Hacamat kupası ve hacamat seti fiyatları

0
249

"

Hacamat kupası ve hacamat seti fiyatları

Hacamat kupası: Alternatif Tıp'ın en önemli yöntemlerinden bir tanesi olan Hacamat asırlar boyunca birçok hastalığa deva olmuş ve hala günümüzde uygulanan nadide tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Hacamat tedavisi uygulanırken birçok etmene dikkat etmek gerekmektedir. Bu etmenlerin başında kuşkusuz kullanılacak hacamat seti ve kupaları yer almaktadır. Bu setlerin ve kupların son derece titiz ve dezenfekten olması oldukça mühimdir. Bu setlerin fiyatlarına aldanıp ucuz mallar almamaya dikkat etmek gerekmektedir. Hacamatta kullanılan kupalar yalnızca tek kullanımlık oldukları için maliyetleri düşüktür. Hacamatta kullanılan kupaların boyutları farklılık gösterebilmektedir. 2 ile 8 cm arasında değişen boyutları bulunan bu kupalar hacamat yöntemine göre farklı şekillerde kullanılmaktadır. Küçük boyutlardaki işlemler için 2 cm çapındaki kupalar kullanılırken daha büyük işlemler içinse 8 cm çapındaki kupalar kullanılmaktadır. Bu kupaların etkili olarak işe yaraması için vakum pompası oldukça kaliteli olması gerekmektedir. Vakumlama yaparken en iyi şekilde kanın çekilmesi için bu şırıngalar oldukça önemlidir.

Hacamat Seti Fiyatları

Hacamat setleri hacamat tedavisi için gerekli tüm malzemeleri içermektedir. Bu setleri alarak uzman bir hacamatçıya giderek hacamat olabilirsiniz. Hacamat setinin içinde genel olarak bulunan malzemeler;

 • Farklı boyutlarda kupalar (2 – 8 cm kupalar)
 • 1 Adet Pompa
 • Pedli Flaster
 • Pudralı Latex Eldiven Paketi
 • Kantaron Yağı
 • Havlu Paketi
 • Yarım Jilet Paketi
 • Çöp Poşeti Paketi
 • Kupa Seti

Genel olarak hacamat seti içerisinde bulunan malzemeler yukarıdaki gibidir. Hacamat setinin fiyatı genellikle içerisinde bulunan malzemenin miktarına göre değişkenlik göstermektedir. Hacamat kupalarını fazla sayıda almak sakıncalı değildir. Güneşten korunmuş bir yerde saklayarak daha sonra bu malzemeleri kullanabilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken husus hacamat sırasında kullanılan kupalar tekrar kullanılmaz. Bu kupalar hacamat tedavisinin hemen ardından çöp poşetine atılır ve tekrar kullanılmaz.

Kupa Çekme Seti Fiyatını Etkileyen Faktörler

Hacamat setini etkileyen birçok etmen bulunmaktadır. Bunların en başında setin markası, kullanılan malzemesi ve seti aldığınız bölgeye göre değişkenlik gösterebilir. Hacamat setleri farklı firmalar tarafından üretildiği için farklı kalitelerde ve fiyat özelliklerine sahip olabilmektedirler. Bunun yanı sıra hacamat setlerini internet üzerinden ve fiziksel mağazalar aracılığı ile satın alabilirsiniz.

Hacamat Seti ve Hacamat Kupası Nereden Alınır?

Yurt dışından özel olarak ithal edilse de Türkiye'de bazı firmalar bu ürünleri üretmeye başladı. İster toptan veya isterseniz perakende olarak temin edebileceğiniz yerler aşağıda ki gibidir. İstanbul da olanlar istoç a giderek hacamat malzemeleri toptan temin edebilirler. İstanbul da değilseniz üzülmeyin istoç da hizmet veren firmaları internet üzerinden ufak bir araştırma ile hemen ulaşabilirsiniz.

 1. Gittigidiyor.com üzerinden perakende olarak temin edebilirsiniz
 2. Hepsiburada.com üzerinden perakende satışlarında satın alabilirsiniz.
 3. N11.com üzerinden perakende olarak temin edebilirsiniz.
 4. cimri.com üzerinden perakende satışlar
 5. akakce.com üzerindne perakende satışlar
 6. Katrehacamat.com toptan hacamat malzemeleri
 7. istoç'a giderek toptan temin edebilirsiniz.
 8. Altın sefa hacamat firmasını tercih edebilirsiniz. Toptan ve perakende olarak satış fiyatları mevcuttur.
 9. Siyah inci hacamat kupasını ister toptan isterseniz perakende olarak satın alabilirsiniz.

Süleyman Gök Hacamat Kitabı Yazarı Kimdir? Bilimsel olarak hacamat nedir? Bilimsel olarak hacamat faydaları"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here