Hacamat ve Akut Böbrek İltihabı

0
35
hacamat-ve-akut-bobrek-iltihabi

Akut böbrek iltihabında hacamat çok faydalıdır. Akut böbrek iltihabı gibi bir sağlık probleminin belirtilerinin ortaya çıkması sonucunda hastaneye başvurduysanız ve size bu şekilde bir tanı konulduysa bunun sonrasında tıbbi tedavinizi mutlaka almalısınız.

Ardından probleminiz ile ilgili düzenli hacamat yaptırmak ve akut böbrek iltihabına yönelik hacamat noktalarından kupa terapisi görmek probleminizin belirtilerini giderecektir.

Bunun yanı sıra düzenli olarak hacamat olmanız halinde durumunuzun tekrarlamasını önlemiş olursunuz. Hacamat ile bağışıklık sisteminizi güçlendirerek böbrek iltihabı problemine karşı korunabilirsiniz.

Akut Böbrek İltihabı ve Hacamat

Akut böbrek iltihabı için hacamat tedavisi almak gibi bir niyetiniz varsa bunun için ilk olarak doktorunuz ile görüşmelisiniz.

Bol miktarda sıvı tüketmeye ve sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz. Hacamatın kandaki zararlı maddeleri temizleme özelliği sayesinde böbreklerinizde ciddi bir rahatlama olacaktır. Çünkü zaten böbreklerin görevi de kanı süzerek bazı zararlı maddelerin vücudumuzdan atılmasını sağlamaktır.

Bu nedenle hacamatın böbreklerin işini kolaylaştırdığını ve dinlendirdiğini söylemek yanlış olmaz. Hacamat tüm organları besler, rahatlatır ve dinlendirir. Bu organlardan biri de elbette ki böbrektir.

Hacamatın bu özellikleri sayesinde vücudunuzu belli periyotlar ile dinlendirerek çok kuvvetli bir sağlık düzeyine erişebilirsiniz. Bu sayede akut böbrek iltihabı gibi ciddi enfeksiyonel hastalıklara karşı korunabilirsiniz.

Akut böbrek iltihabı problemi kronik böbrek iltihabı haline gelmeden neyin bu probleme neden olduğunu bulmalı ve buna yönelik davranış, alışkanlık değişikliklerine gidilmelidir. Hacamat ile hayatınızın her döneminde bağışıklık sisteminizi destekleyerek kronik böbrek iltihabından ve akut böbrek iltihabının yenilenmesinden korunabilirsiniz.

Akut Böbrek İltihabı Tanımı

Akut böbrek iltihabı, nefrit olarak da adlandırılmaktadır ve böbreklerde aniden ortaya çıkan nefrin adı verilen kanı süzmekle görevli kısımlarda iltihaplanma olması anlamına gelmektedir.

Bu durum birbirinden farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir ve bireyin böbreklerinde fonksiyon kaybı gözlemlenebilir. Bu durumda kişinin hemen tedavi edilmesi gerekmektedir. Aksi halde böbreklerde ciddi hasarlar meydana gelebilir ve vücuttan atılamayan toksinler birikmeye başlayacaktır. Tüm bunlar kişinin sağlığını ciddi ölçüde tehdit edebilir.

Tıbbi tedavinin ana hedefi kişinin böbreğindeki sağlıklı kısmın korunması ve iltihabın vücuttan atılmasıdır. Hacamat tedavisi vücuttaki iltihabı ve böbreğin fonksiyonlarındaki bozukluk nedeniyle biriken zararlı maddeleri dışarı atma konusunda oldukça başarılıdır.

Bu süreçte kesinlikle bol bol su içmeniz gerektiğini, alkolden uzak durmanız gerektiğini, böbreklerinizin kendisine gelebilmesi için taze sebze ve meyveler bakımından zengin bir diyete sahip olmanız gerektiğini de unutmamalısınız.

Akut Böbrek İltihabı Belirtileri

Akut böbrek iltihabı belirtileri şu şekildedir:

 • Yüksek kan basıncı
 • İdrar yaparken ağrı ya da yanma
 • Bulanık idrar görünümü
 • Sık sık idrara çıkma
 • Kusma
 • Yüksek ateş
 • Karın bölgesinde böbreklerin olduğu yerde ağrı duyma
 • Kol, bacaklar ve yüzde şişlik, ödem meydana gelmesi
 • İdrar yaparken kan ya da irin gelmesi

Bu belirtilerin her biri her bireyde meydana gelmeyebilir. Mutlaka kişiler benzer sorunlar ortaya çıktığında üroloji ya da kadın hastalıkları ve doğum birimine muayene olmalıdır. Sonrasında tedavi süreçlerine ek olarak hacamat uygulaması konusunda doktorlarından onay almalıdır.

Tedavi bitiminde kişiler iyileştikten sonra problemin tekrar meydana gelmesinden korunmak amacı ile de hacamat ve tıbbi sülük tedavisi yaptırabilirler.

Hastanın kan değerleri uygunsa hemoglobin 10 ve üzeri ise hasta yılda 7-10 seans arası hacamat yaptırabilir.

Hacamatın hiçbir yan etkisi yoktur.

Ayrıca hacamat sülük ile beraber uygulanırsa daha faydalı olur.

Herkes Hacamat Yapabilir mi?

hcamat-online-3

Evet uzman doktorlar tarafından alınan eğitim sonrası herkes ailesine ve yakınlarına kolayca hacamat uygulayabilir.

EN İYİ HACAMAT EĞİTİMİ

hacamat-online-4

1- HACAMAT ENSTİTÜSÜ

2- GELENEKSEL TIP AKADEMİSİ

EN İYİ HACAMAT EĞİTMENLERİ

hacamat-online-2

Hacamat ve tıbbi sülük eğitiminizi bilenden alın. En iyi hacamat ve sülük eğitmenleri hacamat enstitüsünde!

Hacamat ve Sülük Sertifikalarımız

Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Dutch-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Dutch Hijama-Certificate-Leech-Therapy-English Hijama-Certificate-Leech-Therapy-French-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-French-3 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German-Blutegel. Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Russian Leech-Therapy-Certificate

Hacamat eğitimi bir kere alınır. Eğitiminizi bilenden, en iyisinden alın!

Peki Herkes Hacamat Ve Sülük Uygulamasını Öğrenebilir Mi?

”Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir ailesine ve çevresine faydalı olabilir.”

Hiçbir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını 1 günde öğrenebilir.

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK, Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK, Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ve Dr. Ahmet DEMİR anlatmaktadır.

Türkiye’nin en iyi Hacamat Kursu +90 532 301 10 46 WhatsApp

Avrupa’nın en iyi Hacamat Kursu +49 157 316 344 33 WhatsApp

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi – Hindistan) 2008’den bu yana 17 Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzmandır.

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye’nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ise Türkiye’nin Hacamat ve Sülük alanındaki en tecrübeli eğitmenlerinden biridir.

Dr. Ahmet DEMİR ise Türkiye’nin Hacamat, Sülük, Akupunktur, Prp alanlarında en tecrübeli eğitmenler arasında yer almaktadır.

Canlı Online Hacamat ve Sülük kursları için TR +90 532 301 10 46 ve EU +49 157 316 344 33 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz.

www.hacamatenstitusu.com.tr

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here