Hacamat ile Obezite Tedavisi

0
52
hacamat-ile-obezite-tedavisi

Obezite çağımızın en büyük ve en yaygın görülen sağlık problemlerine vücutta davetiye çıkaran en büyük problemlerden biridir. Bu nedenle kesinlikle kişilerin bu sağlık problemini bir an önce gidermek için çaba göstermelidir.

Obezite problemi ile mücadele etmek için yapılabileceklerden biri de hacamat ile obezite tedavisi almaktır. Bunun için mutlaka doğru kliniğe başvuruda bulunmak çok önemlidir. Sağlık profesyonelleri tarafından yapılan hacamat uygulamaları klinik ortamda steril bir şekilde yapıldığında daha güvenilir olmaktadır. Buna gerçekten dikkat ettiğinizde inanılmaz derecede olumlu faydalarını göreceğinizden emin olabilirsiniz.

Hacamat ile Obezite Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hacamat ile obezite tedavisi için ilk olarak uygulamayı yapacak olan sağlık profesyoneli tarafından size kliniğe nasıl gelmeniz gerektiği ile ilgili olarak bilgi verilir. Sonrasında bu bilgilere göre hazırlıklı bir şekilde mutlaka seansa katılmanız beklenmektedir.

Aksi halde hazırlıksız geldiğinizde çeşitli komplikasyonların gelişmemesi açısından seansın ertelenmesi durumu söz konusu olacaktır. Hazırlıklı gelen bir birey için ise obezite dışında başka herhangi bir sağlık sorununun olup olmadığı sorgulanır. Bunun nedeni hacamat uygulaması sırasında seçilen bölgelerin obezite problemi ile sınırlı olması gerekmemesidir.

Obezite ve bunun yanında var olan sorunlara göre tercih edilen hacamat bölgelerine kupalar yerleştirilir. Burada kuru kupa ve ıslak kupa terapisinde iki farklı şekilde kupalar yerleştirilmektedir. Islak kupa terapisinde ilk olarak kupanın altına gelecek şekilde bistüri ile çizgiler çekilir. Sonrasında kupalar yerleştirilir. Ancak kuru kupa terapisinde direkt olarak vakumlu kupalar yerleştirilir.

Belirli bir süre beklenir ve kirli kan ve diğer toksik maddeler ile kupaların dolması beklenir. Sonrasında da kupalar çıkarılır ve kan pıhtıları steril koşullara dikkat edilerek ortamdan uzaklaştırılır. Son olarak da kişiye uygulama sonrasında nelere dikkat etmesi gerektiği ile ilgili bilgi verilerek taburcu edilir.

Hacamat ile Obezite Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hacamat ile obezite tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler bulunmaktadır. Kişi bunlara dikkat ettiğinde hacamat tedavisinden görebileceği maksimum faydayı görecektir. Bu nedenle dikkat edilmesi gerekenlere gerekli özenin gösterilmesi çok ama çok önemlidir.

Bu durumlardan biri bol miktarda su tüketilmesinin faydalı olacağıdır. Ayrıca ödem yapma özelliği bulunan içecek, yiyecek ve ilaçlardan da uzak durmak çok önemlidir.

Bunun dışında dikkat edilmesi gereken durumlardan biri de kan sulandırıcı özelliği bulunan maddeleri içeren kiraz gibi aspirin gibi ilaç ve besinlerden uzak durulmalıdır. Bunlar kişide kanama açılması ihtimalini bu süreçte arttırabilir. Bu nedenle kesinlikle önerilmemektedir.

Hacamat ile obezite tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alan durumlardan biri de hayvansal gıdalardan işlem sonrası ilk 3 gün kaçınmaktır. Bunun dışında zaten diyet yapmaya özen gösterilmelidir.

Yeme bozukluğu olan, diyabet problemi olan kişiler de diyet sürecinde hacamat uygulaması yaptırarak daha rahat bir şekilde isteklerine ulaşabilirler. Bu nedenle kesinlikle eğer vücudunuzda herhangi bir engeliniz bulunmuyorsa kesinlikle herhangi bir tedaviniz olsun ya da olmasın hacamat tedavisi almalısınız.

Neden Hacamat Yaptırmalıyız?

Hacamat sadece sağlık sorunlarına iyi gelmesi amacı ile yaptırılmaz. Aynı zamanda başka kişinin bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, kişinin hastalıklara karşı daha dirençli bir hale gelmesi için de yaptırılır.

Bu nedenle hacamat yaptırmak istediğinizde eğer ki önünüzde herhangi bir şekilde bir sağlık problemi engel olarak durmuyorsa kesinlikle bir uzman ile görüşerek düzenli bir biçimde hacamat yaptırmalısınız.

Asıl olan zaten bu uygulamanın kişide herhangi bir sağlık problemi gelişmeden önce uygulanmasıdır. Özellikle bireyler aile büyüklerinde bulunan ve genetik olarak ailecek yatkın olduklarını düşündükleri sağlık sorunlarının kendilerinde oluşmasını önlemek amacı ile düzenli olarak hacamat yaptırabilirler.

Örnek olarak anne ve babasında şeker hastalığı ve yüksek tansiyon problemi olan kişiler kendilerinde bu sorunların hiçbirinin görülmemesine rağmen vücudunu koruma amaçlı düzenli olarak hacamat yaptırabilir.

Bu sayede daha güçlü bir etki ortaya çıkacaktır. Kişi hem genel olarak rahatlık, zindelik ve enerji kazanacaktır hem de sağlığını korumuş olacaktır. Bu hayatta insanın sağlığından daha değerli hiçbir şey yoktur ve hacamat size bu konuda ciddi anlamda yardımcı olan bir terapi şeklidir.

Belli bir düzen belirlenerek yapılması çok önemlidir. Bazı günler yapılması doğru bulunmamıştır ve çok sık yapılması da önerilmez. Uygulamayı yapacak olan uzman kişi bireyin sağlık durumuna göre ne sıklıkla yapılması gerektiğine karar verebilir.

hacamat-online-2

Peki Herkes Hacamat Ve Sülük Uygulamasını Öğrenebilir Mi?

”Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir ailesine ve çevresine faydalı olabilir.”

Hiçbir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını 1 günde öğrenebilir.

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK, Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK, Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ve Dr. Ahmet DEMİR anlatmaktadır.

+90 532 301 10 46 WhatsApp

+49 157 316 344 33 WhatsApp

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi – Hindistan) 2008’den bu yana 17 Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzmandır.

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye’nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ise Türkiye’nin Hacamat ve Sülük alanındaki en tecrübeli eğitmenlerinden biridir.

Dr. Ahmet DEMİR ise Türkiye’nin Hacamat, Sülük, Akupunktur, Prp alanlarında en tecrübeli eğitmenler arasında yer almaktadır.

Canlı Online Hacamat ve Sülük kursları için TR +90 532 301 10 46 ve EU +49 157 316 344 33 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz.

www.hacamatenstitusu.com.tr

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here