Homeopati nedir? Hangi hastalıklara iyi gelir

0
79

"

Homeopati Nedir?

Homeopati nedir? Sorusuna en iyi cevap fiziksel, zihinsel ve hislerle insanı tek başına ele alan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yönteminde en temel mantık insanın hastalıklarla ilgili savunma ve savaşma mekanizmalarının harekete geçmesini ya da hızlanmasını sağlamaktır. Türkiye’de pek bilinmeyen ancak dünyada çok fazla kullanılan bu tedavi yöntemi ortalama 200 yıldır hayatımızın içerisinde. Yurt dışında pek çok yerde homepati merkezleri dahi bulunmaktadır. Bu merkezler sadece homepati tedavi yöntemini kullanmakta olup kendi geliştirdikleri ilaçları kullanmaktadırlar. Homeopatinin en temel mantığı hastalığın tek sebepten varoluşuna inanmak ve tekbir ilaç ila o hastalığın tedavisine yönelmektir. Yapı taşlarının insanın yaşam sevinci ve yaşam gücü oluşturmakta olup tamamen ruhsal dayanağı bulunmaktadır. Homeopati ile ilgilenen uzmanlara Homepat denilmektedir. Son zamanlarda birçok ülkede insanların homepatlardan destek almasının en büyük nedeni modern tıbbın çok fazla ilaca dayalı olarak çalışmasıdır. Günümüzde doktorlar hastalıkların kaynağına inmek yerine ilaç yardımıyla önüne geçmeye çalışmaktadırlar. Oysa homeopatide hastalığın kaynağı yani sebebi bulunarak sebebe yönelik tek bir ilaçla tedavi etmektir. Homeopati nedir

Homeopati Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Aslında hastalıklara iyi geliyor demek yanlış olur. Sonuç olarak bizler doktor değiliz ya da araştırmalar kesin ve gerçeklik kazanmış araştırmalar değildir. Burada yazdıklarımız internetten ulaştığımız kaynaklara istinaden hazırlanmış makalelerdir. Yani işin aslı tedavi ne olursa olsun uzmandan yardım almak gereklidir. Modern tıp teknolojiden ve araştırmalardan aldığı güç sayesinde mutlak sonuca ulaşmaya en yakın tedavi yöntemidir. Deneyler, testler ve kontroller her zaman önemli olup doktorlar sayesinde ancak ve ancak hastalıklardan kurtulmanız mümkündür. Bizim burada aktardığımız bilgiler doğrultusunda eğer sizin aşağıda görülen hastalıklardan birine sahip olduğunuzu düşünüyor ya da biliyorsanız muhakkak bir doktordan ve doktorun vereceği tedavi yöntemlerinden destek almalısınız.

Amerikan Havayolları

Kesinlik kazanmasa da iyi geldiği düşünülen hastalıklar şu şekilde;

  • Yaşam kalitesini çok kötü bir hale getiren ve insanı sürekli olarak huzursuz hissedilen, kelimenin tam anlamıyla baş belası olan migren hastalığına iyi geldiği düşünülmektedir.
  • Nefes sorunlarına sebep olan astım, bronşit ya da alerjik sorunlara karşı iyi geldiği söylenmektedir.
  • Ruhsal bozukluk, depresyon ve panik atak gibi yaşanılan manevi hastalıklara da iyi geldiği bilinmektedir.
  • Henüz başlangıç seviyesinde olan şeker hastalığına iyi geldiği kesin olmamakla birlikte sadece bir söylenti durumundadır.

 

Yanlış Tedavi Önerileri (Bunlara Dikkat!)

Aşağıda listeleyeceğimiz çözümleri lütfen sizler dikkate almayınız. İnternette araştırdığınızda tedavi olarak karşınıza çıkabilecek ileri derecede saçma yöntemle evet ciddi ciddi tedavi yöntemi olarak Homeopati’de sunulmuştur bu yöntemler. Okuduğunuz her maddeyi tekrar okumak zorunda kalabilirsiniz, şayet ilk başta bende inanmamıştım.

  • Koyun dalağı ama normal bir koyun dalağı değil. Şarbon hastalığı bulunan koyunun dalağının sivilcelere iyi geldiği söylenmektedir.
  • Arsenik: Gribal hastalıklar, bağırsak yolları enfeksiyonu ve gıda zehirlenmelerine iyi geldiği söylenmektedir.
  • Güzelavrat Otu: Adında dahi hayır olmayan bu otun ateşli hastalıklara ve baş ağrılarına iyi geldiği söylenmektedir.

Yukarıdaki yöntemlerin hiçbiri tedavi yöntemi değildir. Birçoğu ölümle sonuçlanabilecek sorunlar meydana çıkarabilecek yöntemlerdir. Bu kadar saçma bir tedavi önerisi daha önce hiçbir dalda bulunmamıştır. Asla ve asla bu tarz saçmalıklara kanmayın ve asla ve asla bu yöntemleri denemeyin. İnternet ortamında tedavi yöntemi aramak çölde kutup ayısı aramaya benzer. Tedaviyi hastanelerde ve doktorlarda aramalıyız.

Ozon Terapisi Faydaları Ozon terapisi nelere iyi gelir

"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here