Hacamat ile Şeker Hastalığı Tedavisi

0
61
hacamat-ile-seker-hastaligi-tedavisi

Hacamat ile şeker hastalığı tedavisi yaptırmak isteyen bireyler bunun için doğru bir kuruluşa başvuruda bulunmalıdır. Kesinlikle sağlığınızı riske atacak hiçbir eylemde bulunmamanız gerektiğini bilmeli ve klinik ortamda bir sağlık profesyoneli tarafından uygulanan hacamat uygulamasına güven duymalısınız.

Şeker Hastalığı Nedir?

Şeker hastalığı tıpta diabetes mellitus olarak da adlandırılan bir sağlık problemidir. Vücutta pankreasın gereken miktarda insülin hormonunu salgılayamaması veya vücudun pankreas tarafından salgılanan insülin hormonunu kullanamaması durumları sonucu meydana gelmektedir.

Bireyde bu durum sonucunda kan şekeri seviyesinin yüksek olduğu görülmektedir ve bu da metabolik faaliyetlerde problemlerin görülmesine, kişinin başka komplikasyonlar ile karşı karşıya kalmasına ya da farklı hastalıklara daha kolay yakalanabilir hale gelmesine neden olmaktadır.

Şeker hastalığının belki de en önemli komplikasyonu kişilerin bağışıklık sistemini zayıflatmasıdır. Öyle ki kişi enfeksiyonlara daha yatkın bir vücuda sahip olur ve yaralarda geç iyileşmeler bile görülür.

Hacamat ile Şeker Hastalığı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hacamat ile şeker hastalığı tedavisi yapılırken diğer hastalardan birkaç tık daha fazla özen gösterilmesi gerekmektedir. Çünkü eğer ıslak kupa terapisi yapılacaksa ve çentikler atılacaksa bu kişilerin enfeksiyon kapma ihtimalleri ve çizikleri vücutlarının yaraya çevirmesi ihtimali vardır.

Bu ihtimal değerlendirilerek kuru kupa terapisi tercih edilebilir ve kişiye bir anda kaldırabileceğinden daha fazlası yapılmamaya çalışılır.

Sonrasında kişinin hijyenine ve steril bir şekilde hacamat bölgelerini korumasına çok dikkat etmelidir. Bunun dışında hacamat ile şeker hastalığı tedavisine bir kesin tedavi olarak bakılmamalıdır.

Bu kişilerin daha güçlü bir metabolizma ve bağışıklık sistemine sahip olmaları, şeker hastalığının belirtilerinin azaltılması ve şeker hastalığına bağlı ortaya çıkabilecek sağlık sorunlarına karşı koruma sağlamak gibi amaçlar bulunmaktadır.

Hacamat ile şeker hastalığı tedavisi:

İlk olarak bireye ilk seansa nasıl katılması gerektiği hakkında uygulamayı yapan kişi tarafından bilgi verilir.

Kişi bu şekilde seansa katıldığında uygulama için gerekli bölgeler seçilir. Eğer kişinin şeker hastalığı dışında başka sağlık problemleri de varsa bunlara göre ek bölgeler de belirlenebilir.

Sonrasında kupalar ilgili bölgelere yerleştirilir ve kupaların kanı temizlemesi için bir süre beklenir. Bu sırada hasta gözlem altında tutulur ve kan şekeri seviyesi değişiklikleri olup olmadığı, sağlık durumunun stabil olup olmadığı kontrol edilir.

Sonrasında seans tamamlanır. Hacamat bölgeleri gerektiği gibi temiz hale getirilir ve kişiye bundan sonrasında dikkat etmesi gerekenler açıklanır.

Hacamat ile Şeker Hastalığı Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hacamat ile şeker hastalığı tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler noktasında uygulamayı yapan sağlık profesyoneli işlemin sonunda ya da başında kesinlikle size bunların her birinden söz edecektir. Çünkü bu durumlara dikkat etmeniz ciddi anlamda işlemin hem yararlı olması hem de maksimum verimli olması açısından önem arz eden bir konudur.

Bunun için ilk olarak bilmelisiniz ki hacamat sonrasında ne için hacamat yaptırmış olursanız olun 3 gün boyunca herhangi bir hayvansal gıdanın vücudunuza girmemesi gerekmektedir. Bu çok önemlidir.

Bunun dışında dikkat etmeniz gereken başka şeyler de vardır. Bunlardan biri bol sıvı tüketmek, hafif gıdalar ile beslenmek şeklindedir. Sağlıklı bireylere bal şerbeti de önerilmektedir ancak şeker hastalığı olan bireylere çok fazla şeker tüketimi bal, reçel gibi besinler çok da yararlı olmayacaktır.

Bunun yerine sıvı alımına, yemeklerin saatine dikkat etmek çok önemlidir. Yüksek kalorili ağır yağlı yiyeceklerden, paketlenmiş gıdalardan uzak durmak önemlidir.

Bunun yanı sıra kan sulandırıcı özellikteki ilaçlar ve besinler kesinlikle vücuda belli bir süre alınmamalıdır. Eğer ki zorunlu olarak kullanılması gereken kan sulandırıcı ilaç gibi bir durum söz konusu ise hacamat öncesinde ilacı yazan hekiminizin hacamat yaptırıp yaptıramayacağınız konusunda kesinlikle fikrini almalısınız. Çünkü bir süre bu ilaçlarınızı kesmeniz gerekebilir.

Bir başka dikkat etmeniz gereken şey de dinlenmektir. Birkaç gün işten izin almalı ve duş bile almamalısınız. Eşler arasında cinsel perhiz uygulanması da tavsiye edilir. Çünkü kişinin hareket etmemesi, dinlenmesi, bedenini yormaması çok önemlidir.

Tüm bu durumlara dikkat edildiği zaman hacamat ciddi anlamda etkilerini hemen göstermeye başlayacaktır ve vücut da çok hızlı bir şekilde toparlanarak enerjik bir hale gelecektir.

hcamat-online-3

Peki Herkes Hacamat Ve Sülük Uygulamasını Öğrenebilir Mi?

”Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir ailesine ve çevresine faydalı olabilir.”

Hiçbir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını 1 günde öğrenebilir.

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK, Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK, Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ve Dr. Ahmet DEMİR anlatmaktadır.

+90 532 301 10 46 WhatsApp

+49 157 316 344 33 WhatsApp

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi – Hindistan) 2008’den bu yana 17 Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzmandır.

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye’nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ise Türkiye’nin Hacamat ve Sülük alanındaki en tecrübeli eğitmenlerinden biridir.

Dr. Ahmet DEMİR ise Türkiye’nin Hacamat, Sülük, Akupunktur, Prp alanlarında en tecrübeli eğitmenler arasında yer almaktadır.

Canlı Online Hacamat ve Sülük kursları için TR +90 532 301 10 46 ve EU +49 157 316 344 33 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz.

www.hacamatenstitusu.com.tr

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here