksel Tamamlayıcı Alternatif Tıp

"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here