Akupunktur ile Bağışıklık Güçlendirme

0
44
akupunktur-ile-bagisiklik-guclendirme

Akupunktur tedavisi sayesinde pek çok zorlu ve kronik hastalıktan kurtulmuş olan ve sağlığını yeniden kazanmış olan bireyler bulunmaktadır. Siz de bu bireylerden biri olmak için ya da sadece genel sağlık durumunuzun daha güçlü hale gelebilmesi için akupunktur ile bağışıklık güçlendirme terapisini alabilirsiniz.

Bunun için ilk olarak önemli olan kronik rahatsızlıklarınız ya da genetik olarak yakalanabileceğiniz hastalıklar varsa bunlar akupunktur uygulamasını yapacak olan sağlık profesyoneline bildirmeniz gerektiğidir. Peki, genetik olarak yakalanabileceğiniz rahatsızlıkları nasıl tespit edebilirsiniz?

Bunu yapabilmek için ebeveynleriniz ve onların ebeveynlerinde ve kardeşlerinizde var olan sağlık sorunlarına bakmalısınız. Eğer aile bireylerinizde çok fazla hipertansiyon şikayeti, şeker hastalığı, kalp problemleri, kansere karşı dirençsiz olma gibi durumlar varsa siz de bu bakımdan risk altında olabilirsiniz.

Bu sayede bedeninizin bağışıklık sistemini arttırarak kendinizde var olan yüksek risk faktörünü daha düşük bir hale getirebilirsiniz.

Bağışıklık Sistemi Neden Önemli?

Vücudumuz yaşadığımız süre boyunca dışarıdan pek çok hastalık yapıcı etkene maruz kalmaktadır. Aynı şekilde genetik olarak genlerimizden bedenimize geçen hassas olduğumuz bazı hastalıklar da bulunabilir.

Bağışıklık sistemimiz güçlü olduğunda hastalıklara yakalanma sıklığımız ve riskimiz daha düşük olurken düşük olduğunda hastalık geçirdiğimiz zaman bunu yenmekte güçlük çekebiliriz.

Bunun sonucunda vücudumuzda bazı hasarlar kalabilir, vücudumuz öncesine göre daha savunmasız bir hale gelebilir ve hastalık belirtilerini diğer bireylere göre daha zorlu bir biçimde yaşayabiliriz.

Sağlık seviyemizi daha güçlü bir hale getirmek için vücudumuzun savunma sistemi olan bağışıklık sistemine çok fazla dikkat etmeliyiz. Bunun için akupunktur ile bağışıklık güçlendirme terapisini düzenli olarak alabilir ve kendimizi daha sağlıklı bir pozisyona getirebiliriz.

Bağışıklık Sisteminin Güçsüz Olduğunun Belirtileri

Bir birey vücudunu gözlemleyerek bağışıklık sisteminin güçsüz olup olmadığını anlayabilir:

 • Düşük vitamin değerleri (özellikle D vitamini)
 • Şişen ve ağrıyan bezler
 • Hazımsızlık, şişkinlik ve gaz problemini sık yaşamak
 • Saç dökülmesi
 • Saç ve cilt renginin mat ve donuk olması
 • Vücut salgılarının az olması
 • Solunum güçlüğü
 • Koku duyusunda zayıflama
 • Dikkat problemleri
 • Depresyon ve anksiyete problemleri
 • Kuru, pul pul dökülen ve kırışık deri
 • Olaylara karşı ilgisizlik, isteksizlik, halsizlik, sorumluluklarını yerine getirme konusunda kendini yeterince enerjik hissedememe
 • Uyku problemleri şeklindedir.

Bireyler eğer bu sorunlar ile birlikte sık sık ve kolayca hasta oluyorsa, hastalık belirtilerini ağır biçimde yaşıyor ve atlatmakta zorlanıyorsa bağışıklık sistemi zayıf olabilir.

Akupunktur ile Bağışıklık Güçlendirme Nasıl Yapılır?

Akupunktur ile bağışıklık güçlendirme terapisi için ilk olarak yapılacak işlem bireyin sahip olduğu akupunktur tedavisinin yapılmasını engelleyici herhangi bir sağlık probleminin olup olmadığının kontrol edilmesidir.

Eğer herhangi bir sorunun varlığı tespit edilemezse kişinin yaşadığı soruna yönelik olarak kendi bünyesinde sahip olduğu belirtiler, varsa kronik rahatsızlıklarına dair belirtiler için kendisine özel bir seans sayısı planlanacaktır.

Kişinin bu seanslara doğru şekilde katılması çok önemlidir. Bunun için kişiler ciltlerine herhangi bir kozmetik ya da farmakolojik ürün kullanmamalıdır. Parfüm, bakım yağı, kolonya vb. hiçbir şey olmamalıdır.

Kişi temiz ve kuru bir cilde sahip olmalıdır. Bu nedenle duş alıp kurulandıktan sonra kliniğe gelinebilir. Cildin temiz ve kuru olması akupunktur iğnelerinin çok kolay bir şekilde uygulanmasında yardımcı olacaktır.

Uygulamanız için seansa gelirken dikkatli olmanızın önerildiği bir başka durum ise çok aç ve çok tok olmamaya dikkat etmeniz gerektiğidir.

Seans sırasında seçilecek olan akupunktur noktaları kişilerin bağışıklık sistemini doğrudan etkileyen ve var olan başka sağlık problemleri için tedavi edici noktalardır.

Akupunktur ile Bağışıklık Güçlendirme Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akupunktur ile bağışıklık güçlendirme tedavisi sonrası dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Bunlara gereken özeni gösterdiğiniz takdirde hem yapılan akupunktur tedavisinin verimliliğini arttırabilirsiniz hem de herhangi bir komplikasyonun gelişmesi ihtimalini ortadan kaldırmış olursunuz.

Dikkatli olmanız gereken bir nokta seans sonrasında dinlenme halinde olmaya özen göstermektir. Ağır yiyeceklerden kaçınılmalıdır ve hayvansal gıdalardan da birkaç gün uzak durmakta fayda vardır.

Kendinizi yoracak şekilde aktivitelerden kaçınmanız önerilir. Duş almak, yürüyüşe çıkmak, cinsel aktivitede bulunmak gibi efor sarf etmenizi gerektiren herhangi bir durumdan kaçınarak dinlenmelisiniz.

hcamat-online-3

hacamat-online-4

Peki Herkes Hacamat Ve Sülük Uygulamasını Öğrenebilir Mi?

”Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir ailesine ve çevresine faydalı olabilir.”

Hiçbir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını 1 günde öğrenebilir.

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK, Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK, Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ve Dr. Ahmet DEMİR anlatmaktadır.

Türkiye’nin en iyi Hacamat Kursu +90 532 301 10 46 WhatsApp

Avrupa’nın en iyi Hacamat Kursu +49 157 316 344 33 WhatsApp

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi – Hindistan) 2008’den bu yana 17 Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzmandır.

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye’nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ise Türkiye’nin Hacamat ve Sülük alanındaki en tecrübeli eğitmenlerinden biridir.

Dr. Ahmet DEMİR ise Türkiye’nin Hacamat, Sülük, Akupunktur, Prp alanlarında en tecrübeli eğitmenler arasında yer almaktadır.

Canlı Online Hacamat ve Sülük kursları için TR +90 532 301 10 46 ve EU +49 157 316 344 33 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz.

www.hacamatenstitusu.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here