Hacamat ve Boğmaca

0
20
hacamat-ve-bogmaca

Boğmacaya hacamat çok faydalıdır. Bulaşıcı hastalıklar arasında yer alan boğmaca oldukça hızlı ortaya çıkan bir solunum yolu rahatsızlığıdır. Tedavi edilmediğinde ya da kişinin bağışıklık gücünün düşük olması sonucunda başka sağlık problemlerine yol açabilir.

Oldukça ciddi bir hastalık olan boğmaca rahatsızlığı ile ilgili bireyler 4 yaşında aşılanmaktadır. Herhangi bir nedenden kişiler eğer bu dönemde aşı olmazlarsa durumu bir enfeksiyon uzmanına bildirerek aşı olmalıdır.

Kişiler eğer bu rahatsızlıktan muzdaripse tedavilerini olduktan sonra ya da süreç içerisinde bir hacamat uzmanı ile telefonda görüşerek ne zaman seanslara katılması gerektiğini öğrenmelidir.

Hacamat tedavinizi eğer herhangi bir engel bulunmuyorsa tıbbi sülük terapisi ile birlikte almak isteyebilirsiniz. Bu sayede daha güçlü bir tedavi edici ve koruyucu etki ortaya çıkacaktır.

Boğmaca ve Hacamat

Bireyler boğmaca ile ilgili olarak tedavi olduktan sonra dahi bağışıklık sistemleri yorgun düştüğü için düzenli hacamat yaptırmalıdır. Bu sayede yeniden bağışıklık sistemleri zaman içerisinde eskisinden daha güçlü bir hal alacaktır.

Güçlü bir bağışıklık sistemimiz olduğunda çok ciddi hastalıklardan çok basit hastalıklara kadar her türlü rahatsızlıklar vücudumuzun savunma hücreleri tarafından daha biz hastalık belirtileri göstermeden vücut dışına atılır.

Günlük hayatta zaten her daim dışarıdan enfeksiyon etkenlerine maruz kalıyoruz. Sağlığımıza dikkat etmememiz halinde çeşitli rahatsızlıklar artık vücudumuzun bağışıklık kalkanını delerek bizi hasta edebiliyorlar. Bunun olmaması ve sağlıklı bir yaşam sürebilmek adına düzenli hacamat yaptırmayı ihmal etmemelisiniz.

Ayrıca hacamatın bu sunduğu etkiyi daha da arttırmak adına paketli gıdalardan uzak, şekerin fazlasından uzak, doğal ve sağlıklı beslenmeye; düzenli sevdiğiniz bir egzersizi yapmaya özen göstermelisiniz.

Boğmaca Tanımı

Damlacık yolu ile bulaşan solunum yolları enfeksiyonlarından biri de boğmaca denilen hastalığın ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Bu rahatsızlığın belirtileri şu şekilde kendini gösterir:

 • Düşük ateş
 • Burun akıntısı
 • Burun tıkanıklığı
 • Titreme
 • Halsizlik ve yorgunluk
 • Hapşırma
 • Bazı bireylerde hafif ateş
 • Çok şiddetli öksürük nöbetleri
 • Öksürüğe bağlı gözlerde kanama
 • Öksürük kaynaklı nefes darlığı
 • Küçük çocuklarda öksürük nöbeti sırasında morarma

Hastalığın en belirgin özelliği kişide ciddi anlamda öksürük nöbetlerinin ortaya çıkmasıdır. Kişiler bu şekilde öksürük nöbetlerini yaşadıklarını fark eder etmez bir kulak burun boğaz uzmanına muayene olmalıdır. Eğer boğmaca olduğunuz anlaşılırsa tedavinizin devamında sizinle enfeksiyon uzmanı ilgilenebilir.

Hastalığı atlattıktan sonra en kısa zamanda enfeksiyon uzmanına danışarak ne zaman aşı olmanız gerektiği konusunda iletişim kurmalısınız.

Düzenli hacamat yaptırarak boğmaca ve onun gibi viral hastalıklara karşı bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz. Özellikle virüslere karşı alınabilecek en önemli güvenlik önemli güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmaktır.

Hastanın kan değerleri uygunsa hemoglobin 10 ve üzeri ise hasta yılda 7-10 seans arası hacamat yaptırabilir.

Hacamatın hiçbir yan etkisi yoktur.

Ayrıca hacamat sülük ile beraber uygulanırsa daha faydalı olur.

Herkes Hacamat Yapabilir mi?

hcamat-online-3

Evet uzman doktorlar tarafından alınan eğitim sonrası herkes ailesine ve yakınlarına kolayca hacamat uygulayabilir.

EN İYİ HACAMAT EĞİTİMİ

hacamat-online-4

1- HACAMAT ENSTİTÜSÜ

2- GELENEKSEL TIP AKADEMİSİ

EN İYİ HACAMAT EĞİTMENLERİ

hacamat-online-2

Hacamat ve tıbbi sülük eğitiminizi bilenden alın. En iyi hacamat ve sülük eğitmenleri hacamat enstitüsünde!

Hacamat ve Sülük Sertifikalarımız

Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Dutch-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Dutch Hijama-Certificate-Leech-Therapy-English Hijama-Certificate-Leech-Therapy-French-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-French-3 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German-Blutegel. Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Russian Leech-Therapy-Certificate

Hacamat eğitimi bir kere alınır. Eğitiminizi bilenden, en iyisinden alın!

Peki Herkes Hacamat Ve Sülük Uygulamasını Öğrenebilir Mi?

”Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir ailesine ve çevresine faydalı olabilir.”

Hiçbir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını 1 günde öğrenebilir.

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK, Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK, Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ve Dr. Ahmet DEMİR anlatmaktadır.

Türkiye’nin en iyi Hacamat Kursu +90 532 301 10 46 WhatsApp

Avrupa’nın en iyi Hacamat Kursu +49 157 316 344 33 WhatsApp

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi – Hindistan) 2008’den bu yana 17 Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzmandır.

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye’nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ise Türkiye’nin Hacamat ve Sülük alanındaki en tecrübeli eğitmenlerinden biridir.

Dr. Ahmet DEMİR ise Türkiye’nin Hacamat, Sülük, Akupunktur, Prp alanlarında en tecrübeli eğitmenler arasında yer almaktadır.

Canlı Online Hacamat ve Sülük kursları için TR +90 532 301 10 46 ve EU +49 157 316 344 33 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz.

www.hacamatenstitusu.com.tr

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here