Varikosel nedir? Hacamat ile tedavi edilir mi? Hacamat ile varikosel tedavisi

0
454

"Varikosel Nedir? Erkeklerin üreme organlarında ki testisler de bulunan kanı boşaltmasına yarayan toplardamarların genişlemesi sonucu ortaya çıkan kısırlık problemine varikosel denilmektedir. Testislerde bulunan sıcaklığın bozulması ve kirli kanın içinde bulunan toksik maddelerin burada birikerek dolaşımı bozması ve fonksiyonlara zarar vererek sperm üretimini bozmaktadır.

Acaba varikosel miyim? Nasıl anlarım?

Uzman bir doktora görünmeden de varikosel probleminizin olup olmadığını basit bir şekilde anlayabilirsiniz. Bunun için bir doktora gitmenize gerek yok. Ancak varikosel hastalığında iyi huylu varikosel ve kötü huylu varikosel bulunmaktadır. İyi huylu varikosel nedir? İyi huylu varikosel problemleri her hangi bir kısırlık problemi olmayıp sadece bunun 6 ay da bir veya yıl da bir kez bunun ağrılarını sızısını çekersiniz. Tabi bu durum ilerleyen seviyeler de kısırlık problemini tetikleyebilir. Kötü huylu varikosel nedir? Bu varikosel durumu ağrı, sızının yanında sperm oranlarının düşük olması ve kısırlık olmasının sebebi yüksek olmaktadır. Testislerinizde ağrılarınız, şişlik, ve farklılık gibi dikkat çeken bir problem görürseniz bunun en büyük nedeni varikoseldir. Varikoseli kısaca tanıdığımıza göre şimdi hacamat ile tedavisi mümkün mü değil mi? Bu konuyu inceleyelim.

Hacamat ile varikosel tedavi edilir mi?

Erkeklerin korkulu kabusu olan varikosel rahatsızlığının ağrısı, sızısı ve kısırlık korkusu canlarını sıkmaktadır. Varikosel hastalığının ameliyat tek çare olarak söylense de bunun için alternatif tıp bu konuda çok destek sağlamaktadır. Hacamat tedavisi ile varikosel probleminiz tedavi edebilirsiniz. Öncelikle varikosel nedir yazımızda pis ve toksik kanların testislerde fonksiyonların zarar vermesi ile ortaya çıktığını belirtmiştik. Hacamat tedavisi ise vücutta bulunan toksik, pis, atıl kanların vakumlanarak dışarı atılması işlemi yapmaktaydı. Hacamat 5000 yıllık geçmişi olan bazılarının ilkel olarak algıladığı efsane tedavi yöntemidir. Günümüz de alternatif tıp popüler hale gelmesi ile bir çok rahatsızlıklarınızı ameliyatsız olarak sizlere çözüm sunmaktadır. Varikosel rahatsızlığınızı 3-4 seansda ağrılardan kurtulabilir. Uzman haccamlar tarafından sizlere uygulanacak uygun seans ile bu hastalıkdan tamamen kurtulabilirsiniz.

Varikosel hastalığım için hangi noktalara hacamat yaptırmalıyım?

Varikosel tedavisine başlamadan önce vücudunuza öncelikle bir tarama hacamat yaptırmalısınız. Bunun en büyük nedenlerinden birisi de vücudunuz da bulunan atıl, toksik kanların vücuttan atarak vücudu rahatlatmanız gerekmektedir. Daha sonra ise varikosel tedavisi için en uygun hacamat noktalarına geçilmelidir. Bu noktalar ise diz ve bacak noktalarıdır. Bir iki seans da hacamat tedavisi ile etki göstermesi beklenemez bunun için uzman haccamlardan veya doktorlardan destek alabilirsiniz.

Variste sülük tedavisi mi faydalı yoksa hacamatla varis tedavisi mi

Hacamatın Cinselliğe Faydası

Hacamat Kursu, Semineri, Eğitimi, Sertifikası Almak İsteyenler Dikkat

"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here