Tıbbi Sülük ile Depresyon Tedavisi

0
53
tibbi-suluk-ile-depresyon-tedavisi

Tıbbi sülük uygulaması geçmişten günümüze kadar ciddi manada milyarlarca insanın tedavi şansı yakalamasına ve hastalıklarından kurtulmasına yardımcı olmuş önemli bir tedavi yönetimidir. Sadece fiziksel sağlık problemlerinde değil aynı zamanda depresyon gibi ruhsal problemlerde de kişiler tedavi edilebilmektedir. Bu içeriğimizde tıbbi sülük ile depresyon tedavisi hakkında bilgilendirmede bulunacağız.

Ancak en önemlisi ilk olarak psikiyatristinize danışmak ve tıbbi sülük uygulaması yaptırıp yaptırmamanızda kendisinin fikrini almalısınız. Sonrasında da tıbbi sülük uygulaması yapacak olan sağlık profesyoneli tarafından gerekli kontroller yapılarak herhangi bir komplikasyon yaşamayacağınızdan emin olduktan sonra seans planlama aşamasına geçilmektedir

Depresyon Nedir?

Depresyon kişinin gün içerisinde ve uzun zamandan beridir kendini çok kötü hissetmesi ve eskiden keyif alarak yaptığı herhangi bir aktiviteden artık tat alamadığı ve bunun yanı sıra başka pek çok belirtinin de olduğu bir hastalıktır.

Majör depresyon şeklinde çok ama çok ciddi bir tablo da bulunmaktadır. Depresyondan çok daha ağır, uzun süreli ve zorlu tedavi sürecini gerektiren bir durumdur.

Depresyon Belirtileri Nelerdir?

Depresyon belirtileri şu şekildedir:

 • Ciddi miktarda üzüntü
 • Sebebi olmayan ağlama krizleri
 • Kendini boşlukta hissetme
 • Umutsuzluğa kapılma
 • Kendini suçlama
 • Düşünmede ve karar vermede zorluk çekme
 • Odaklanmada ve konsantrasyon olmada zorluk çekme
 • Geçmişe dair bazı şeylerin unutulmuş olması
 • Öfke krizleri
 • Hayal kırıklığı
 • Sevilen aktivitelerin pek çoğuna karşı ilgi kaybının olması
 • Huzursuzluk
 • Ajitasyon
 • Sebebi teşhis edilememiş bazı fiziksel ağrılar
 • Kişiler sıklıkla intihar düşüncelerine kapılabilir
 • Uyku problemleri (az uyuma – çok uyuma)
 • Sürekli olarak uyusa bile kişinin kendisini enerjisiz ve çok yorgun hissetmesi
 • Bireyin günlük basit sorumluluklarını bile yerine getirememesi

Tıbbi sülük ile depresyon tedavisi aldığınızda yaşadığınız bu belirtilerin pek çoğunun zaman içerisinde yapılan seansların ilerleyen zamanlarında azalacaktır ya da tamamen ortadan kalkacaktır.

Ancak kesinlikle sülük tedavisini tek başına uygulamaya kalkışmamalısınız. Kendi doktorunuzun sizin için depresyon tanınıza verdiği ilacı zamanında aksatmadan kullanmalısınız.

İlaçlarınız konusunda çok hassas davranmalısınız. İlaçlarınızı tam zamanında ve doktorunuzun önerdiği doz miktarına göre alın. Doz aşımı vb. durumlarda eczacınız ya da doktorunuza danışın.

Tıbbi Sülük ile Depresyon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Öncelikle bilmelisiniz ki pek çok mental problemde tıbbi sülük uygulaması sayesinde kişilerin şifa bulması son derece mümkün bir durumdur. Bu özelliği sayesinde eğer depresyon bir rahatsızlık yerine bir belirti olarak görülüyorsa kişiye ilgili sağlık problemi için de tıbbi sülük uygulamasının yapılması tedavi şansını arttırıcı etki gösterebilir.

Kişiler tıbbi sülük tedavisi öncesinde yaşadıkları tüm sağlık problemlerinden hem ruhsal hem de fiziksel anlamda söz etmelidir. Çünkü tıbbi sülük uygulamasında direkt olarak kişilerin tek bir sağlık problemine odaklanmanın zorunlu olmadığını ve kişilerin aynı anda çok sayıda sağlık problemine şifa bulmak adına başka başka bölgelerden de tıbbi sülük uygulamasını yaptırabileceğinizi bilmelisiniz.

Peki, tıbbi sülük ile depresyon tedavisi nasıl yapılır?

İlk olarak vücudun depresyon problemi ile başa çıkabileceği akupunktur noktaları belirlenmektedir. Sonrasında buralara steril bir şekilde sülükler yerleştirilir ve doygun hale gelene kadar beklenir. İşlem oldukça kısa sürmektedir ve kolay bir şekilde uygulanmaktadır.

Kişiler sülüğün özel yapısından ve akupunktur noktalarının özelliğinden dolayı uygulama sırasında herhangi bir şekilde ağrı ya da acı hissini yaşamazlar. Bunun için anestezi uygulaması vb. uygulamalara gerek duyulmamaktadır.

Bu anlamda bakıldığında son derece doğal ve kimyasal ilaç içermeyen vücudun kendi akışının içinde sorunlarını ortadan kaldırmasına yarayan bir tedavi tekniğidir.

Depresyon ile Sülük Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Depresyon için hekiminizin verdiği reçeteli ilaçlarınız varsa bunları kesinlikle ihmal etmeden doğru zamanlama ve açlık tokluk durumuna göre almalısınız.

Tıbbi sülük uygulaması sonrasında kişilerin pansuman noktaları bulunmaktadır. bunları sterilize bir şekilde korumaya özem göstermelisiniz.

Kişiler yaraları tam şekilde iyileşene kadar sıcak su buharı ve duş almak gibi sıcak suyun ve buharın bulunduğu yerlerden uzak durmalıdır. Sıcak su buharı kişilerin yaralarını daha kötü ve zorlayıcı bir konuma sokabilir. Ayrıca enfeksiyona neden olabilir.

Bunun dışında eğer tıbbi sülük ile depresyon tedavisi alan kişi şeker hastası ise ciddi anlamda uygulamayı yapacak olan sağlık profesyonelinin dikkatli bir seans geçirmesi önerilmektedir.

hcamat-online-3

hacamat-online-4

Peki Herkes Hacamat Ve Sülük Uygulamasını Öğrenebilir Mi?

”Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir ailesine ve çevresine faydalı olabilir.”

Hiçbir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını 1 günde öğrenebilir.

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK, Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK, Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ve Dr. Ahmet DEMİR anlatmaktadır.

Türkiye’nin en iyi Hacamat Kursu +90 532 301 10 46 WhatsApp

Avrupa’nın en iyi Hacamat Kursu +49 157 316 344 33 WhatsApp

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi – Hindistan) 2008’den bu yana 17 Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzmandır.

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye’nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ise Türkiye’nin Hacamat ve Sülük alanındaki en tecrübeli eğitmenlerinden biridir.

Dr. Ahmet DEMİR ise Türkiye’nin Hacamat, Sülük, Akupunktur, Prp alanlarında en tecrübeli eğitmenler arasında yer almaktadır.

Canlı Online Hacamat ve Sülük kursları için TR +90 532 301 10 46 ve EU +49 157 316 344 33 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz.

www.hacamatenstitusu.com.tr

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here