Hacamat ve Artrit

0
28
hacamat-ve-artrit

Artrite hacamat çok faydalıdır. Artrit problemi olan bireyler dönem dönem çeşitli hastalık belirtilerini yaşarlar. Bu sorunu ortadan kaldırmak ya da belirtilerini hafifletmek hacamat tedavisinin düzenli bir şekilde uygulanması sonucunda mümkündür.

Ayrıca bireyler hacamatın yanı sıra tıbbi sülük tedavisini de hacamatla beraber yaptırdıklarında artrit problemine karşı olan tedavi başarı oranlarını %99’lara kadar çıkarabilmektedir. Bu nedenle uzmanlar hacamat ile birlikte tıbbi sülük tedavisinin artrit gibi ciddi hastalıklarda birlikte alınmasını daha uygun görmektedir.

Elbette ki tıbbi sülük açısından uygulamanın yapılmasının önünde bir engel varsa ya da korku duyuyorsanız sadece hacamat ile de yüksek tedavi olma şansı elde edebilirsiniz. Hacamat uygulamasını yapacak olan sağlık profesyoneli bu konu ile ilgili olarak gerekli sağlık taramalarından sizi geçirdikten sonra seans düzeninizin nasıl olması gerektiği konusunda sizi bilgilendirecektir.

Artrit ve Hacamat

Artrit ve hacamat ile ilgili olarak bireyler düzenli bir tedavi yaptırma konusunda kararlı olmalıdır. Hacamattan beklenen etki ancak düzenli uygulama yapıldığı zaman mümkün olmaktadır. Bu nedenle seans dönemlerinizi kesinlikle aksatmamaya özen göstermelisiniz.

Artrit probleminin neden ortaya çıktığı net bir şekilde bulunamamıştır. Ancak genetik faktörlerin hastalığın geninin bireylerde taşıyıcılık şeklinde ortaya çıktığı ve bunun bağışıklık sisteminin zayıflaması sonucunda hastalık olarak ortaya çıkabildiği bilinmektedir.

Bu nedenle esas tedavi eğer ailenizde genetik olarak romatoid artrit gibi bir sağlık problemi varsa bu konu ile ilgili kendinizi risk grubunda sayarak koruyucu tedavi amaçlı düzenli bir şekilde hacamat yaptırmalısınız.

Hastalığın belirtilerinden kurtulmak ve kendisinin de tedavi edilebilmesini, çok daha yavaş bir şekilde zarar vermesini sağlamak gibi amaçlarla da yine bağışıklık sistemini son derece güçlendiren hacamat ve tıbbi sülük tedavisi birlikte tavsiye edilmektedir.

Bireyler aldıkları hacamat tedavisi sonucunda artık daha sağlıklı bir hareket kabiliyetine sahip olabilirler ve günlük işlerini yapma konusunda öncesine göre daha az problem yaşayabilirler. Bu da hastalığın belirtilerinde hacamatın gerileyici bir etkisinin olduğunu göstermektedir.

Artrit Tanımı

Eklemlerde yer alan iltihabi enfeksiyona artrit denilmektedir ve vücut tarafından üretilen bir iltihap söz konusudur. Bu da dışarıdan alınan bir mikrobun eklemlerde iltihaba neden olmadığı, bunun vücudun ürettiği anlamına gelmektedir. Hastalığın uzun ismi romatoid artrit ya da iltihaplı romatizma şeklinde de bilinmektedir.

Bazı kişilerde bu problem çok ciddi boyutlarda görülebilmektedir. Zaman zaman aşırı şiddetli belirtiler ortaya çıkabilmektedir.               Ayrıca kişilerde başka sağlık problemlerinin ortaya çıkmasına davetiye çıkarabilmektedir.

Artrit Belirtileri

Hastalığın erken dönemlerinde kişilerin küçük eklemlerinde problemler görülmektedir ve sonrasında bu durum giderek diğer eklem yerlerine de sıçramaya başlar.

Kişinin eklem bölgeleri hassaslaşır, şişebilir ve dokunulduğunda sıcaktır. Hastalığın alevlenme ve hafifleme dönemleri vardır. Alevlenme döneminde bireyler belirtileri çok şiddetli yaşarken; rahatlama döneminde belirtiler ortadan kaybolmaktadır. Artrit problemi olan bireylerin %40lık bir diliminde hastalık sadece eklem yerlerinde değil;

 • Böbrekler,
 • Deri,
 • Kemik iliği,
 • Sinir dokular,
 • Akciğerler,
 • Gözler,
 • Tükürük bezleri
 • Kalp,
 • Kan damarları gibi farklı dokularda da probleme neden olmaktadır.

Hastalık ile savaşta en önemli nokta güçlü ve sağlam bir bağışıklık sistemidir ve hacamat ile güçlü bağışıklık sistemine sahip olmak zor değildir.

Hastanın kan değerleri uygunsa hemoglobin 10 ve üzeri ise hasta yılda 7-10 seans arası hacamat yaptırabilir.

Hacamatın hiçbir yan etkisi yoktur.

Ayrıca hacamat sülük ile beraber uygulanırsa daha faydalı olur.

Herkes Hacamat Yapabilir mi?

hcamat-online-3

Evet uzman doktorlar tarafından alınan eğitim sonrası herkes ailesine ve yakınlarına kolayca hacamat uygulayabilir.

EN İYİ HACAMAT EĞİTİMİ

hacamat-online-4

1- HACAMAT ENSTİTÜSÜ

2- GELENEKSEL TIP AKADEMİSİ

EN İYİ HACAMAT EĞİTMENLERİ

hacamat-online-2

Hacamat ve tıbbi sülük eğitiminizi bilenden alın. En iyi hacamat ve sülük eğitmenleri hacamat enstitüsünde!

Hacamat ve Sülük Sertifikalarımız

Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Dutch-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Dutch Hijama-Certificate-Leech-Therapy-English Hijama-Certificate-Leech-Therapy-French-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-French-3 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German-Blutegel. Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Russian Leech-Therapy-Certificate

Hacamat eğitimi bir kere alınır. Eğitiminizi bilenden, en iyisinden alın!

Peki Herkes Hacamat Ve Sülük Uygulamasını Öğrenebilir Mi?

”Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir ailesine ve çevresine faydalı olabilir.”

Hiçbir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını 1 günde öğrenebilir.

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK, Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK, Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ve Dr. Ahmet DEMİR anlatmaktadır.

Türkiye’nin en iyi Hacamat Kursu +90 532 301 10 46 WhatsApp

Avrupa’nın en iyi Hacamat Kursu +49 157 316 344 33 WhatsApp

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi – Hindistan) 2008’den bu yana 17 Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzmandır.

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye’nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ise Türkiye’nin Hacamat ve Sülük alanındaki en tecrübeli eğitmenlerinden biridir.

Dr. Ahmet DEMİR ise Türkiye’nin Hacamat, Sülük, Akupunktur, Prp alanlarında en tecrübeli eğitmenler arasında yer almaktadır.

Canlı Online Hacamat ve Sülük kursları için TR +90 532 301 10 46 ve EU +49 157 316 344 33 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz.

www.hacamatenstitusu.com.tr

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here