Hacamat ile Yüksek Tansiyon Tedavisi

0
220
hacamat-ile-yuksek-tansiyon-tedavisi

Hacamat ile yüksek tansiyon tedavisi yaptırabilirsiniz. Ancak bu durumda hastalığın belirtilerinin hafiflemesi söz konusudur. Tamamen iyileşme amacı bulunmamaktadır.

Yüksek tansiyon problemini bazı bireyler diğer hastalara göre daha şiddetli yaşayabilirler. Bu durum kişilerin kalp ve damar hastalıkları bakımından yüksek risk altında olmalarına neden olmaktadır.

Hacamat uygulaması sırasında vücudun iç dengesi sağlanacağı ve damarlardaki dolaşım rahatlayacağı için hipertansiyon (yüksek tansiyon) problemi olan insanlara iyi gelen bir uygulamadır.

Yüksek Tansiyon Nedir?

Kan basıncı Dünya Sağlık Örgütüne (WHO) göre 120 / 80 mmHg seviyesinde olmalıdır. Bunun altında olduğu durumlarda düşük tansiyon; üzerinde olduğu durumlarda da kişilerde yüksek tansiyon denilen sağlık problemi ortaya çıkmaktadır.

Ancak bir bireye bu şekilde bir tanının koyulabilmesi için bir süre izlem altında olması ve düzenli aralıklarla tansiyonunun ölçülmesi gerekmektedir. Günlük yaşamda bireylerin bazı durumlarda tansiyonunun ufak miktarlarda oynaması normal kabul edilmektedir.

Tıp dilinde yüksek tansiyon problemi hipertansiyon şeklinde adlandırılırken; düşük tansiyon problemi hipotansiyon olarak adlandırılmaktadır. Her ikisinin de kişinin günlük yaşam kalitesine zararlı etkileri olduğu gibi birtakım başka hastalıklara da davetiye çıkarabilirler.

Bu nedenle kan basıncınızın dengede tutulması için diyet yapmanız, stresten uzak bir yaşam sürmeye çabalamanız, stresle başa çıkma tekniklerini öğrenmeniz ve düzenli bir şekilde doktorunuzun izin verdiği kadar hacamat yaptırmanız önerilmektedir.

Yüksek Tansiyon Belirtileri Nelerdir?

Yüksek tansiyonun da tıpkı diğer sağlık problemlerinde olduğu gibi çeşitli belirtileri vardır. Bu belirtiler ortaya çıktığında hemen kan basıncı seviyenizi ölçmelisiniz. Ardından doktorunuzun önerdiği ilacınızı kullanabilir ya da fazla yüksek bir basınç ile karşı karşıya olmaktan endişeli iseniz hemen en yakın sağlık kuruluşuna başvurabilirsiniz.

Bu belirtiler şu şekildedir:

  • Baş ağrısı
  • Çarpıntı
  • Halsizlik
  • Yorgunluk
  • Aşırı terleme sorunu
  • Uzuvlarda görülen şişlik ödem
  • Sık idrara çıkma isteği
  • Kulaklarda çınlama ve uğultu
  • Burun kanaması

Yüksek tansiyon problemine hemen müdahale edilmelidir. Aksi halde kişinin bazı sağlık sorunları ile karşı karşıya kalması söz konusu olabilir.

Yüksek Tansiyonda Hacamatla Tedavi

Hacamat ile yüksek tansiyon tedavisi olmak istediğinizde ilk olarak uygulamayı yapacak olan hekiminiz nasıl bir şekilde hazırlık yapmanız gerektiği konusunda size bilgi verecektir. Sonrasında sizin de bu şekilde hazırlık yaparak kliniğe gelmeniz çok önemlidir.

Uygulama öncesinde dinlenmiş olmanız, hafif yiyeceklerle beslenmiş olmanız, çok fazla tok olmamanız gibi durumlar çok önemlidir.

Uygulama öncesinde eğer ki sahip olduğunuz başka herhangi bir sağlık probleminiz bulunuyorsa bundan da söz etmelisiniz. Bu sayede seçilecek olan bölgeler ayarlanırken sadece yüksek tansiyon problemine göre değil tüm sahip olduğunuz sorunlarınıza göre bir ayarlama yapılacaktır.

Bölgeler seçildikten sonra ıslak kupa uygulaması olan kişilerde bistüri yardımı ile çentikler atıldıktan sonra kupalar yerleştirilir. Kuru kupa tedavisinde ise direkt olarak vakumlu kupalar uygulama bölgelerine yerleştirilir.

Sonrasında uygulama tamamlanır ve kişi dikkat etmesi gerekenler konusunda bilgilendirilerek evine dinlenmek üzere gönderilir.

Yüksek Tansiyonda Hacamat Tedavisi Sonrası

Hacamat ile yüksek tansiyon tedavisi sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında uygulamayı yapan hekimini mutlaka ki bilgi verecektir. Çünkü işlemden alınabilecek maksimum verimin alınabilmesi için bu dönem sizin eylemleriniz de çok büyük önem arz etmektedir.

Bu dönemde kesinlikle egzersiz yapmamalısınız. Hatta öyle ki çok fazla hareket etmemek adına cinsel ilişkiden, duş almaktan dahi kaçınmalısınız.

Hayvansal gıdalardan uygulamayı takip eden ilk üç gün boyunca uzak durmanız çok ama çok önemlidir. Bu süreçte çok hafif sebzeler tüketmelisiniz ki işlem sonrasında mideniz ve diğer sindirim sistemi organlarınız da dinlenebilsin.

Bu uyarıları eğer ki dikkate alırsanız uygulamadan alınan verim miktarını yükseltmiş olursunuz. Bunun dışında bir dikkat etmeniz gereken nokta da bol miktarda su içmenizdir. Bu süreçte vücudunuz dışarı seans sırasında çıkan kirli kanı yerine geri koymak için taze kan ürettiği için susuz kalmanız hiç iyi olmayacaktır.

Ödem yapmaması için alkol, soda, tuz, kafeinli içeceklerden uzak durmalısınız. Bol bol sıvı tüketmelisiniz.

Bunun dışında dikkat etmeniz gereken durumlardan biri de kan sulandırıcı özelliği bulunan besinlerden ve ilaçlardan uzak durmanız gerektiğidir.

Tüm bunlara dikkat ettiğiniz sürece hacamat ile yüksek tansiyon tedavisinden maksimum verimi alabilirsiniz.

hacamat-online

Herkes Hacamat ve Sülük Uygulamasını Öğrenebilir mi?

”Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir ailesine ve çevresine faydalı olabilir.”

Hiçbir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını 1 günde öğrenebilir.

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK, Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK, Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ve Dr. Ahmet DEMİR anlatmaktadır.

+90 532 301 10 46 WhatsApp

+49 157 316 344 33 WhatsApp

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi – Hindistan) 2008’den bu yana 17 Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzmandır.

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye’nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ise Türkiye’nin Hacamat ve Sülük alanındaki en tecrübeli eğitmenlerinden biridir.

Dr. Ahmet DEMİR ise Türkiye’nin Hacamat, Sülük, Akupunktur, Prp alanlarında en tecrübeli eğitmenler arasında yer almaktadır.

Canlı Online Hacamat ve Sülük kursları için TR +90 532 301 10 46 ve EU +49 157 316 344 33 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz.

www.hacamatenstitusu.com.tr

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here