Akupunktur ile Sigarayı Bırakma Tedavisi

0
39

Akupunktur ile sigarayı bırakma tedavisi alarak sigara ve başka bazı kötü alışkanlıklarından tamamen kurtulan, yaşama dört elle sarılan ve bir daha asla bu şekilde kötü alışkanlıklar edinmeyen kişiler vardır. Bu kişilerin en başta yaşam kaliteleri yükselmektedir ve risk altında oldukları pek çok rahatsızlık artık daha düşük risk haline gelmektedir.

Akupunktur yüzyıllardır uygulanan ve dünya üzerinde çok farklı ülkelerden milyonlarca farklı insanın tedavi şansını elde ettiği geleneksel terapi tekniklerinden biridir. Her ne kadar eski zamanlardan kalmış bir tedavi olarak düşünülse de günümüzde Çin başta olmak üzere pek çok ülkede çeşitli sağlık sorunlarını modern tıbbın tedavi edemediklerini tedavi etme, modern tıbbın tedavi sürecini güçlendirme gibi konularda halen daha uygulanan tedavi yöntemleri arasındadır.

Sigara Bağımlılığı Belirtileri

Nikotin bağımlılığı olarak da adlandırılan sigara bağımlılığının bazı belirtileri bulunmaktadır. Kişi bunlara bakarak sosyal içici mi yoksa bir bağımlı mı olduğunu kolaylıkla fark edebilir. Bu belirtiler şu şekildedir:

  • Kişinin bırakma girişimine girdiğinde bunu yapamaması
  • Bırakmak istemeye rağmen içmeye devam etmek ve içmeye karşı olumlu bakmak
  • Konsantrasyon bozukluğu
  • Depresif ve agresif ruh halinin olması
  • Huzursuzluk
  • Akciğer ve kalple ilgili ortaya çıkan sorunlar olmasına rağmen kişinin sigara içmeye devam etmesi
  • Sigara içilmesi yasak olan yerlerden özellikle kaçınmak
  • Duygu durum değişimleri

Kişiler eğer bırakmak istiyorlarsa ki bizce bırakmak istemeseler bile, uygulama sonrası bırakacakları çok yükse bir ihtimal olduğu için, mutlaka ki bireylerin akupunktur ile sigarayı bırakma tedavisi almalarını tavsiye ediyoruz.

Akupunktur ile Sigarayı Bırakma Tedavisi Nasıl Yapılır?

Akupunktur ile sigarayı bırakma tedavisi başlangıcında ilk olarak bireylerin genel prosedür olarak akupunktur uygulamasının yapılmasına karşın herhangi bir genetik problem, kronik hastalık vb. açısından taraması yapılır.

Bu sayede kişinin herhangi bir sorun yaşama ihtimali ortadan kaldırılmış olunur. Sonrasında da bireyin yaşadığı problemin şiddetine göre seans planlaması yapılmaktadır. Ele alınan seans planlaması konusunda bireylerin dikkatli olması çok önemlidir. Kesinlikle seanslarınızı ertelememeli ve yarıda bırakmamalısınız.

İyileştiğinizi düşünerek seansınızı yarıda bırakmanız halinde probleminiz bir süre sonra yeniden nüksedebilir. Bunun olmaması için tüm seansları tamamlamakta fayda vardır.

Kişilere vücudun bağımlılık ile ilgili sinirlerin bulunduğu yerlere akupunktur iğneleri uygun derinlikte yerleştirilir. Bu noktaların yanı sıra bağışıklığı güçlendirici, var olan bir kronik hastalık varsa onların da iyileşmesini sağlayıcı noktalara iğneler yerleştirilir.

Burada uygulamayı yapan sağlık profesyonelinin ana amacı kişinin tam bir beden sağlığına kavuşmasını sağlamaktır. Bu nedenle kesinlikle bireyin herhangi bir şekilde problemleri göz ardı edilmez ve uygulamanın başında tüm sahip olduğu sorunlardan söz etmesi istenir.

Akupunktur ile Sigarayı Bırakma Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kişilerin akupunktur ile sigarayı bırakma tedavisi sonrası dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

Bireyler mutlaka ki akupunktur tedavisini hangi nedenle alırlarsa alsınlar seansın yapıldığı gün uygulama sonrasında dinlenme halinde olmalıdır.

Kişiler çok ağır yemekler tüketmekten birkaç gün kaçınmalıdır ve vücutlarının tazelenmesine yardımcı olmak için antioksidanlardan ve vitamin, minerallerden zengin doğal besinler ile beslenmeye dikkat etmelidir.

Kişiler kesinlikle kendilerini stresten ve yoğun fiziksel aktivite yapmaktan korumalıdır. Bunun için örnek olarak egzersiz, cinsel aktivite ve duş almak gibi bedenin hareketini gerektiren herhangi bir şeyden kaçınılmalıdır.

Akupunkturun etkisinin ilk seansta görülmemesi doğal bir durumdur. Ancak kişiler tedavi sürecine önyargılı bir biçimde yaklaşmamalıdır. Bu bir süreçtir ve vücut ilk zamanlar hazırlanmaktadır, sonra tedavi edilmektedir ve son seanslar da durumdan sizin uzun süre boyunca korunmanızın amaçlanması nedeni ile yapılmaktadır.

Kişiler iğne yerlerine birkaç gün kozmetik ürün veya ilaç uygulaması yapmamalıdır ve iğne yerleri her ne kadar çok küçük de olsa iyileşmeye bırakılmalıdır.

Özellikle şeker hastası olan bireyler hamam, sauna gibi yerlerden kaçınmalıdır. Küçük iğne yerlerinin iyileşmesi gecikebilir ve enfeksiyon gelişebilir. Şeker hastalığı olan bireylere akupunktur uygulaması sağlıklı bireylere göre çok daha dikkatli bir şekilde uygulanmaktadır. Aynı şekilde akupunktur tedavisi sonrası dönemde de bu bireylerin sağlıklı bireylere göre daha dikkatli olması komplikasyon gelişmesi ihtimaline karşı önemlidir.

hcamat-online-3

hacamat-online-4

Peki Herkes Hacamat Ve Sülük Uygulamasını Öğrenebilir Mi?

”Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir ailesine ve çevresine faydalı olabilir.”

Hiçbir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını 1 günde öğrenebilir.

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK, Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK, Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ve Dr. Ahmet DEMİR anlatmaktadır.

Türkiye’nin en iyi Hacamat Kursu +90 532 301 10 46 WhatsApp

Avrupa’nın en iyi Hacamat Kursu +49 157 316 344 33 WhatsApp

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi – Hindistan) 2008’den bu yana 17 Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzmandır.

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye’nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ise Türkiye’nin Hacamat ve Sülük alanındaki en tecrübeli eğitmenlerinden biridir.

Dr. Ahmet DEMİR ise Türkiye’nin Hacamat, Sülük, Akupunktur, Prp alanlarında en tecrübeli eğitmenler arasında yer almaktadır.

Canlı Online Hacamat ve Sülük kursları için TR +90 532 301 10 46 ve EU +49 157 316 344 33 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz.

www.hacamatenstitusu.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here