Ozon Terapisi Faydaları Ozon terapisi nelere iyi gelir

0
73

"

Ozon Terapisi Faydaları Ozon terapisi nelere iyi gelir

Ozon Terapisi faydaları sayesinde çeşitli hastalıkları iyileştire bilir ya da düzeltebilir. Tıbbi araştırmalar sonucu u kanıya varılmıştır ancak kesinliği bulunmamaktadır. Bu terapinin en doğru uygulanış şekli bilime dayalı gerçekleştirilen tıbba uyumlu olarak gerçekleştirilmesidir. Ozon tedavisi ile ilgili olarak araştırmalar devam etmektedir. Avrupa ülkelerinden uzmanlar birleşip “ Ozon Akademisi ve Araştırması Merkezi “ adı altında bir araştırma merkezi kurmuşlardır. Bu araştırma merkezinde geliştirme çalışmaları günümüzde de devam etmektedir. Hiçbir tedavi yönteminde %100 sağlığınıza kavuşamayacağınız gibi kesin sonuçlarda alamamanız mümkün. Aynı durumlar ozon terapisi içinde geçerli bir durumdur.

Gençlik ve Yeniden Canlanma

Sinirlilik hali, stres, beden yorgunluğu gibi durumlarına ozon terapisinin çok büyük faydaları görülmektedir. Tedavi sonrasında fiziksel ve ruhsal olarak güçlendiğinizi hissedeceksiniz.

Yaşlılık Hastalıkları

Yaşlı insanlar daha çabuk hasta olabilmekte ve hasta olduklarında daha geç iyileşmektedirler. Ozon tedavisi sayesinde yaşlıların vücudunda bulunup ağır çalışan hücrelerin daha hızlı çalışmasını sağlanmaktadır. Vücuttaki dolaşım sorunlarının önüne geçmede bir numaralı etkendir.

Yaralar

Vücutta oluşan sebepli ya da sebepsiz yaraların tedavisinde ozon terapisi kullanılabilir. Ozonun mikrop kırma ve bakterilere karşı öldürücü özelliği olması etkili bir tedavi olmasına sebep olmaktadır.

Bağırsak Hastalıkları

Erken dönemlerde fark edilen bağırsak hastalıklarında kullanılabilir bir tedavi yöntemidir. Aralıklı olarak gerçekleştirilen seanslar sayesinde başlangıç seviyesindeki bağırsak hastalığında tedavi yöntemi olarak kullanılır.

Karaciğer Hastalıkları

Hepatit A, B, C gibi bulaşıcı düzeydeki hastalıkla oldukça sağlığınızı ve çevrenizdeki insanların sağlığını tehdit edebilmektedir. Bilimsel tıp ile bir arada ozon tedavisi kullanıldığında çok büyük etkenler görülebilmektedir.

Şeker Hastalığı

Şeker hastalığına karşı ne yazık ki ozon terapisi işe yaramamaktadır. Ancak araştırmalarda gözlemlenen bir durum var ki oda ozon terapisi gerçekleştirilen şeker hastalarının ilaç kullanımlarında azalmalar görülmektedir. Yani ozon tedavisi gören şeker hastasının normalden daha az ilaç kullandığı gözlemlenmiştir. Ozon tedavisi şeker hastalığına karşı etkili olmasa da şeker hastalığından kaynaklı doğan sorunlara karşı işe yaramaktadır. Örneğin şeker hastalığı sebebiyle vücudunda yaralar görülen kişilerde, kullanılan ilaçlardan dolayı kilo alanlarda etkili bir yöntem olduğu bilinmektedir. Burada yer alan bilgilerin tamamı araştırmalar sonucu ortaya çıkmış bilgilerdir. Ozon tedavisi tek başına bir tedavi yöntemi olmayıp sadece uzman kişiler tarafından ve steril merkezlerde gerçekleştirmelidir. Ozon  tedavisine başlama kararı tek başımıza verebileceğimiz bir karar değildir."

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here