Hemoroid Sülük Tedavisi

0
479

"

Hemoroid Sülük Tedavisi

Hemoroid Sülük Tedavisi Alternatif Tıp’ın en önemli tedavi yöntemlerinden bir tanesi olan Sülük Tedavisi geçmiş yüzyıllardan bu yana milyonlarca insan tarafından kullanılmış ve bir çok insanın hastalıklardan kurtulmasını sağlamıştır. Sülük kelimesi Latincede Hirudinea olarak adlandırılmaktadır. Halkalı solucan familyasında bulunan sülükle bu gruba ait alt bir sınıf olarak bilinmektedir. Sülüklerin en bilinen özellikleri kan emici birer parazit olmalarıdır. Sülükler farklı canlılara yapışarak bünyelerindeki kandan beslenen parazit sınıfına ait canlılardır. Sülüklerin bilinen en azılı düşmanları ise balıklardır. Balıkların en sevdiği besinlerden bir tanesi sülükler ve solucanlardır.

Tıbbi Sülük

Tıp literatüründe Hirudo Medicinalis olarak bilinen Tıbbi Sülük medikal alanda ilk olarak 2500 yıl önce Avrupa ülkelerinde uygulanmaya başlanmıştır. Mikro ve plastik cerrahide tedavi edilecek olan vücut bölgesine yerleştirilen sülükler küçük bir ısırıkla vücudun o bölgesinde bulunan kanı emer ve bu sırada vücuda salgıladığı çeşitli enzimlerle vücuttaki kan dolaşımını arttırır. Özellikle salgıladığı “Antikoagulan” maddesi vücuttaki kanın pıhtılaşmasını engeller. Bu özelliği nedeniyle eski dönemlerde çoğu zaman parmağı veya herhangi bir organı kopan hastaların tedavi sürecinde aktif olarak kullanılmıştır. Nitekim sülük tekrar dikilen bu organların geçici bir süre boyunca kan akışını devam ettirmesini sağlamış ve bu konuda oldukça faydalı olduğu tespit edilmiştir. Birçok tıbbi uzman tarafından bu tedavi yöntemine maden ismi verilirken İngilizler sülükleri canlı eczane olarak adlandırmışlardır.

Sülükle Hemoroid Tedavisi

Halk arasında Basur olarak bilinen Hemoroid hastalığının popüler tedavi yöntemleri arasında Sülük Tedavisi de bulunmaktadır. Hemoroid hastalığı bulunan hastalarında sülük tedavisi belirtileri azaltmasının yanı sıra hastaların rahatlamasını da sağlamaktadır. Hemoroid için sülük tedavisi minimum 3 adet seanstan oluşmaktadır. Bu tedavi yöntemi ile birçok hasta hemoroid sebebi ile oluşan ağrılardan kurtulmaktadır. Tromboze Hemeoroid olarak bilinen Basur rahatsızlığının en şiddetli döneminde meme içinde bulunan kan sülük tedavisi ile alınarak rahatsızlıkları ciddi oranlarda azaltır. Biriken ve ağrı oluşan bölgeye baskı uygulayan bu birikmiş kan kısa bir süre sonra kendiliğinden boşalsa da bu süreçte hastalar çok ciddi ağrılar yaşayabilmektedir. Sülük tedavisi ile bu kan çok kısa bir süre içerisinde boşaltılarak hastanın anında rahatlamasını sağlar. Sülük tedavisi Hemoroid hastalığı tedavisinde faydalı olsa da uzman bir doktora başvurmadan tedaviye başvurmamak gerekmektedir. Uzman doktorların tavsiyesi ile sülük tedavisi olmanızda fayda vardır.

Hacamat malzemeleri ve toptan fiyatları

Süleyman Gök Hacamat Kitabı Yazarı Kimdir?

Hacamat kupası ve hacamat seti fiyatları

"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here