Hacamat ve Anne Sütü Azlığı

0
20
hacamat-ve-anne-sutu-azligi

Anne sütü azlığına hacamat çok faydalıdır. Anne sütü azlığı problemi olan bireyler bazen denedikleri süt arttırıcı tekniklerden hiçbir şekilde verim alamamaktadır. Bu durumda çocuklarını doğal yoldan besleyememe problemi ile karşı karşıya kalabilirler.

Anne sütünün etkisi ve ne kadar önemli olduğu pek çok bilimsel çalışmaya konu olmuştur. Bu nedenle bebeklerin Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre ilk 6 ay anne sütü ile beslenmeleri ve bundan sonra ek gıda ile birlikte yine anne sütü almaları tavsiye edilmektedir.

Özellikle bebeğin çeşitli hastalıklardan korunması, annesi ile arasındaki özel bağın kurulabilmesi ve bebeğin bağışıklık sisteminin genel hali bu dönemde aldığı anne sütü ile oldukça ilişkilidir.

Anne Sütü Azlığı ve Hacamat

Pek çok yeni doğum yapmış anne anne sütü verdiği dönemde hacamat yaptıramayacağını düşünmektedir. Ancak hacamatın bu dönemde de oldukça faydalı olduğu ve anne sütü miktarını arttırdığı bilinmektedir.

Dokuların en iyi şekilde beslenmesini, hormon dengesinin en iyi şekilde sağlanması vücudun genel halinin iyileşmesi gibi etkileri bulunan hacamat emziren annelerde sütün artmasını sağlamaktadır.

Anneler lohusalık döneminden bir süre sonra bir hacamat uzmanına danışarak kendisi için en uygun hacamat zamanının ne zaman olduğunu öğrenip buna göre bir seans planlaması yapabilirler.

Anne sütünün az olmasının nedenlerinden biri de annenin stres altında olmasından kaynaklı olduğu bilinmektedir. Hacamat vücudun dengesini yeniden yerine getirerek kişinin ruhsal anlamda da rahatlamasını sağladığı için anne sütünün bu nedenli az olması durumunu düzeltebilir.

Anne Sütü Azlığı Tanımı

Anne sütü azlığı emzirme döneminde olan annelerin bebeklerinin henüz birkaç aylık olduğu dönemde yeterince bebeğini besleyecek süt salgısının olmadığı duruma verilen addır. Bebeğin 1 yaşından sonra anne sütünün miktarının azalması normal kabul edilmektedir.

Ancak ilk 6-8 aylık dönemlerde bunun az olması beklenmemektedir. Anne sütünün miktarı vücutta bebeğin ihtiyacına göre yavaş yavaş azalarak bitmektedir.

Anne sütünün az olması durumunun nedenleri:

 • Annedeki hormon dengesizliği
 • Annenin yeterli sıvı almaması
 • Erken doğum
 • Bebeğin zamanında emzirilmeye başlanmaması
 • Stres
 • Psikolojik problemler

Anne sütünün az olmasına dair belirtiler:

 • Bebeğin idrarının koyu sarı olması
 • Bebeğin beklenen kiloda olmaması
 • Bebeğin sürekli olarak meme arama davranışı sergilemesi
 • Bebeğin günde 6-7’den daha az bezini ıslatması
 • Bebeğin dışkısının daha koyu olması
 • Bebeğin normalden daha az dışkılamaya başlamış olması (günde 2-3 normal kabul edilir)
 • Memelerin emzirme sonrasında yumuşamayıp sert bir şekilde kalması

Kişiler bu belirtileri gözlemlediklerinde ilk olarak problemin nedenini saptamak üzere bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanından yardım almaları tavsiye edilmektedir.

Ardından anneler problemlerinin ne olduğuna yönelik olarak yeterli kan değerlerinin olması halinde düzenli hacamat yaptırabilirler. Bu sayede süt salgılarında belirgin bir artış olacaktır ve bebeklerini en doğal ve en sağlıklı biçimde besleyebileceklerdir.

Hastanın kan değerleri uygunsa hemoglobin 10 ve üzeri ise hasta yılda 7-10 seans arası hacamat yaptırabilir.

Hacamatın hiçbir yan etkisi yoktur.

Ayrıca hacamat sülük ile beraber uygulanırsa daha faydalı olur.

Herkes Hacamat Yapabilir mi?

hcamat-online-3

Evet uzman doktorlar tarafından alınan eğitim sonrası herkes ailesine ve yakınlarına kolayca hacamat uygulayabilir.

EN İYİ HACAMAT EĞİTİMİ

hacamat-online-4

1- HACAMAT ENSTİTÜSÜ

2- GELENEKSEL TIP AKADEMİSİ

EN İYİ HACAMAT EĞİTMENLERİ

hacamat-online-2

Hacamat ve tıbbi sülük eğitiminizi bilenden alın. En iyi hacamat ve sülük eğitmenleri hacamat enstitüsünde!

Hacamat ve Sülük Sertifikalarımız

Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Dutch-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Dutch Hijama-Certificate-Leech-Therapy-English Hijama-Certificate-Leech-Therapy-French-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-French-3 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German-Blutegel. Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Russian Leech-Therapy-Certificate

Hacamat eğitimi bir kere alınır. Eğitiminizi bilenden, en iyisinden alın!

Peki Herkes Hacamat Ve Sülük Uygulamasını Öğrenebilir Mi?

”Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir ailesine ve çevresine faydalı olabilir.”

Hiçbir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını 1 günde öğrenebilir.

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK, Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK, Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ve Dr. Ahmet DEMİR anlatmaktadır.

Türkiye’nin en iyi Hacamat Kursu +90 532 301 10 46 WhatsApp

Avrupa’nın en iyi Hacamat Kursu +49 157 316 344 33 WhatsApp

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi – Hindistan) 2008’den bu yana 17 Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzmandır.

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye’nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ise Türkiye’nin Hacamat ve Sülük alanındaki en tecrübeli eğitmenlerinden biridir.

Dr. Ahmet DEMİR ise Türkiye’nin Hacamat, Sülük, Akupunktur, Prp alanlarında en tecrübeli eğitmenler arasında yer almaktadır.

Canlı Online Hacamat ve Sülük kursları için TR +90 532 301 10 46 ve EU +49 157 316 344 33 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz.

www.hacamatenstitusu.com.tr

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here