Hacamat bel fıtığına iyi gelir mi? – Bel Fıtığı için Hacamatın Faydaları

0
1009

Hacamat bel fıtığına iyi gelir mi?

Hacamat bel fıtığına iyi gelir mi: Bel fıtığı nedir? Omurlar arasındaki disklerin dışarıya doğru kaymasıyla fıtıklaşma meydana gelmektedir. Bacak kısmına doğru giden sinirlerin sıkışmasına sebeb olan ağrılı hastalığın adına fıtık denilmektedir. Disk herniasyonu (bel fıtığı) refleks, duyu ve kas gücü ile kaybedilen sinir fonksiyonların kaybına neden olabilmektedir. Bir çok hastaya şifa olan hacamat tedavisi bel fıtığı rahatsızlıkları duyan kimi kişilerde de şifa olduğu söylenmektedir. Sosyal medyada ve internette en çok merak edilen konulardan biriside hacamat bel fıtığına iyi gelir mi? sorusu olmaktadır. Bel fıtığı rahatsızlığı bir çok hastanın günlük hayatta yaşam kalitesini düşürmektedir.  Rahat hareket edememe, oturup kalkma ve ağır kaldıramama problemleri baş göstermektedir. Bel fıtığı için uzun bir süre tedavilerinizi aksatmadan devam ederseniz sizlere faydalı olacaktır.  İnternette bel fıtığı olup hacamat ile tedavi olan bir çok kişinin yorumlarını görebilirsiniz. Ancak sizler doktorunuza bu durumu danışmadan tedavi yaptırmamanızı öneriyoruz. Hacamat’ın bel fıtığına her hangi bir zararı değil aksine faydası olmaktadır. Bu yüzden hacamat tedavisini devlet hastanelerinde, kliniklerde ve doktor kontrolünde yaptırmanızı şiddetle önermekteyiz.

Bel Fıtığı Hacamat ve Ameliyat ile Tedavi

Bel fıtığı, geç yaşlı fark etmeksizin hemen herkesin yaşadığı genel problemlerden bir tanesidir. Çoğu zaman ani bir hareket ya da ağır bir nesne kaldırmak, bel fıtığını tetikleyen unsurlardır. Belirtilerini fark ettiğiniz an doktora gitmeniz gereken fıtıkta, doktorunuz fizik tedavi görmenizi isteyecektir. Fizik tedavi gördüğünüz süre zarfında ilerlemesi halinde ameliyat önerisi olacaktır. Ameliyat olmak istemeyen ve bu sorunu doğal yollarla çözüme kavuşturmayı düşünen kişiler için hacamat en ideal çözüm yoludur. Hacamatın fıtığa faydaları bir hayli fazladır. Bu sebeple binlerce kişi tarafından tercih edilmekte ve memnun kalınmaktadır.

Bel Fıtığı için Hacamatın Faydaları

  • Hacamatın faydaları tüm vücut için aynı şekilde başarılı sonuç vermektedir. Vücudunuzu dinlendiren, kendini toparlamasını sağlayan bu işlem, fıtık ağrılarından da kurtulmanıza yardımcı olmaktadır.
  • Hacamatın, fıtık için en önemli özelliği ağrıları dindirmesidir. Kanın içerisine yer alan enfeksiyon nedeniyle de ağrı yaşayan vücut, kirli kandan kurtularak ağrılarını hafifletmektedir.
  • Kan akışının düzenli olması, bel fıtığının iyileşmesi açısından önemli bir adımdır. Fıtıktan kurtulmak isteyen kişiler bunun için hacamat yöntemini denemelidir.
  • Bel fıtığı rahatsızlığı için hacamatı uygulamak isterseniz vücudunuzun hastalığa karşı direncinin artacağını görebilirsiniz.

Bel Fıtığı için Hacamat Hangi Bölgeye Yapılır?

Daha öncede diğer konumuzda bahsettiğimiz gibi hacamat noktaları konusunda hangi bölgelerin hangi rahatsızlıklara iyi geldiğini sizlere anlattık. Dilerseniz o konumuzu da okuyabilirsiniz. Bel fıtığı tedavisinde hacamat noktaları en çok sırt ve bel kısmında bulunan noktalara yapılmaktadır.  Farklı noktalara yapılabilen hacamat tedavisi, hastalığın türüne bağlı olarak noktaları ve bölgeleri değişmektedir.  Bu konuda en önemli dikkat edilmesi gereken konu ise,  hastalığın merkezine yakın hacamat kupa çekmesi uygulanmasıdır. Bel ağrısı, bel fıtığı gibi sebeplerle hacamat yaptırmak isteyenler, bel bölgesini tercih etmelidir. Bu noktada yapılan uygulama kısa sürede daha verimli ve şifa olacaktır”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here