Hacamat Migren Hastalığına İyi Gelir mi?

0
380

"Hacamat migren hastalığına iyi geliyor mu? Tedavi edilebiliyor mu en çok sorulan sorular arasında yer almakta bu sorulara cevap vermeden önce migren nedir ne değildir. Baş ağrısının nasıl migren olduğunu anlarız ve bu migren hastalığına nasıl çare olur sonra bunları inceleyelim.

Migren Nedir?

Migren nedir?: Etrafınızda birçok insanda görebileceğiniz, hepsinin bu hastalıktan yaka silktiğini biliriz. Bu ağrılar daha önceleri tipik, gelip geçici olarak tabir edilen sıradan ağrılar olarak kabul edilirken şuanda nörolojik olarak kabul edilmiş başlı başına bir hastalıktır. Migrenin en kötü tarafı ataklar halinde gerçekleşmesidir. En az bir gün süren ve bir haftaya kadar görülebilen ataklardan oluşur. Kimileri yaşadıkları ağrıyı hafif olarak tabir eder kimileri kafalarının kesilmesiyle son bulabileceğine dair söylemlerde bulunur. Migren ataklarıyla birlikte ışığa karşı, sese karşı hassasiyet artar hatta bunlarla birlikte ağrı şiddetinin arttığı söylenmektedir. Sinirsel bir hastalık olan migrenin tam anlamıyla nedeni bilinmese de kan damarlarının farklı kimyasallara uğramasıyla geliştiği söylenmektedir. Genellikle genetik olarak kişiden kişiye geçer. Stres, yorgunluk, sinirlilik ya da çok fazla duyguya maruz kalındığında kendini hemen gösterir migren. Bunları sizlere aktarıyorum çünkü birazdan hacamat migrene iyi gelir mi? Konusuna geçtiğimde sizlere bu etkenlere karşı iyi geldiğini bahsedeceğim ve sizde “ e? Migren nerede “ demeyin J Migren tek başına ortaya çıkmaz. Belirli sebeplere karşı kendini gösterir, hacamat ile bu sebepleri ortadan kaldırarak ya da iyileştirerek rahatlamanız sağlanır. hacamat migreni geçiriyor mu

Hacamat Migrene İyi Gelir mi?

Hacamat migrene iyi gelir mi? Evet gelir. Bu kadar nettir hacamatın migren ile olan ilişkisi. Aslında direk migrenle değil migren ağrılarına yol açan sebeplere iyi gelir hacamat. Gelin birlikte hacamatın hangi konularda işe yaradığına değinelim.

 • Kandaki toksinlerin ve zehirli atıkların temizlenmesini sağlar.
 • Hacamat sayesinde stresiniz azalır, sinirleriniz gevşer.
 • Kronik baş ağrılarına iyi gelir.
 • Reflekslerin güçlenmesini sağlar.
 • Uykusuzluk, uykunun sık bölünmesi gibi sorunları ortadan kaldırır.
 • Damar tıkanıklarında, tıkanık damarlara etki gösterir.
 • Kas gevşetici özelliği bulunur.
 • Zayıf organların ve hücrelerin tekrar güç kazanmasını sağlar.
 • Sinüzit tedavisinde kullanılabilir.
 • Kan dolaşımını hızlandırır.
 • Psikolojik rahatsızlıkların önüne geçer.

hacamat migrene iyi gelir mi Aslında hacamatın daha saymadığımız bir sürü faydası var ancak biz bu listede sizlere migrene ve migren ağrılarına sebep olabilecek konulara değindik. Örneğin sinirlilik durumu sonrasında ani bir baş ağrısı görülür… Siniriniz migreni tetikler ve ağrı yaşamanıza sebep olur. Hacamat ise sinirlilik durumundan kurtulmanızı hatta sinirlenemeyecek hale gelmenizi sağlar. Seans sonrası kendinizi sinirleri alınmış gibi hissetmeniz mümkündür. Migren hacamatı yani kafa hacamatı ortalama 10 seansa kadar sürmektedir. Tahminen 4. Seanstan sonra farkı anlayacak ve kalan seanslara gideceğiniz günleri iple çekiyor olacaksınız. hacamat migrene iyi geliyor mu

Hacamat migren hastalığını tedavi eder mi?

Alternatif tıp asırlar öncesine dayanan tedavi yöntemlerimden sadece birisi olan hacamat migren hastalığına iyi geldiği hatta tedavi ettiği bilinmektedir. Hacamat tedavisi ile başınızda deri altında bulunan pis kanların vakumlayarak dışarı atılması ile deri altında ki dolaşan kanlara yol açılması ile kan dolaşım seviyenizi normale döndürmesi ile sizleri bu hastalıktan kurtarmaktadır. Bazı haccamlar, haccameler, doktorlar diğer sağlık kuruluşları kafa bölgesinde hacamat yaparken saçlarınıza dokunmadan bu tedaviyi yapabilirler. Bazıları ise saçınızı kesebilmektedir. Bunun bilinci içinde bu tedaviye başlayın. Hacamat migren hastalığına tek şifa olan tedavi yöntemi olduğu söylenmektedir.

Migren hastalığına kaç seans hacamat yaptırılmalıdır?

Bu konuda haccamlar, doktorlar ve sağlık kuruluşları farklı seanslar söyleseler de bu tamamen sizin mizaclarınıza, migrenin evresine ve sizin auralarınıza bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Bu tedavi yöntemine başlamadan önce tüm vücudunuzda bulunan atıl pis kandan temizleyip ondan sonra migren tedavisine başlamak sizlere daha hızlı yol aldıracaktır. En az 2 seans en fazla 4 seans ile tüm vücudunuzdan pis atıl kanın atılmasını sağlayabilirsiniz. İlk işlem olan vücudu temizledikten sonra migren seanslarınıza başlayınız.  Ayda 1 seans yaptıracağınızdan dolayı mutlaka 3 seans da bir mutlaka 1 seans yine tüm vücudunuza ekstra seans eklemenizde fayda olacaktır. Belki bizim anlattığımız uzun bir süreç olacak ama etkili ve kalıcı bir çözümdür. Migren için en az 4 seans en fazla 8 seans da bu hastalıktan kurtulmanız mümkündür. Ancak bazı hastalarda bu durum tersini gösterebilir yani geçmeyebilir. Bunun birçok sebebi bulunmaktadır.

 • Yaşam tarzlarınız
 • Kronikleşme
 • Psikolojik
 • Beslenme
 • Stres gibi bir çok sebep olabilir.

Hacamatfiyatlari.com sadece blog sayfasıdır. Sizlere her hangi bir ürün satmamakta ve her hangi bir hacamat kuruluşunu desteklememektedir. Bu nedenle sizlere bilgi paylaşımı yapmaktadır. Bu tedavi yöntemlerine başlamadan önce doktorunuzdan onay almanız konusunda uyarmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

Hacamatın Cinselliğe Faydası

Hacamat Kimlere Yapılmaz?

Hacamat Öncesi ve Sonrası Yapılacaklar

"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here