Hacamat ile Sedef Hastalığı Tedavisi

0
112

Hacamat ile sedef hastalığı tedavisi ile ilgili olarak bir hacamat uzmanından yardım alabilirsiniz. Bu sayede sedef hastalığınız tamamen tedavi edilmese bile ondan kaynaklanan tüm belirtilerde rahatlama olacaktır.

Bunun için ilk olarak vücudunuzda hacamat yapmayı engelleyen herhangi bir rahatsızlık durumu olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bir de doktorunuzdan hacamat yaptırma konusunda herhangi bir sorun olmayacağına dair onay almalısınız. Bu sayede temkinli bir şekilde güvenilir olarak hacamat uygulaması yapılabilir.

Sedef Hastalığı Nedir?

Sedef hastalığı, deri hücrelerinin olması gerekenden birkaç kat daha da hızlı bir şekilde bölünmesine sebep olan bir deri problemidir. Tıptaki adı ise psoriasis’dir.

Genel olarak yetişkinliğin erken dönemlerinde görülen bir sağlık problemidir. Herhangi bir şekilde bulaşıcı özelliği taşımamaktadır. Ancak genetik olarak aile bireylerine geçebilmektedir.

Kişinin vücudundaki kırmızı lekeler bazı bireylerde geçebilmektedir, bazı bireylerde vücudun pek çok alanında görülebilir, bazı bireylerde çok az yerlerde görülmektedir ve bazı bireylerde geçtikten sonra ileriki dönemlerde yeniden ortaya çıkabilir.

Bu rahatsızlık kişide hayat boyu devam edebilmektedir. Ancak kişinin kendisine özel bir tedavi yöntemi ile belirtilerini kontrol altına almak da mümkündür. Bu tedavi hacamat ile desteklendiği zaman çok daha iyi sonuçlar elde etmek mümkün hale gelecektir.

Eğer kişinin yaşadığı sedef hastalığı problemi vücudunun %10’luk bir bölümünde yer alıyorsa o halde fototerapi veya sistemik tedavi metodu sayesinde kişi iyileşebilmektedir.

Sedef hastalığı olan bireylere düzenli hacamat eğer vücutlarında hacamat uygulamasına karşı problem yaratabilecek başka herhangi bir problem bulunmuyorsa uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Sedef Hastalığı Belirtileri

Sedef hastalığı belirtileri:

 • Tırnaklarda meydana gelen kalınlaşma, sarı renginde görünüm, tırnağın etrafında kızarıklık ve şişlikler
 • Kişinin cildinde kaşıntı, kanama, kuruluk ve sertlik
 • Diz ve de dirsek alanlarında bulunan sedef rengi olarak adlandırılan bir renkte pullanmalar ve kabuklanmalar.
 • Genital organlarda, kafa derisinde, tırnaklarda lezyonlar
 • Eklem bölgelerinde şişlik, kızarıklık ve ağrı
 • Bacaklar, el ayası, ayak tabanı ve kollarda kırmızı renkte lekeler ve üst kısmında beyaz renkli kabuklanmalar, deri döküntüleri, pullanma şeklindedir.

Hacamat ile Sedef Hastalığı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hacamat ile sedef hastalığı tedavisi nasıl yapılır, diye baktığımızda ilk olarak vücudunuzda hacamat yapmaya engel herhangi bir durum olup olmadığı araştırılır. Sonrasında da seans planlaması yapılır.

Seansa doğru bir şekilde gelmeniz çok ama çok önemlidir. Bu konuda hacamat uzmanı tarafından kesinlikle nasıl hazırlık yapmanız gerektiğine dair size bilgi verilecektir. Eğer ki bu durumların her birine yeterince özen göstermezseniz o halde seansınız başka bir tarihe ertelenmek zorunda kalacaktır. Örnek olarak tok bir şekilde gelen birine hacamat yapılması problemlere neden olabileceğinden seans ertelemesi yapılır.

Seansa uygun bir şekilde gelmeniz halinde sedef hastalığı dışında başka herhangi bir sağlık probleminiz varsa bunlar da dikkate alınarak hacamat bölgeleri belirlenir. Sonrasında ıslak kupa terapisi mi kuru kupa terapisi mi yapılacağına karar verilir. Esasında sonuç itibari ile bu ki uygulama arasında herhangi bir farklılık bulunmamaktadır.

Ancak uygulama aşamaları bakımından ıslak kupa terapisinde kişiye çentikler atılırken kuru kupa terapisinde direkt olarak kupalar yerleştirilmektedir.

7-10 dakika boyunca vücuttan kupaların kirli maddeleri kan yoluyla atması beklenir. Ortaya çıkan pıhtılar atılır ve vücut temizliği sağlanır.

Sonrasında kişiye hacamat ile sedef hastalığı tedavisi sonrası nelere dikkat etmesi gerektiği hakkında bilgi verilir ve evine gönderilir.

Hacamat ile Sedef Hastalığı Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hacamat ile sedef hastalığı tedavisi sonrası nelere dikkat edilmelidir, diye baktığımızda;

 • Bol miktarda su içmek
 • Tuz tüketiminden kaçınmak, soda gibi bol mineralli içeceklerden de ödem yapmaması için kaçınmak
 • Hayvansal gıdaları tüketmekten uygulamayı takip eden 3 gün boyunca kesinlikle ama kesinlikle kaçınmak
 • Cima etmek, duş almak gibi fiziksel aktivitelerden 3 gün kaçınmak
 • Sebze yemekleri, hayvansal gıda içermeyen çorbalar ve salatalar gibi hafif gıdalar tüketerek mideyi rahatlatmak
 • Kan sulandırıcı özelliği olan besinlerden ve de ilaçlardan kaçınmak çok ama çok önemlidir. Kişi hacamat ile sedef hastalığı tedavisi sonrası tüm bu belirtilen maddelere dikkat ettiğinde hem uygulamadan kaynaklı olarak herhangi bir şekilde bir komplikasyon ile karşı karşıya kalmaz hem de hacamat uygulamasından alabileceği maksimum verimi alır.

hcamat-online-3

Peki Herkes Hacamat Ve Sülük Uygulamasını Öğrenebilir Mi?

”Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir ailesine ve çevresine faydalı olabilir.”

Hiçbir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını 1 günde öğrenebilir.

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK, Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK, Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ve Dr. Ahmet DEMİR anlatmaktadır.

+90 532 301 10 46 WhatsApp

+49 157 316 344 33 WhatsApp

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi – Hindistan) 2008’den bu yana 17 Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzmandır.

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye’nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ise Türkiye’nin Hacamat ve Sülük alanındaki en tecrübeli eğitmenlerinden biridir.

Dr. Ahmet DEMİR ise Türkiye’nin Hacamat, Sülük, Akupunktur, Prp alanlarında en tecrübeli eğitmenler arasında yer almaktadır.

Canlı Online Hacamat ve Sülük kursları için TR +90 532 301 10 46 ve EU +49 157 316 344 33 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz.

www.hacamatenstitusu.com.tr

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here