Ozon Tedavisi Nedir?

0
78

"

Ozon Tedavisi Nedir?

ozon tedavisi nedir? Sorusuna cevap vermeden önce sizlere ozonun ne olduğundan bahsetmek istiyorum. Ozon aslında oksijen bileşik ailesindendir. Havada soluduğumuz oksijen iki oksijen atomundan ozon ise üç oksijen atomundan oluşmaktadır. Ozonun üçüncü atomu başka bir hücreye aktarabilme özelliği sayesinde oksijen ulaşmayan dokulara oksijenin ulaşması sağlanabilmektedir. Bilinmeyen bir yönü ise ozonun zehirli bir gaz türü olmasıdır. Zehirli olma özelliği bakteri ve mikroplara karşı kullanılmaktadır. Örneğin içme sularının arıtılmasında ozon kullanılmaktadır. Ozon tedavisi diyet ve diyabet tedavisinde aktif olarak kullanıldığı bilinmektedir.

 

Nasıl Uygulanır?

Uygulama işlemi saf ozon ile oksijenin karıştırılmasıyla yapılmaktadır. Kişilerden alınan kanın ozon ile karıştırılıp tekrar damar yoluyla geri verilmektedir. Basit bir işlem ile ozon tedavisi uygulanmış olmaktadır. Bir diğer ozon uygulama yöntemi ıslak vücuda direk gaz olarak uygulanmasıdır. İnternet üzerinden şuanda bile ulaşabileceğiniz onlarca ozon uygulama merkezi bulabilirsiniz. Bu merkezler alanında profesyonel ekipler bulundurmakta olup her işlemi sizi düşünerek sağlamaktadırlar.

Ozon Tedavisi En Bilinen Faydaları

  • Karaciğerin temizlenmesinde etkili
  • Depresyona karşı kullanılır
  • Kas, baş, karın ağrısı gibi ağrılarda kullanılır
  • Hafıza kayıplarında ya da sık sık yaşanan unutkanlıklarda
  • Yağ yakımın da kullanılır
  • Virüs, bakteri ve parazitleri önler

Yukarıdaki sorunların hiçbiri için kesin tedavi yöntemi değildir. Sadece iyi geldiği düşünülen sorunlardır.

Ozon Tedavisinden Önce

  • Öncelikle ozon uygulamasının doktor tarafından önerilmiş olması gerekmektedir. Kendiniz istediğiniz gibi ozon uygulamasına tabii olmamalısınız.
  • Ozon uygulama merkezlerini iyi araştırmalısınız. Sırf çıkar ilişkisi ve ticari ilişki gözetip insanların sağlığıyla oynayan merkezlere dikkat etmelisiniz. Tedavi için gideceğiniz merkez sizi hüsrana uğratabilir.
  • İnternetten ulaşılan bilgi kirliliği yüzünden ozon tedavisinin diyabete iyi geldiği ve kanser hastalığına da yararlı olduğu bilgisine ulaşılabilmektedir. Ancak bu zamana kadar ne diyabette nede kanser tedavisinde ozona dair yer verilmemiştir.
  • En önemli konu ozon tedavisi tıp alanında tamamen bir tedavi yöntemi olarak kabul edilmemektedir. Uzmanlar araştırmalarına ve çalışmalarına devam etmektedir. Bu yüzden sadece söylemlerle gerçekleştirilecek ozon uygulamalarının bir yararını göremeyebilirsiniz.

Hacamat Kimlere Yapılmaz?

Hacamat Öncesi ve Sonrası Yapılacaklar"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here