Hacamat ile Bağışıklık Sistemi Güçlendir!

0
52
hacamat-ile-bagisikik-guclendirme

Hacamat ile bağışıklık sistemi güçlendirmek mümkündür. Zaten bu uygulamanın en başlıca yapılış nedeni kişilerin bağışıklık sistemine çok iyi gelmesidir.

Hacamat bireylerin kanının temizlenmesini sağlar. Vücudun tüm dokuları beslenmesini ve oksijenini kandan alır. Bu durumda hacamat sonrası vücutta üretilen taze temiz kan ciddi anlamda dokuların daha sağlıklı bir hale gelmesini sağlamaktadır.

Bu nedenle kişilerin rahatsızlandıktan sonra değil asıl rahatsızlanmadan önce vücutlarını güçlendirmek için hacamat yaptırmaları önerilmektedir. Bu sayede hastalıklara karşı kişinin vücudu korunmuş olacaktır.

Bağışıklığı Güçlendirmek İçin Hacamat Nasıl Yapılır?

Eğer ki kişi daha sağlıklı, zinde ve enerjik bir vücuda sahip olmak istiyorsa herhangi bir rahatsızlığı olsun ya da olmasın düzenli hacamat yaptırmalıdır.

Ancak elbette ki burada hacamat yapımına engel olan rahatsızlıklardan söz edilmemektedir. Hacamat yaptırmasına herhangi bir engel bulunmayan her kişi kronik rahatsızlığı olsun ya da olmasın düzenli bir biçimde hacamat olmalıdır.

Rahatsızlıkları olan kişiler de bunların belirtilerini daha az seviyede yaşamak, rahatlamak, genel olarak başka hastalıklara karşı korunmak için hacamat yaptırmalıdır.

Bunun dışında hacamat modern tıbbın çözüm bulamadığı pek çok probleme iyi gelmektedir. Kalbin arkasına uygulandığında vesveseye iyi geldiği de bilinmektedir.

Bu da uygulamanın sadece maddesel değil manevi faydalarının da bulunduğunu göstermektedir.

Bağışıklığı Güçlendiren Hacamat Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bağışıklığı güçlendiren hacamat sonrası dikkat edilmesi gerekenler vardır. Bunlara kişiler yeterince dikkat ettiklerinde hacamattan alabilecekleri maksimum verimi almış olurlar ve çeşitli komplikasyonlara karşı da korunmuş olurlar.

 • Bol miktarda su içilmelidir.
 • Kan sulandırıcı besinlerden ve ilaçlardan birkaç gün kaçınılmalıdır.
 • Kesinlikle ilk 3 gün herhangi bir hayvansal gıda tüketilmemelidir.
 • Cima etmekten, duş almaktan birkaç gün uzak durulmalıdır.
 • Dinlenilmelidir ve işe, okula vb. gidilmemelidir.
 • Egzersiz yapılmamalıdır.

Kimler Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Hacamat Yaptıramaz?

Hacamat yaptırılmasına bazı engeller bulunmaktadır. Kişide bunlardan herhangi biri varsa o kişinin hangi sebeple olursa olsun hacamat yaptırmaması gerekmektedir. Bu tür durumlar haricinde olan kişiler ise ne rahatsızlığı olursa olsun doktoruna danışarak düzenli hacamat yaptırabilir.

Kimler bağışıklık sistemini güçlendirmek için hacamat yaptıramaz, diye baktığımızda;

 • Panik bozukluğu / panik atak problemi olanlar
 • Kanama, pıhtılaşma bozukluğu olanlar
 • Regl döneminde olanlar
 • Hamileler, emzirme döneminde olanlar,
 • Bebeklik döneminde (12 aydan küçük) ya da çok ileri yaşta olan (60 yaş ve üzeri) bedeni zayıf kişiler,
 • AIDS hastalığı olan bireyler,
 • Kan sulandırıcı ilaç tedavisi alan ve kesinlikle ilaçlarına ara vermesinin uygun olmadığı kişiler,
 • Kalp pili takılı olan bireyler,
 • Karnı seans sırasında tok olan kişiler,
 • Organ nakli geçirmiş olan bireyler,
 • Ciddi derecede anemi (kansızlık) problemi olan kişiler,
 • Düzenli olarak diyalize giren bireyler hacamat yaptıramazlar.
 • Önceden katarakt gibi göz ameliyatı geçirmiş olan bireylerde kulak arkası, ense çukuru ve kafa arkasından hacamat uygulanmamaktadır.

İlk olarak eğer herhangi bir tedaviniz bulunuyor ise hekiminize hacamat yaptırma konusunda danışmalısınız. Eğer onay alırsanız sonrasında hacamat uygulamasını yapacak olan kişiye sağlık durumunuz, kullandığınız ilaçlar hakkında bilgi vermelisiniz. Eğer o da uygun görürse düzenli bir şekilde hacamat yaptırarak bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz.

Ayrıca hacamatı yaptıracak olan kişinin abdestli olması önerilmektedir. Sağlık için tüm bu önerilere gereken özeni göstermek çok önemlidir.

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Hacamat Noktaları Hangileridir?

Hacamat genel olarak sırt bölgesinden uygulanmaktadır. Ancak başka sağlık problemi olan kişilerde tam rahatlama sağlamak adına birbirinden farklı bölgeler seçilebilir.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için hacamat yaptıran bireylerde sağlıklı olanlarda seçilen bölgeler ile herhangi bir rahatsızlığı olan kişilerde seçilen bölgeler aynı değildir.

Bu bölgelerin her biri hacamatı uygulayacak olan sağlık profesyoneli tarafından seçilir. Kuru kupa terapisi ile ıslak kupa terapisinden hangisinin yapılacağı da hastanın kendisi ile uzman kişi arasında kararlaştırılabilir.

Kuru kupa terapisi ile ıslak kupa terapisi arasındaki temel fark çentiklerdir. Islak kupa terapisinde kişiye hacamat uygulanacak olan bölgelere çentikler atılır ve bunların tam üzerine kupalar yerleştirilir. Eğer kuru kupa terapisi uygulanacaksa da direkt olarak belirlenmiş bölgelere kupalar konulmaktadır.

Tek bir seans sırasında kupaların yaklaşık olarak 7-10 dakika sürmektedir. Bundan daha fazlası kişiyi yoracağı için bu miktar yeterli bulunmuştur.

hacamat-online

Peki Herkes Hacamat Ve Sülük Uygulamasını Öğrenebilir Mi?

”Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir ailesine ve çevresine faydalı olabilir.”

Hiçbir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını 1 günde öğrenebilir.

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK, Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK, Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ve Dr. Ahmet DEMİR anlatmaktadır.

+90 532 301 10 46 WhatsApp

+49 157 316 344 33 WhatsApp

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi – Hindistan) 2008’den bu yana 17 Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzmandır.

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye’nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ise Türkiye’nin Hacamat ve Sülük alanındaki en tecrübeli eğitmenlerinden biridir.

Dr. Ahmet DEMİR ise Türkiye’nin Hacamat, Sülük, Akupunktur, Prp alanlarında en tecrübeli eğitmenler arasında yer almaktadır.

Canlı Online Hacamat ve Sülük kursları için TR +90 532 301 10 46 ve EU +49 157 316 344 33 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz.

www.hacamatenstitusu.com.tr

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here