Tıbbi Sülük ile Behçet Hastalığı Tedavisi

0
102
tibbi-suluk-ile-behcet-hastaligi-tedavisi

Geçmişten günümüze kadar kullanılan tıbbi sülük tedavisi aynı zamanda hirudoterapi olarak da bilinmektedir. Pek çok sağlık probleminin belirtilerinin ya da tamamen kendisinin bu yolla iyileştirilmesi mümkündür. Aynı şekilde tıbbi sülük ile Behçet hastalığı tedavisi yapmak mümkündür.

Bu durum Behçet hastalığının tamamen iyileşmesi ile ya da belirtilerinin hafiflemesi ile sonuçlanabilir. Her bireyin sağlık durumu ve bağışıklık sistemi eşit olmadığı için net bir sonuç vermek mümkün değildir. Uygulama öncesinde gerekli sağlık kontrollerinin yapılması ve bireyde tıbbi sülük uygulamasını engelleyici herhangi bir durumun olup olmadığının bilinmesi gerekli bir durumdur.

Sonrasında uygun kişilerde hem Behçet hastalığı hem de var ise başka sağlık problemleri için sülük uygulaması aşamalarına geçilebilir.

Behçet Hastalığı Nedir?

Behçet hastalığı bedenin değişik noktalarında bulunan kan damarlarının iltihaplanması sonucunda ortaya çıkan ve oldukça seyrek rastlanan kronik bir rahatsızlıktır.

Bu kronik sağlık sorunu bireylerin bağışıklık sisteminin bozuk olması sebebi ile ortaya çıkmaktadır. İlk olarak bireyde normal enfeksiyon belirtilerinin görülmesi ile başlar ve tespit edilmesi biraz zor olabilir.

Rahatsızlığın adını koyan ve tıpta bir hastalık olarak değerlendirilmesini sağlayan Dermatolog Hulusi Behçet’in kendisidir.

Resmi olarak hastalığın adı 1947 yılında Cenevre’de yer alan Uluslararası Dermatoloji Kongresi sırasında Morbus Behcet şeklinde kabul görmüştür.

Behçet Hastalığı Belirtileri

Hastalığın başlangıç aşamasında ortaya çıkan belirtiler bireye özgü şekilde başlamaktadır. Sonrasında ise dönem dönem şiddetlenen, yatışan ve orta şiddetli belirtiler gösterebilen bir sendromdur.

  • İlk olarak bireyin cildinde lezyonlar görülür. Bu lezyonlar hastalıktan etkilenen en çok bölgede meydana gelmektedir. Örnek olarak bir bireyde göz iltihabı başka bir bireyde genital yaralar gözlemlenebilir.
  • İlerleyen zamanlarda hastaların ağız bölgesinde kansere çok benzeyen lezyonlar meydana gelmektedir. Bu yaralar kötüleşerek ülser haline gelebilir. Yaralar zamanlar iyileşir ve yerini yenilerine bırakır.
  • Bu bireylerde vücudun farklı yerlerinde akneye benzeyen lezyonlar da görülmektedir. Özellikle vücudun alt bölümlerinde kızarmış, kabarık ve çok hassas olan nodüller görülür.
  • Genital bölgede yaralar ve kızarıklıklar meydana gelebilir ve kişi acı duyabilir.
  • Gözlerde üveit adı verilen problem ortaya çıkabilir. Bu nedenle bir bireyde Behçet hastalığı tanısı bulunuyorsa mutlaka düzenli göz doktoru muayenesine gitmelidir.
  • Anevrizma, damar daralması gibi problemler ortaya çıkabilir. Kan pıhtıları oluşabilir.
  • Karın ağrısı, kanama ve gastrointestinal sistem kanamaları meydana gelebilir.
  • Bunun dışında kişilerin kendilerine özgü başka sağlık problemleri de oluşabilir ve bunlar için kişi Behçet hastalığına sahip olduğunu belirterek ilgili birimlere muayene olmalıdır.

Tıbbi Sülük ile Betçet Hastalığı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Behçet hastalığı olan bireylerde damarlarda meydana gelen iltihaplanma hali tıbbi sülük ile Behçet hastalığı tedavisi uygulaması ile rahatlatılabilir. Bu sayede bireyler düzenli tıbbi sülük uygulaması yaptırdıklarında Behçet hastalığı kaynaklı ortaya çıkan sağlık problemlerinin belirtilerini çok daha hafif şiddetli şekilde yaşayacaklardır.

Bunun için ilk olarak tıbbi sülük uygulaması yapılması için herhangi bir kişide var olan bir sağlık probleminin olup olmadığı araştırılır. Sonrasında eğer kişinin vücut yapısı tıbbi sülük uygulaması için uygun bulunursa hemen bir randevu ayarlanır.

Randevuya bireyin uygun açlık ve uyku hali ile gelmesi çok önemlidir. Bu sayede işlem sırasında birey daha rahat hissedecektir. Uygulama sırasında rahatça sıyrılabilen bol kıyafetler tercih edilmelidir. Bu sayede sağlık profesyoneli daha rahat işlemleri ele alacaktır.

Sonrasında bireylerin belirli vücut bölgelerine hem Behçet hastalığı hem de varsa başka rahatsızlıklar için bölgeler tespit edilerek sülükler yerleştirilir.

Bu sülükler Sağlık Bakanlığı tarafından özenli bir şekilde denetlenen yetiştirme merkezlerinde üretilmektedir. Kesinlikle hiçbir kurum ya da kuruluş sizin kendi sülüklerinizi satın almanızı sizden beklemez ya da kendisi de dışarıdan ne olduğunu bilmediği sülükleri almaz.

Yetiştirme çiftliklerinden özel solüsyon içerisinde steril olarak gelen sülükler tek seferlik kullanıma uygundur. Bölgeye yapıştırıldıklarında kendisi doygunluğa ulaştığı zaman deriden ayrılır ve sağlık profesyoneli bunun ardından sülükleri tıbbi atık kurallarına uygun olacak şekilde imha eder.

Bir bireyde kendi vücudu üzerinde kullanılmış olan sülük bile ikinci defa farklı ya da aynı noktada kullanılmaz. Bu hijyenik bir uygulama değildir.

Tıbbi sülük ile Behçet Hastalığı tedavisi sırasında sülüğün tek faydası kanı temizlemesi değil aynı zamanda sülükten çıkan sağlıklı salyadır.

hacamat-online

Peki Herkes Hacamat Ve Sülük Uygulamasını Öğrenebilir Mi?

”Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir ailesine ve çevresine faydalı olabilir.”

Hiçbir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını 1 günde öğrenebilir.

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK, Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK, Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ve Dr. Ahmet DEMİR anlatmaktadır.

+90 532 301 10 46 WhatsApp

+49 157 316 344 33 WhatsApp

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi – Hindistan) 2008’den bu yana 17 Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzmandır.

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye’nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ise Türkiye’nin Hacamat ve Sülük alanındaki en tecrübeli eğitmenlerinden biridir.

Dr. Ahmet DEMİR ise Türkiye’nin Hacamat, Sülük, Akupunktur, Prp alanlarında en tecrübeli eğitmenler arasında yer almaktadır.

Canlı Online Hacamat ve Sülük kursları için TR +90 532 301 10 46 ve EU +49 157 316 344 33 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz.

www.hacamatenstitusu.com.tr

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here