Hacamat ve Tıbbi Sülük Eğitimi Online Alınır mı?

0
68
hacamat-ve-tibbi-suluk-egitimi-online-alinir-mi

Hacamat ve tıbbi sülük eğitimi online alınır mı, diye baktığımızda bu eğitimleri online şekilde alabileceğinizi bilmelisiniz. Aynı zamanda bu alanda kendinizi geliştirmek için Süleyman Gök tarafından yazılmış hacamat ve tıbbi sülük tedavileri ile ilgili kitapları da satın alabilirsiniz.

Hem online kurs hem de kitapları aldığınızda bu alan ile ilgili olarak bilgi birikiminizin ciddi anlamda arttığını fark edeceksiniz.

Hem hacamat hem de tıbbi sülük tedavileri oldukça değerlidir ve güvenilir kişiler tarafından uygulandığında ciddi anlamda fayda sağlamaktadır. Tıp dünyasında da yavaş yavaş yer edinmeye başlamıştır ve bazı hastanelerde doktorlar tarafından bu gibi uygulamalar yapılmaktadır. Zaman içerisinde bu tedavilerden faydalanır hale gelmek bilimin en iyi yaptığı şeylerden biridir.

Hacamat Nedir?

Hacamat, Hz. Muhammed tarafından önerilen ve sünnet olan bir terapidir. Vücudun iç denge halini yeniden bulmasına yardımcı olan bu terapi sayesinde var olan pek çok hastalık tedavi edilebilir, belirtileri rahatlatılabilir ya da önlenebilmektedir.

Bu bakımdan değerlendirildiğinde hacamatın ciddi anlamda değerli bir terapi şekli olduğu anlaşılmaktadır. Online hacamat terapisi ile bu tedaviyi alabilirsiniz ve sağlık konusunda temel bilgilere sahipseniz steril ortamda uygulama yapabilirsiniz.

Hangi Durumlarda Hacamat Uygulaması Yapılır?

Hacamatın uygulandığı pek çok sayıda durum ve sağlık problemi bulunmaktadır. Bu nedenle uygulanamadığı durumlardan söz etmek daha doğru olacaktır. Hacamatın uygulanamadığı durumlar:

 • Panik atak geçmişi bulunanlar
 • Kan hastalığı olanlar
 • Çok yaşlı veya çok zayıf kişiler
 • Kalp pili takılmış olan kişiler
 • Kalp yetmezliği olanlar
 • Organ nakli olmuş kimseler
 • Hamileler
 • 1 yaşından küçük bebekler
 • Regl döneminde olan kadınlar
 • Diyalize giren hastalar
 • 60 yaşında kadar hiç hacamat yaptırmamış olan yaşlı bireyler
 • AIDS hastalığı olanlar
 • Ciddi derecede anemisi olan bireylere hacamat yapılmamaktadır.

Bunun dışında dileyen herkes problemlerinin hafiflemesi ya da çözüme ulaşması için hacamat uygulaması yaptırabilir. Uygulamayı yapacak olan kişinin bu durumları araştırma sorumluluğu kesinlikle bulunmaktadır. Herhangi bir engel olmadığından emin olunduğunda hacamat uygulaması yapılabilir.

Tıbbi Sülük Nedir?

Tıbbi sülük, vücudumuzda bulunan belli başlı akupunktur (kuru iğne) noktalarından uygulanan bir alternatif tıp uygulamasıdır. Tıpkı hacamatta olduğu gibi tıbbi sülükte de vücudun iç dengesini yeniden bulması sağlanmaktadır.

Ancak bu uygulamanın emin ellerde yapılıyor olması çok ama çok önemlidir. Uygulamayı yapacak olan kişinin bir sağlık profesyoneli olmasına ve tamamen steril şekilde çalışılıyor olmasına dikkat etmek gerekir.

Bunun dışında tıbbi sülük uygulamasında hacamattan farklı olarak sülüğün kana karıştırdığı enzimler bulunmaktadır. Bu enzimler sayesinde hacamata göre daha hızlı ve etkili sonuç alınabilmektedir.

Tıpkı online hacamat eğitimi alabileceğiniz gibi online tıbbi sülük uygulaması eğitimi de alabilirsiniz. Bu eğitimler için gerekli şartları sağlamanız halinde sertifika alabilir ve uygun ortamda uygulama yapabilirsiniz.

Hangi Durumlarda Tıbbi Sülük Uygulaması Yapılır?

Hangi durumlarda tıbbi sülük uygulaması yapılır;

 • Şeker hastalığı (diyabet)
 • Bazı göz hastalıkları
 • Kulak hastalıkları
 • Kellik hastalığı
 • Bazı damar hastalıkları
 • Bazı cinsel problemler ile ilgili durumlarda tıbbi sülük tedavisi yapılabilmektedir.

Ailenizde eğer bu şekilde problemler varsa genetik olarak yatkınlığınızın önüne geçmek için tıbbi sülük tedavisinden yardım alabilirsiniz. Bunun dışında yaşadığınız sağlık problemlerinin belirtilerini hafifletmek, hastalığın ilerlemesini yavaşlatmak veya tedavi olmak için de tıbbi sülük tedavisinden yardım alabilirsiniz.

Hacamat ve Tıbbi Sülük Online Eğitim

Hacamat ve tıbbi sülük online eğitim almak için Süleyman Gök’ün kurslarından yardım alabilirsiniz. Bilgilerinizi pekiştirmek için not tutmayı unutmamalı ve hangi durumlarda nasıl uygulama yapıldığını iyice öğrenmelisiniz.

Gerekli durumlarda kursu tekrarlama konusunda da kendinizi rahat hissetmelisiniz. Eğer ki tek seferde bilgilerinizi pekiştiremediğinizi düşünüyorsanız yeniden kurslara katılarak pekiştirme yapabilirsiniz. Tıbbi uygulamalar konusunda bir uygulamayı ne kadar görürseniz ve deneyimlerseniz sizin için o kadar faydalı olacaktır.

Bunun dışında bilgilerinizi pekiştirmek için yapabilecekleriniz arasında bir de Süleyman Gök tarafından yazılmış olan hacamat ve bunun dışındaki başka alternatif tıp tedavileri ile alakalı olarak kitaplar satın alabilirsiniz.

Bu konuda ciddi anlamda yazılmış çok sayıda içerik, makale ve kitap bulunmaktadır. Bilgi kirliliğini önlemek adına sadece güvendiğiniz kaynaklara yönelmelisiniz. Aksi halde çok sayıda farklı kişilere ait kitapları okumak bilgi kirliliğine neden olabilir.

hacamat-online-2

Peki Herkes Hacamat Ve Sülük Uygulamasını Öğrenebilir Mi?

”Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir ailesine ve çevresine faydalı olabilir.”

Hiçbir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını 1 günde öğrenebilir.

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK, Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK, Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ve Dr. Ahmet DEMİR anlatmaktadır.

+90 532 301 10 46 WhatsApp

+49 157 316 344 33 WhatsApp

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi – Hindistan) 2008’den bu yana 17 Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzmandır.

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye’nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ise Türkiye’nin Hacamat ve Sülük alanındaki en tecrübeli eğitmenlerinden biridir.

Dr. Ahmet DEMİR ise Türkiye’nin Hacamat, Sülük, Akupunktur, Prp alanlarında en tecrübeli eğitmenler arasında yer almaktadır.

Canlı Online Hacamat ve Sülük kursları için TR +90 532 301 10 46 ve EU +49 157 316 344 33 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz.

 

www.hacamatenstitusu.com.tr 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here