Tıbbi Sülük ile Ağrı Tedavisi

0
63
tibbi-suluk-ile-agri-tedavisi

Ağrı problemi kronik olarak ya da zaman zaman dönemsel olarak pek çok kişinin şikayetçi olduğu konulardan biridir. Bazı bireylerde bu sağlık problemi ruhsal problemlerin bir belirtisi olarak ortaya çıkabileceği gibi bazı bireylerde bir hastalığın belirtisi şeklinde kronik ağrılar meydana gelebilir. Tıbbi sülük ile ağrı tedavisi olmak mümkündür.

Bunun için ilk olarak bireyin neden ağrı sorunu ile karşı karşıya olduğunu bilmek için ilgili birimler tarafından gerekli sağlık kontrollerinden geçmesi gerekmektedir.

Son olarak bireyin tıbbi sülük uygulaması bakımından herhangi bir engel ile karşı karşıya olup olmadığı kontrol edilir. Bunun sonrasında herhangi bir engel bulunmadığı tespit edilir ise tıbbi sülük ile ağrı tedavisi işlemlerine başlanabilir.

Ağrı Nedir?

Ağrı, bireylerin ciddi anlamda yaşam kalitesini olumsuz şekilde etkileyen ve aynı zamanda bireyin vücudunda bir şeylerin yolunda gitmediğini, hasta olduğunu kendisine belli eden çok önemli bir savunma mekanizması sistemidir.

Eğer kişiler sürekli olarak kronik ağrı şikayeti yaşıyorlarsa bu günlük yaşamda yerine getirmeleri gereken sorumluluklara karşı sorun yaşamalarına neden olacaktır.

Kişiler vücutlarının herhangi bir bölümünde ağrı yaşadıklarında ilgili birimde hekime giderler. Bu sayede de rahatsız oldukları duruma karşı tedavi ararlar. Bu açıdan bakıldığında ağrı bir savunma mekanizmasıdır. Ancak kronik olarak migren, fıtık kaynaklı ağrılar, kas ağrıları vb. gibi durumlar da sıklıkla kişileri rahatsız edebilen durumlardır.

Hangi nedenle olursa olsun bir hastalığın belirtisi olarak ağrı şikayetiniz varsa bunun için tıbbi sülük ile ağrı tedavisi alarak yaşamınızı daha konforlu ve sağlıklı bir hale getirebilirsiniz.

Öncelikle bilmeniz gereken ağrı şikayetinizde direkt olarak tıbbi sülük tedavisine başlamanızın doğru olmadığıdır. En önce kişiler kendilerinde neden ağrı probleminin olduğunu tespit etmeleri adına tıbbi muayeneden geçmelidir. Sonrasında tedavi aldıklarında ağrı sorunu hala daha ortadan kalkmıyorsa o zaman tıbbi sülük ile ağrı tedavisi almak adına bir kliniğe başvuruda bulunmalıdırlar.

Tıbbi Sülük ile Ağrı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tıbbi sülük ile ağrı tedavisi nasıl yapılır, diye baktığımızda ilk olarak bireylerin hekiminden izin almaları önerilmektedir. Kişinin aldığı tedavi süreci ya da kendi vücudunda var olan herhangi bir kronik rahatsızlığın tıbbi sülük uygulaması için engel teşkil edip etmediği kesinlikle kontrol edilecektir.

Tıbbi sülük uygulamasını yapacak olan sağlık profesyoneli kişinin vücudunda hiçbir durumun tıbbi sülük uygulamasının yapılmasında bir engel unsuru bulunmadığını tespit ettiği zaman direkt olarak seans planlamasını kişinin şikayetinin şiddet düzeyine bağlı olarak planlayacaktır.

Kişinin seans sırasında çok aç ya da çok tok olmaması tıbbi sülük uygulamasının rahat yapılabilmesi için çok önemli olduğu unutulmamalıdır. Kişiler seanslara bu şekilde katılmalıdır.

Tıbbi sülükler ağrının bulunduğu bölgedeki vücudun ağrı kesici mekanizmalarını uyaran akupunktur noktalarına göre seçilir ve buraya medikal sülükler yerleştirilir.

Yeterli doygunluğa ulaşıncaya kadar sülükler bu bölgelerden kanın kirli maddelerini çekerek alırlar ve karşılığında çok faydalı olan salyalarını kan damarlarına doğru verirler. Bu salya içerisinde bulunan maddeler kişilerin bağışıklık sistemlerini güçlendirme konusunda çok yeteneklidir.

Bu şekilde seanslar uygun sayıda ve uygun zaman aralıkları ile bekletilerek uygulanır.

Tıbbi Sülük ile Ağrı Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tıbbi sülük ile ağrı tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekilen pek çok farklı nokta bulunmaktadır. Kişiler bunları uygulamayı yapan sağlık profesyonelinin vereceği kısa bir eğitim ile öğreneceklerdir ve hem herhangi bir komplikasyon ile karşı karşıya kalmamak hem de uygulamanın verimsizlikle sonuçlanmasına engel olmak adına mutlaka bu önerilere gereken özen gösterilmelidir.

Tıbbi sülük uygulamanız ile ilgili olarak uygulama sırasında sülüklerin kan emdikleri yerler yara şeklinde kalmaktadır. Bu durumun tıpta yara olarak adlandırıldığını ama aslında yanlış bir yaradan söz edilmediğini, beklenen bir durum olduğunu bilmelisiniz.

Oluşan bu yaralar için sağlık profesyoneli tarafından pansuman uygulanacaktır. Pansumanlara dikkat edilmesi halinde kısa süre içerisinde bu yaralar iyileşecektir.

Bunun için birkaç gün sağlık ocağınızdan yardım alabilirsiniz ya da evde kendiniz uygun şekilde bakım yapabilirsiniz.

Pansumanlarınız yapışkan ile kapatılacağı için bunların açılmaması adına birkaç gün banyo yapmamalısınız.

Aynı şekilde henüz yaralarınız iyileşmediği için de sıcak su buharından, hamam gibi yerlerden uzak durmalısınız. Sıcak su yaralarınızda kanama açılmasına ve enfeksiyon kapmanıza neden olabilir.

hcamat-online-3

hacamat-online-4

Peki Herkes Hacamat Ve Sülük Uygulamasını Öğrenebilir Mi?

”Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir ailesine ve çevresine faydalı olabilir.”

Hiçbir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını 1 günde öğrenebilir.

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK, Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK, Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ve Dr. Ahmet DEMİR anlatmaktadır.

Türkiye’nin en iyi Hacamat Kursu +90 532 301 10 46 WhatsaApp
Avrupa’nın en iyi Hacamat Kursu +49 157 316 344 33 WhatsaApp

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi – Hindistan) 2008’den bu yana 17 Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzmandır.

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye’nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ise Türkiye’nin Hacamat ve Sülük alanındaki en tecrübeli eğitmenlerinden biridir.

Dr. Ahmet DEMİR ise Türkiye’nin Hacamat, Sülük, Akupunktur, Prp alanlarında en tecrübeli eğitmenler arasında yer almaktadır.

Canlı Online Hacamat ve Sülük kursları için TR +90 532 301 10 46 ve EU +49 157 316 344 33 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz.

www.hacamatenstitusu.com.tr

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here