Hacamat ile Kolesterol Yüksekliği Tedavisi

0
106
hacamat-ile-yuksek-kolesterol-tedavisi

Hacamat ile kolesterol yüksekliği tedavisi konusunda yardım alarak vücudunuzu toksin maddelerden temizleyebilir ve karaciğer sağlığınızı koruyabilirsiniz. Hacamatın bir önemli vücuda faydası da bağışıklık sistemini güçlendirmesi ve organların taze kan ile beslenmesini sağlayarak tazelenmelerine yardımcı olmasıdır.

Bu durum hacamat ile kolesterol yüksekliği tedavisinde de aynen bu şekildedir. Bireylerin sahip oldukları herhangi bir hacamat yaptırmayı engelleyici unsur bulunmuyorsa kesinlikle herkes düzenli şekilde bir sağlık problemi olsun ya da olmasın hacamat yaptırmalıdır.

Kolesterol Nedir?

Kolesterol hücre zarının yapısına katılan mumsu bir yapıdır. Yapısında lipid adı verilen temel yağlar bulunmaktadır. Bu yağlar hayvansal besinler yoluyla vücuda girer. Vücutta bir miktar kolesterol bulunması oldukça gereklidir. Ancak bu kolesterol türü ikiye ayrılmıştır.

Asıl kolesterolün yükselmesine neden olan trigliserit, trans yağ ve şeker bakımından zengin olan kötü besinlerin tüketilmesidir. Kanda bulunan kolesteroller:

 • İyi kolesterol HDL
 • Kötü kolesterol LDL şeklinde ayrılmaktadır. Kötü kolesterolün yükselmesi bireyde sağlık problemlerine neden olabilir.

Doğal hayvansal yağlar doğru şekilde tüketildiğinde kanda kötü kolesterolün yükselmesine neden olmaz. Ancak besinlerin doğru pişirilmesi de bu yağların trans yağa dönüşmeyerek doğal yapılarını korumaları için çok önemlidir.

Kötü Kolesterolün Yüksek Olduğunun Belirtileri

Kötü kolesterolün yüksek olduğunun belirtileri şu şekildedir:

 • Halsizlik
 • Yorgunluk
 • Göğüs ağrısı
 • Göz etrafında, yüzde meydana gelen sarımsı yağ bezeleri
 • Solgun cilt görünümü
 • Baş dönmesi
 • Ayaklarda, bacaklarda ağrı ve uyuşukluk hissi
 • Ciltte lekeler
 • Nefes darlığı
 • Yaraların iyileşmesinde gecikme
 • Deri altında yağ depolanması
 • Bedenin bazı bölgelerinde morluklar

En önemli belirti ve bulgu genel kan testi taramasında kişinin Total Kolesterol seviyesi, LDL ve HDL seviyelerinin ölçümü yapılmaktadır. Dahiliye uzmanları ve Aile Hekimleri bu ölçüm konusunda yardımcı olurlar.

Sonrasında kişinin bir beslenme uzmanından yardım alması ve durum daha da kötüleşmeden bir an önce kandaki kolesterol seviyelerini normal seviyeye çekmesi çok büyük önem arz etmektedir.

Hacamat ile Kolesterol Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hacamat ile kolesterol tedavisi konusunda ilk olarak bireyin herhangi bir şekilde hacamat yaptırmasını engelleyen bir durum olup olmadığı araştırılır ve kişinin kendi dahiliye hekiminden onay alması gerekir.

Hacamat kişinin diyetine ya da devam eden kolesterol tedavisine engel teşkil etmeyecektir. Kişi hekiminden onay aldıktan sonra hacamat seansına başlanır. Ancak bunun öncesinde kişinin seansa nasıl katılması gerektiği hakkında kendisine detaylı bilgi verilir. Bireyin seans öncesinde çok tok olmaması çok önemlidir.

Sonrasında bireyin herhangi bir ek sağlık problemi olup olmadığı sorulur. Buna göre kolesterolün yanı sıra başka sağlık sorunları varsa bunların da belirtilerinin hafiflemesine yardımcı olmak adına bu bölgeler için de kupa bölgeleri seçilir.

Seçilen bölgelere ıslak kupa terapisi yapılacaksa kupaların tam altında denk gelecek şekilde steril bir neşter yardımıyla çizikler atılır. Kuru kupa terapisi için ise direkt olarak kupalar yerleştirilir.

Yedi ila on dakika boyunca kişinin vücudundan toksin maddeler çekilir. Bireyin kolesterol seviyesinin yüksek olması nedeniyle diğer bireylere göre daha katı, koyu renkli kan çıkabilir. Sonraki seanslarda kişi tedavisine ve beslenme düzenine dikkat ederse kan normal akışkanlık kıvamına ve olması gereken parlaklığa erişecektir.

Hacamat ile Yüksek Kolesterol Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kötü kolesterol seviyesi yüksek, iyi kolesterol seviyesi düşük olan bireyler kesinlikle hayvansal gıda tüketimini bir süre bırakmalıdır. Bunun yanı sıra trans yağ içeren paket gıdalar ve kötü karbonhidratlar içeren, glisemik indeksi yüksek olan gıdalardan uzak durulmalıdır.

Hacamat ile yüksek kolesterol tedavisi sonrası ilk 3 gün boyunca tüm hacamat yaptıran bireylerde olduğu gibi yüksek kolesterol şikayeti olan bireyler de hayvansal gıdalardan uzak durmalıdır. Hacamat sonrası bu durum genel bir sağlık kuralıdır.

Kişi bol miktarda su tüketmeli, sebze ve meyve tüketmeli, salata, avokado gibi bitkisel besinlere yönelmelidir. Bu sayede midenin rahatlaması sağlanmalıdır. Mümkün olduğunca bitkisel hafif gıdalar tüketilmeli ve midenin, diğer sindirim sistemi organlarının rahatlaması sağlanmalıdır.

Kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalı ve kan sulandırıcı besinler tüketilmemelidir. Eğer kişinin bu şekilde bir zorunlu tedavisi bulunuyorsa o halde hacamat yapılamaz. Kişide yapılan çentiklerin iyileşmesi ve enfeksiyon kapmaması için bu çok önemlidir.

hacamat-online

Peki Herkes Hacamat Ve Sülük Uygulamasını Öğrenebilir Mi?

”Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir ailesine ve çevresine faydalı olabilir.”

Hiçbir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını 1 günde öğrenebilir.

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK, Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK, Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ve Dr. Ahmet DEMİR anlatmaktadır.

+90 532 301 10 46 WhatsApp

+49 157 316 344 33 WhatsApp

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi – Hindistan) 2008’den bu yana 17 Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzmandır.

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye’nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ise Türkiye’nin Hacamat ve Sülük alanındaki en tecrübeli eğitmenlerinden biridir.

Dr. Ahmet DEMİR ise Türkiye’nin Hacamat, Sülük, Akupunktur, Prp alanlarında en tecrübeli eğitmenler arasında yer almaktadır.

Canlı Online Hacamat ve Sülük kursları için TR +90 532 301 10 46 ve EU +49 157 316 344 33 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz.

www.hacamatenstitusu.com.tr

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here