Mezoterapi zararları nelerdir? Mezoterapinin zararı yan etkileri var mıdır?

0
233

"

Mezoterapi Zararları

Mezoterapi zararları konusunda şuana kadar çok büyük zarar ya da yan etki gözlenmemiştir. Her tedavi yönteminde olduğu gibi kullanılan materyaller sebebiyle, insandan insana değişiklik gösterebilecek bazı zararları bulunabilir. Hatta biz bunlara zarar değil geçici yan etkiler diyebiliriz. Mezoterapi işleminizi gerçekleştirecek olan uzmanın yetenekleri ve terapinin gerçekleştirildiği ortamda bu etkilerde rol oynayabilmektedir. Bu konuda çok seçici olmanızı tavsiye ederiz. Mezoterapi işlemi yaptırmadan önce mezoterapi konusu hakkında bilinçli olmanızda fayda var. Terapi sonrasında karşılaşacağınız durumlar en azından sizi korkutmayacaktır.

Ciltte Görülen Farklılıklar

Eğer birazda olsa endişeli biriyseniz cildinizde gerçekleşecek olan yan etkiler sizi biraz korkutabilir. Vücudunuzda morluk ya da kızarıklar oluşabilir. Hatta iğneler dolayısıyla şişlikler dahi görülebilmektedir. Tamamen gelip geçici olan bu etkenler sizi çokta korkutmasın. Bu görülen yan etkiler haddinden fazla verilmiş olan ilaçlar yüzünden gerçekleşmiş olup kısa sürede yok olacaktır. Eğer bahsettiğim tarzda sorun yaşamazsanız terapiyi yapan uzmanın çok iyi bir uzman olduğu anlamına gelmektedir.

Alerjik Reaksiyonlar

Mezoterapi işleminde yok denilecek kadar az ilaç kullanımı gerçekleştirilmektedir. İlaçların çok az kullanılması nedeniyle alerjik bir reaksiyon beklenmemektedir. Ancak alerji duyarlılık seviyesi ileride olan insanlarda kimi zaman beklenmedik problemler olabiliyor. Sinek ısırığı, kaşıntılı kabarıklıklar gibi durumlar ilaca olan alerjinizi belli etmektedir. Bu durum terapinize engel bir durum değil. Alerjik reaksiyonunuzun sebebi ilaçtır. Muadil ilaç ile değişiklik sağlanıp alerjinizin olmadığı bir ilaç ile terapiye devam edilebilir.

Yüz Kızarıklığı

Alerjiye dayalı olmadan tamamen ilacın kendisine bağlı bir reaksiyondur. Yüz kızarıklığı her uzman tarafından beklenen bir ataktır. Endişe verici olabilir ama gelip geçici bir problem olduğu için üzülmenizi gerektirmez.

Acı ve Sızı

Bunun sebebi tamamen iğnelerden kaynaklı. Acı eşiğinizin seviyesine göre ağrılar ve sızılar yaşayabilirsiniz. Kimi insan hiçbir ağrı veya sızı çekmeden terapisini tamamlayabiliyor. Eğer acı eşiğiniz düşükse uzmanınızdan terapi yapılacak bölgenin uyuşturulmasını talep edebilirsiniz. Bölgeye yapacakları anestezi sayesinde hiçbir şey hissetmeden mezoterapinizi olabilirsiniz. Ancak her halükarda yanmalar olacaktır ancak buda kısa süreli, ortalama 3 – 4 günde yok olup gidecektir.

Ozon Terapisi Faydaları Ozon terapisi nelere iyi gelir

İktidarsızlıkta sülük tedavisi – Sülük cinsellikte faydalı mı?

"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here