Online Hacamat Eğitimi

0
90
online-hacamat-egitimi

Online hacamat eğitimi, 5bin yıldan fazla tarihe sahip olan hacamat uygulamasının evden öğrenebileceğiniz bir kurs biçimidir.

Hacamat, ağzı geniş bir kupanın belirli hastalıklarda belirli noktalara konularak kanın içerisindeki bazı kötü maddelerin dışarı çıkarılması tekniğidir. Bu sayede sızı, ağrı ve çeşitli başka sağlık problemlerine ait belirtilerde hafifleme, gerileme ve düzelme görülebilmektedir.

Günümüzde KOVİD-19 kaynaklı olarak eğitimler online platformlar üzerinden verilmektedir ve bu durum sayesinde online kurslar daha da gelişmiş bir hal almıştır. Daha profesyonel online dersler düzenlenebilmektedir.

Bu durumda iyi bir şekilde online hacamat eğitimi alabilirsiniz. Bunun için iyi bir araştırma yapmalı ve araştırmalarınız sonucunda doğru kişilerden eğitim aldığınızdan emin olmalısınız.

Online Hacamat Eğitimi Nedir?

Online hacamat eğitimi nedir, diye baktığımızda kuru ya da ıslak kupa uygulamaları karşımıza çıkmaktadır. Her iki uygulamada temelde aynı şekilde kanı temizlemektedir. Kurslarda her ikisinin de ayrım noktasını ve hangi durumlarda hangisinin tercih edilmesi gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Kursu alabilmek için temel sağlık bilgilerine sahip olmanız şartı aranmaktadır. Bunun için herhangi bir alanda sağlık profesyoneli olabilirsiniz. Örnek olarak hemşire, acil tıp teknisyeni, sağlık memuru vb. gibi.

Aldığınız kurs sayesinde siz de bir hacamat uygulamacısı olabilirsiniz. Bununla ilgili sertifika alabilir ve bu uygulamayı yapan özel kurumlarda çalışabilir ya da kendinize özel bir klinik açabilirsiniz.

Sevdiklerinize, yakınlarınıza uygulama konusunda yardımcı olabilir ve daha fazla bilgi birikiminizi arttırmak adına Süleyman Gök tarafından yazılmış olan hacamat ile alakalı kitapları alarak okuyabilirsiniz.

Online Hacamat Eğitimi Nereden Alınır?

Online hacamat eğitimi nereden alınır? Online hacamat eğitimi almak istediğinizde ilk olarak bizim kurs yerimiz ile iletişime geçmelisiniz. Bunun için web sitemizde yer alan iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

Oldukça uygun fiyatlı kurslarımız bulunmaktadır. Bunlar arasından herhangi birini tercih edebilirsiniz. Her biri alanında son derece uzman ve de uzun yıllara dayanan tecrübelere sahip olan hocalarımız derslerinize girecektir.

Online hacamat kursu sayesinde siz de kısa zamanda çok sayıda bilgi edinerek hacamat uygulamasını yapabilir hale gelebilirsiniz ve bu alan ile ilgili olarak sertifikanızı alabilirsiniz.

Online Hacamat Eğitimi Nasıl Yapılır?

Online hacamat eğitimi tıpkı diğer kurs düzenlerinde olduğu gibi ortak bir sınıf panelinden yapılmaktadır. Bireysel değil belli bir sayıda öğrencinin bulunduğu belli saatler içerisinde yapılan derslere katılmanız gerekmektedir.

Derslerinizin tüm saatlerini tamamlamalısınız ve eksik bilgi olmasın diye tüm derslere katılım sağlamalısınız. Bunun için de kurs gün ve saatlerinizi kendinize uygun bir şekilde en başından seçmelisiniz.

Sonrasında bilgilerinizi pekiştirmek adına bir de konu ile ilgili hocanızın yazmış olduğu kitabı satın alabilir ya da kendisine hangi kaynakları alabileceğiniz ile ilgili danışabilirsiniz.

Derslere katılmanız halinde uygulamalı bir şekilde her biri anlatılacaktır. Siz de bu uygulamaların nasıl olduğunu öğrenerek sertifikanızı aldığınızda bir hacamat uygulayan sağlık personeli haline gelebilirsiniz.

Online Hacamat Eğitimi Sonrası Neler Yapılabilir?

Online hacamat eğitimi aldığınızı farz edelim ve kurs bitiminde hangi özelliklere sahip olacağınızdan söz edelim.

  • Gerekli durumlarda hacamatın ne zaman yapıldığına karar verme
  • Kuru kupa ile ıslak kupa arasındaki farkı bilme
  • Hangi durumlarda nasıl bir uygulama yapılacağına karar verme
  • Uygulama öncesinde hazırlık aşamasında neler yapıldığını bilme
  • Hastaya uygulama öncesi ve sonrası nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda bilgi verme
  • Hangi hastalık durumlarında hangi bölgelerden kupa uygulamasının yapıldığına karar verebilme
  • Hacamat uygulaması ile ilgili kurs verebilme, iş yeri açabilme, var olan iş yerlerinde bu alan ile ilgili olarak çalışma olanağı bulma gibi özelliklere sahip olabilirsiniz.

Bunun için kursiyeriniz ile dersler öncesinde amacınız ne ise ona yönelik bir kursa girmek istediğinizi belirtebilirsiniz.

Belirttiğiniz durumlara yönelik olarak da kurs hocanız size yardımcı olacaktır. Hangi kaynakları kullanmanız gerektiği, ne kadar derse katılmanız gerektiği, aldığınız sertifika ile neler yapabileceğiniz konusunda ve başka aklınıza takılan her şey hakkında kurs hocanız ile iletişim kurabilirsiniz.

Bu şekilde sizlere online hacamat eğitimi imkanı sağlıyoruz. Siz de bu imkandan hemen faydalanmak ve de kendinizi bu alanda geliştirerek sevdiklerinize, yakınlarınıza ve hastalarınıza yardımcı olmak için vakit kaybetmeden hemen bizi arayabilirsiniz.

hcamat-online-3

Peki Herkes Hacamat Ve Sülük Uygulamasını Öğrenebilir Mi?

”Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir ailesine ve çevresine faydalı olabilir.”

Hiçbir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını 1 günde öğrenebilir.

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK, Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK, Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ve Dr. Ahmet DEMİR anlatmaktadır.

+90 532 301 10 46 WhatsApp

+49 157 316 344 33 WhatsApp

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi – Hindistan) 2008’den bu yana 17 Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzmandır.

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye’nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ise Türkiye’nin Hacamat ve Sülük alanındaki en tecrübeli eğitmenlerinden biridir.

Dr. Ahmet DEMİR ise Türkiye’nin Hacamat, Sülük, Akupunktur, Prp alanlarında en tecrübeli eğitmenler arasında yer almaktadır.

Canlı Online Hacamat ve Sülük kursları için TR +90 532 301 10 46 ve EU +49 157 316 344 33 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz.

www.hacamatenstitusu.com.tr

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here