Hacamat ile Akne Tedavisi

0
59
hacamat-ile-akne-tedavisi

Hacamat ile akne tedavisi uygulamasının seanslar halinde yapılması mümkündür. Vücudunuzda ve yüzünüzde akne ve daha başka pek çok cilt problemine karşı savaş açmak için düzenli hacamat yaptırabilirsiniz.

Bu sayede uygulama bittiğinde akne probleminizin yanı sıra vücudunuzda da genel bir hacamata dayalı rahatlama hissinin oluşacağını gözlemleyebilirsiniz.

Akne Nedir?

Akne, deri altında ve kıl köklerinde bulunan ve yağ üretimi yapan bezlerin tıkanması nedeniyle ortaya çıkan sivilcelerdir ve çok yaygın görülen bir cilt sorunudur.

Vücudunuz çok fazla miktarda sebum maddesini üretiyor ise ölü deri hücrelerinizde yağlar sıkışabilir ve beyaz nokta biçiminde ya da siyah nokta biçiminde görünebilir.

Neden Akne Oluşur?

Neden akne oluşur, diye baktığımızda beslenme, çevresel etkenler, genetik ve hormonların etkisine bağlı olarak ciltte akne problemi meydana gelmektedir.

Bazı bireylerde testosteron fazlalığı nedeniyle akne oluşumu görülmektedir. Ayrıca bazı ilaçların kullanımı da akne oluşumunu arttırmaktadır.

Kalitesiz kozmetik ürünlerine de dikkat etmek gerekmektedir. Akne oluşumunu ortaya çıkaran en büyük nedenlerden biri de şeker bakımından zengin bir diyete sahip olmaktır.

Hacamat ile Akne Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hacamat ile akne tedavisi uygulaması öncesinde ilk olarak uygulamayı yapacak olan kişi uygulama gününde nasıl hazırlanarak gelmeniz gerektiği hakkında bilgi verecektir.

Sonrasında seans planlaması yapılır ve hacamat için başlanır. Uygulama gününde cilt üzerine herhangi bir kozmetik ürün kullanılmamış olması, cildin kuru olması ve parfüm kullanılmamış olması önerilmektedir.

Uygulama sırasında ıslak kupa terapisi ya da kuru kupa terapisi uygulamayı yapacak olan kişi tarafından seçilir ve cildi güzelleştirmek için belirli olan hacamat noktalarına kişinin bünyesinin izin verdiği sayıda kupalar yerleştirilir.

Kişinin bünyesi kuvvetli ise on taneye kadar kupa aynı seans içerisinde konulabilmektedir.

Sonrasında uygulama bitiminde hastaya uygulaması sonrası nelere dikkat etmesi gerektiği anlatılır ve işlem sonlandırılır.

Hacamattan maksimum verimi alabilmek için akne problemine ek olarak vücudunuzda başka sağlık problemleri bulunuyor ise bunlardan da işlem öncesinde söz etmelisiniz. Ona göre ek bölgeler de kupa uygulaması için seçilebilir ve daha verimli bir terapi yapılabilir.

Hacamat ile Akne Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hacamat ile akne tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler vardır. Bunlar:

Hacamat uygulamasının yapılışı amacı her ne olursa olsun birkaç gün iş yerinden izin almak ve evde dilenmek gerekmektedir. Özellikle uygulamayı takip eden ilk üç gün boyunca kişinin evde dinlenmesi, hiçbir iş yapmaması tavsiye edilmektedir.

Bunun dışında bol miktarda su içilmeli ve kanın tazelenmesine yardımcı olunmalıdır. Ağır ve çok yağlı olan besinlerden kaçınılmalıdır. Öğünlerde daha çok salata gibi hafif, yağsız sindirim sistemini çok yormayacak besinler seçilmelidir.

Bu sayede hacamat uygulamasından sindirim sisteminin de fayda görmesi ve vücudun genel olarak dinlenerek kendini hızlı bir şekilde toparlaması amaçlanmıştır.

Kişilerin hacamat ile akne tedavisi sonrası dikkat etmesi gereken durumlardan biri de ilk üç gün tüm hayvansal gıdaların tüketiminden kaçınmaktır. Hayvansal gıdaların sindirimi uzun ve zorlu olduğu için bu şekilde tüketim yapılması uzmanlarca uygun görülmemiştir.

Uygulama sonrası kişinin dinlenmesi tavsiye edildiği için eşler arasında cinsel perhiz uygulanması da tavsiye edilenler arasında bulunmaktadır. Kişinin bu süreçte hiçbir iş yapmadan yatması ve dinlenmesi sağlığı için faydalıdır.

Bu süreçte bal şerbetinin içilmesi de önerilenler arasındadır.

Hacamat ile Tedavi Edilebilecek Diğer Cilt Problemleri

Hacamat ile akne tedavisi dışında tedavi edilebilecek başka cilt problemleri de bulunmaktadır. Bunlar akne problemi ile birlikte ele alınabileceği gibi akne problemi olmayan ama başka cilt problemi bulunan kişilere de uygulama yapılabilir.

Hacamat ile tedavi edilebilecek cilt problemleri:

 • Lepra (cüzzam hastalığı)
 • Ergenlik sivilceleri
 • Kurdeşen
 • Kellik problemi
 • Liken
 • Mantar hastalıkları
 • Uçuk
 • Vitiligo
 • Behçet hastalığı
 • Alerji döküntüleri
 • Egzama
 • Kaşıntı
 • Zona hastalığı
 • Sedef hastalığı
 • Saç dökülmesi
 • Tırnak bozuklukları
 • Cilt lekeleri
 • Pitriazis Rosea
 • Deri iltihabı
 • Saç kepeklenmesi
 • Siğiller
 • Uyuz hastalığı şeklindedir.

Bu hastalıkların her birinden hacamat ile kurtulmak mümkün olduğu gibi belirtilerini rahatlatmak da mümkündür. Genel olarak hacamat vücutta kanın temizlenmesini ve vücudun ferahlamasını sağladığı için cildin güzelleşmesi ve yenilenmesi hakkında da vücuda yardımcı olan bir terapi tekniğidir.

hcamat-online-3

Peki Herkes Hacamat Ve Sülük Uygulamasını Öğrenebilir Mi?

”Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir ailesine ve çevresine faydalı olabilir.”

Hiçbir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını 1 günde öğrenebilir.

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK, Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK, Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ve Dr. Ahmet DEMİR anlatmaktadır.

+90 532 301 10 46 WhatsApp

+49 157 316 344 33 WhatsApp

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi – Hindistan) 2008’den bu yana 17 Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzmandır.

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye’nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ise Türkiye’nin Hacamat ve Sülük alanındaki en tecrübeli eğitmenlerinden biridir.

Dr. Ahmet DEMİR ise Türkiye’nin Hacamat, Sülük, Akupunktur, Prp alanlarında en tecrübeli eğitmenler arasında yer almaktadır.

Canlı Online Hacamat ve Sülük kursları için TR +90 532 301 10 46 ve EU +49 157 316 344 33 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz.

www.hacamatenstitusu.com.tr

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here