Hacamat ile Kilo Verme

0
160
haamat-ile-kilo-verme

Hacamat uygulaması sayesinde vücudunuzda olacak olumlu değişimlerden biri de kilo vermektir. Hacamat ile kilo verme sürecinizi en iyi şekilde geçirebilirsiniz. Bunun için düzenli bir şekilde hacamat yaptırmalı ve bunun yanı sıra düzenli egzersiz ile diyet de yapmalısınız.

Bu süreçte enerjik, dinç, zinde olmak isteyen her birey düzenli hacamat yaptırmalıdır.

Nasıl Kilo Verilir?

Kilo vermek için pek çok sayıda yapılabilecek diyet türü ve egzersiz türü bulunmaktadır. İlk olarak bir beslenme uzmanı ve dahiliye uzmanından yardım almalısınız. Kendi yapınıza göre bir egzersiz planı seçmelisiniz.

Sonrasında bu plan ve beslenme planınıza sadık kalarak sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Kilo verme süreci ile ilgili olarak dikkat edilmesi gereken en büyük nokta istikrarlı olmak ve hızlı bir şekilde değil; haftada 1-1,5 kg şeklinde kilo verme şeklinde bir düzen kurulmalıdır.

Kesinlikle şok diyetlerden uzak durulmalıdır. Bu tür diyetler ciddi anlamda metabolizmanın yıpranmasına, cilt sarkıklarına, şeker metabolizmasının bozulmasına, bayılmalara vb. pek çok sağlık problemine neden olabilir.

Diyet bırakıldığı an da vücut yağ yerine su ve kas kaybettiği için hızlı bir şekilde bunları yerine geri koymak adına kilo alır. Bu da çok daha fazla kilo alımına neden olacaktır.

Bu nedenle sağlıklı bir kilo verme süreci için beslenme uzmanı, dahiliye uzmanı ve düzenli hacamat yaptırmak şeklinde sürecinize devam etmelisiniz. Profesyoneller ile birlikte hareket etmek her zaman önemlidir.

Kilo Vermek İçin Hacamat Nasıl Yapılır?

Kilo vermek için hacamat nasıl yapılır, diye baktığımızda ilk olarak uygulama için herhangi bir şekilde vücudunuzda bir engel olup olmadığı incelenir. Sonrasında bu inceleme konusunda herhangi bir engel çıkmazsa kişi vücudunun kaldırdığı şekilde hacamat uzmanının belirlediği aralıklarla düzenli hacamat yaptırabilir.

İlk olarak kişinin seansa aç katılması ne çok tok ne de aç gelmesi, uykulu olmaması gibi şeyler önemlidir. Bunlar hacamat uzmanı tarafından hastaya belirtilir. Tüm bunlara kişi dikkat etmiş ise uygulamaya başlanır, eğer etmemişse de uygulamaya başka bir seans başlanacaktır. Tokken hacamat yapılmaz.

Hacamata başlanırken ilk olarak kuru kupa terapisi mi ıslak kupa terapisi mi yapılması gerektiğine karar verilir. Bu iki uygulama sadece yapılış bakımından farklıdır. Ancak yine de çok ender durumlarda kişi endişeleniyorsa vs. kuru kupa terapisi tercih edilebilir.

Islak kupa terapisi için kişinin var olan herhangi bir hastalığı, bağışıklık sistemini güçlendirici, karaciğerini temizleyen vb. hacamat noktaları seçilir ve buralara çentikler atılır. Sonrasında da kupalar çentiklerin üst kısmına yerleştirilir.

Kuru kupa terapisinde ise kişinin direkt olarak kupalar ilgili bölgelere yerleştirilir ve bu şekilde 7-10 dakika boyunca kanın temizlenmesi beklenir.

Kupaların alt kısmındaki kan pıhtıları hijyenik bir şekilde vücuttan uzaklaştırılır. Sonrasında da gerekli temizlik sağlanır ve kişiye bundan sonraki 3 gün boyunca nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda bilgi verilir.

Kilo Vermek İçin Hacamat Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hacamat ile kilo verme sürecinizde uygulama sonrası nelere dikkat edilmesi gerektiği ile ilgili olarak hacamat uzmanınız tarafından size belirtilen tüm durumlara gereken özeni göstermelisiniz. Çünkü bu sayede işlemden alabileceğiniz verim en maksimum düzeye ulaşacaktır ve komplikasyonlar yaşama riskiniz düşer.

İlk olarak uygulamayı yapan hacamat uzmanı size bol miktarda su içmeniz gerektiğinden söz edecektir. Vücudunuzun bu süreçte sıvı alımına ihtiyacı vardır.

Dikkat etmeniz gereken başka bir nokta da uygulama sonrası birkaç gün cimadan uzak durmanız, egzersiz yapmamanız, hareket etmemeye dikkat etmeniz, dinlenmeniz ve kaslarınızı yormamak için duş bile almamalısınız.

Bunun yanı sıra hacamat uygulaması sonrası kan sulandırıcı ilaçlardan ve kan sulandırıcı özelliği bulunan besinlerden uzak durmalısınız. Bunlara örnek vermek gerekirse kiraz, aspirin gibi kan sulandırıcı özelliği bulunan besin ve ilaçları tüketmemelisiniz.

Hacamat sonrası dikkat etmeniz gerekenlerden biri de hacamat sonrası ilk 3 gün boyunca hiçbir şekilde katı ya da sıvı hayvansal kökenli gıda tüketmemelisiniz. Örnek olarak; kırmızı et, beyaz et, süt, balık, yumurta, deniz ürünleri, süt, ayran, yoğurt vb. hiçbir hayvansal gıda tüketilmemelidir.

Bunun yerine sebze yemekleri, sebze çorbaları, bal şerbeti gibi bitkisel kökenli yiyecek ve içecekler rahatlıkla tüketilir. En çok hafif olması, mideyi dinlendirmesi açısından salata yenilmesi tavsiye edilmektedir.

hacamat-online-2

Peki Herkes Hacamat Ve Sülük Uygulamasını Öğrenebilir Mi?

”Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir ailesine ve çevresine faydalı olabilir.”

Hiçbir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını 1 günde öğrenebilir.

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK, Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK, Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ve Dr. Ahmet DEMİR anlatmaktadır.

+90 532 301 10 46 WhatsApp

+49 157 316 344 33 WhatsApp

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi – Hindistan) 2008’den bu yana 17 Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzmandır.

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye’nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ise Türkiye’nin Hacamat ve Sülük alanındaki en tecrübeli eğitmenlerinden biridir.

Dr. Ahmet DEMİR ise Türkiye’nin Hacamat, Sülük, Akupunktur, Prp alanlarında en tecrübeli eğitmenler arasında yer almaktadır.

Canlı Online Hacamat ve Sülük kursları için TR +90 532 301 10 46 ve EU +49 157 316 344 33 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz.

www.hacamatenstitusu.com.tr

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here