Hacamat ve Bademcik İltihabı

0
13
hacamat-ve-bademcil-iltihabi

Bademcik iltihabına hacamat çok faydalıdır. Bu şekilde bir sağlık probleminizin olduğunu fark ettiğinizde hemen bir kulak burun boğaz uzmanına muayene olmalısınız. Yapılan en büyük hatalardan biri bu gibi durumlar karşısında acil servise gitmektir. Acil servise sadece aşırı rahatsız olduğunuz bir belirti yaşadığınızda gitmelisiniz.

Bunun dışında acile gitseniz de gitmeseniz de poliklinik saatleri içerisinde muayene olmak üzere mutlaka bir kulak burun boğaz uzmanından randevu alın.

Bademcik iltihabı probleminiz belli bir süre tedavi edilmediğinde (genelde 6 aydan daha uzun süre tedavi edilemeyen bademcik iltihabı problemi) akut halden kronik hale geçebilir.

Bu durumda belirtilerin bazıları ortadan kaybolsa da en ufak bir bağışıklık sisteminizin düşüklüğü halinde geri gelebilir. Bu nedenle mutlaka bademcik iltihabınız olduğunda bunun kendiliğinden geçeceğini düşünmemeli ve tedavi olmalısınız.

İster akut ister kronik bademcik iltihabı probleminizde vücudunuzdaki iltihabi durumdan ve hastalık belirtilerinden kurtulmak adına düzenli hacamat tedavisi yaptırabilirsiniz.

Bademcik İltihabı ve Hacamat

Düzenli bir biçimde hacamat yaptıran bireyler pek çok hastalıktan korunmaktadır. Ya da hastalık yaşadıklarında bunu diğer insanlara göre daha hafif belirtiler ile daha kısa sürede atlatmaktadır. Bunun en önemli nedeni hacamatın vücuttaki savunma mekanizmalarını güçlendirip vücudun olması gerektiği dengesini bulmasını sağlamasıdır.

Vücudunuzun eğer güçlü olmasını istiyorsanız düzenli hacamat yaptırmalısınız. Bademcik iltihabı olan bireylerde bu sorunun tekrarlamaması adına düzenli seanslar düzenlenebilir. Hastalık sürecinden itibaren seanslara başlanarak kişinin üst solunum yollarını kuvvetlendirecek biçimde noktalar seçilebilir. Bunun yanı sıra hacamat işlemini uygulayan sağlık profesyoneli kişinin genel sağlık düzeyini arttırıcı noktalar da seçebilir.

Birden fazla kupa bölgesi seçilebileceği için kişiler bademcik iltihabının yanı sıra başka sağlık problemleri ile mücadele ediyorsa bunları da belirterek her birine karşı tek seansta hacamat yaptırabilir. Toplam seanslarınızı tamamladığınızda daha dinç, enerjik ve sağlıklı olduğunuzu görebilirsiniz.

Bademcik İltihabı Tanımı

Bademcik iltihabı tıpta tonsilit şeklinde adlandırılmaktadır ve virüs ya da bakteri kaynaklı olarak ortaya çıkan iki farklı türü bulunmaktadır. Bu nedenle antibiyotik tedavisine cevap vermeyen ya da yaşattığı çok ağır belirtiler olduğu fark edildiğinde kişiye bir laboratuar testi uygulanmaktadır.

Bunun için doktorunuz bademciklerinizden küçük bir çubuk yardımı ile iltihaplı parça alacaktır. Bu parça laboratuarda incelendikten sonra kişinin hangi virüs ya da bakteriden kaynaklı olarak tonsilit yaşadığına dair ilaçlar verilir.

Özellikle viral bademcik iltihabında en önemli şey vücut direncinizin kuvvetlenmesidir. Bunun için bol miktarda sebze ve meyve ağırlıklı beslenmeli, istirahat etmeli ve hacamat yaptırmalısınız.

Hacamatın yanı sıra tıbbi sülük desteği ile daha iyi bir iyileşme gözlemlenebilir. Bunun için hacamat uygulamasını yapan sağlık profesyoneline danışabilirsiniz.

Hastanın kan değerleri uygunsa hemoglobin 10 ve üzeri ise hasta yılda 7-10 seans arası hacamat yaptırabilir.

Hacamatın hiçbir yan etkisi yoktur.

Ayrıca hacamat sülük ile beraber uygulanırsa daha faydalı olur.

Herkes Hacamat Yapabilir mi?

hcamat-online-3

Evet uzman doktorlar tarafından alınan eğitim sonrası herkes ailesine ve yakınlarına kolayca hacamat uygulayabilir.

EN İYİ HACAMAT EĞİTİMİ

hacamat-online-4

1- HACAMAT ENSTİTÜSÜ

2- GELENEKSEL TIP AKADEMİSİ

EN İYİ HACAMAT EĞİTMENLERİ

hacamat-online-2

Hacamat ve tıbbi sülük eğitiminizi bilenden alın. En iyi hacamat ve sülük eğitmenleri hacamat enstitüsünde!

Hacamat ve Sülük Sertifikalarımız

Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Dutch-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Dutch  Hijama-Certificate-Leech-Therapy-English  Hijama-Certificate-Leech-Therapy-French-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-French-3 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German-Blutegel.  Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Russian Leech-Therapy-Certificate

Hacamat eğitimi bir kere alınır. Eğitiminizi bilenden, en iyisinden alın!

Peki Herkes Hacamat Ve Sülük Uygulamasını Öğrenebilir Mi?

”Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir ailesine ve çevresine faydalı olabilir.”

Hiçbir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını 1 günde öğrenebilir.

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK, Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK, Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ve Dr. Ahmet DEMİR anlatmaktadır.

Türkiye’nin en iyi Hacamat Kursu +90 532 301 10 46 WhatsApp

Avrupa’nın en iyi Hacamat Kursu +49 157 316 344 33 WhatsApp

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi – Hindistan) 2008’den bu yana 17 Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzmandır.

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye’nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ise Türkiye’nin Hacamat ve Sülük alanındaki en tecrübeli eğitmenlerinden biridir.

Dr. Ahmet DEMİR ise Türkiye’nin Hacamat, Sülük, Akupunktur, Prp alanlarında en tecrübeli eğitmenler arasında yer almaktadır.

Canlı Online Hacamat ve Sülük kursları için TR +90 532 301 10 46 ve EU +49 157 316 344 33 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz.

www.hacamatenstitusu.com.tr

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here