Akupunktur ile Bel Ağrısı Tedavisi

0
47
akupunktur-ile-bel-agrisi-tedavisi

Akupunktur uygulaması yüz yıllar boyunca milyonlarca kişinin sahip olduğu ağrı sorunlarının çözümünde başarılı sonuçlar ile uygulanmış bir tedavi tekniğidir. Bu tedavi tekniği konusunda yardım almak isteyen kişiler hemen bir kliniğe başvuruda bulunarak akupunktur ile bel ağrısı tedavisi almak istediklerini belirtebilirler.

Bu şekilde bir başvurunun olması sonucunda akupunktur uygulamasını yapacak olan sağlık profesyoneli tarafından yapılacak olan ilk şey kişinin genel bir muayenesini yaparak herhangi bir var olan akupunkturu engelleyici durum olup olmadığını tespit etmektir.

Bu sayede eğer kişide herhangi bir engel teşkil edici durum tespit edilmez ise o halde bireyin yaşadığı bel ağrısının şiddetine göre uygulamanın seans sayısı kendisine özel olarak akupunktur uygulamasını yapacak olan sağlık profesyoneli tarafından belirlenir.

Bel Ağrısı Nedir?

Bel ağrısı kişide vücutta bulunan herhangi bir sorunun belirtisi olarak ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle kişiler bel ağrısı sorunu ile karşı karşıya kaldıklarında yapmaları gereken ilk şey bir hekim muayenesinden geçmek ve sahip oldukları hangi sağlık sorununun kendilerinde bel ağrısına yol açtığını tespit etmelidir.

Kişilerde bel ağrısının olması şunların habercisi olabilir:

  • Omurga yaralanmaları
  • Bel fıtığı
  • Lomber kanalın dar olması
  • Stres kırığı
  • Bel kayması
  • Tümör
  • Enfeksiyon

Bu durumlar oldukça ciddidir ve tedavi edilmediği takdirde kişinin hayatını tehlikeye sokabilir. Bu nedenle bireyler ciddi anlamda kendilerinde neyin bel ağrısına neden olduğuna yönelik olarak muayene olmalı ve tedavilerini yaptırmalıdır.

Eğer tedavi süreçlerini hızlandırmak ve daha kaliteli biçimde iyileşmek isterlerse o halde hekimlerine danışarak bir akupunktur uygulaması yapılan kliniğe başvurabilirler.

Akupunktur ile Bel Ağrısı Tedavisi Seans Hazırlık Süreci

Akupunktur ile bel ağrısı tedavisi için ilk olarak kişilere bilgilendirme yapılarak seansa nasıl katılmaları gerektiği konusunda ilgili bilgiler verilir.

Kişiler ilk seanslarına geldiklerinde sadece araştırma sürecinden geçerler ve planlama aşaması konuları ele alınır. İlk seansta uygulamayı yapacak olan sağlık profesyoneli bir uygulama yapmayabilir.

Ya da kişiye telefondan randevu alınırken ne olur ne olmaz vücut yapısı uygun olursa ve seans yapılacak olursa diye gerekli bilgiler verilir. Eğer kişi bunlara dikkat etmezse seans ertelenebilir. Tüm bu uyarılar sizin sorunsuz bir biçimde tedavi olabilmeniz için olduğundan dolayı kesinlikle sizden rica edilen durumlara gereken özeni göstermelisiniz.

Bu uyarıların bazılarından söz ederek örnek vermek gerekirse kesinlikle seans öncesinde çok fazla aç ve tok olmamaya dikkat etmelisiniz. Çok aç olduğunuzda tansiyonunuz ve şekeriniz düşebilir. Çok tok olduğunuzda da mide bulantısı çekebilirsiniz. Bunların olmaması adına zaten doğru bilgi vermeniz halinde mutlaka ki seansınız ertelenecektir.

Doğru şekilde hastaların hazırlıklı olarak geldikleri seanslarda bireyler son derece konforlu bir seans süreci yaşamaktadırlar. Herhangi bir acı ya da ağrı duymadan, kanama sorunu olmadan bireyler seanslarını yaptırmaktadır. Bu da belirtilen durumlara dikkat etmek ile mümkün olan bir şeydir.

Bir başka dikkat edilmesi gereken nokta da bireylerin vücutlarına herhangi bir yabancı madde uygulaması yapmamaları gerektiğidir. Kozmetik ürün, ilaç gibi şeyleri cildinize sürmemelisiniz seans öncesinde.

Çünkü eğer bu şekilde gelirseniz iğnelerin düzgün bir şekilde kendilerinden beklenen görevi yerine getirmesi mümkün olmayabilir.

Akupunktur ile Bel Ağrısı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Akupunktur ile bel ağrısı tedavisi nasıl yapılır, diye baktığımızda öncelikle uygulamayı yapacak olan sağlık profesyoneli kişinin bel ağrısı şikayeti dışında sahip olduğu herhangi bir sorununun, bağımlılığının vb. olup olmadığını sorgular.

Çünkü seans sırasında tek bir sağlık problemine odaklanılması zorunlu bir hal olmadığından sağlık profesyoneli kişinin genel bir tedavi almasını ve kişinin hayat kalitesini yükseltmeyi hedefler.

Uygulama yapılacak olan noktalar belirlendikten sonra iğneler uygun derinlikte yerlerine batırılır ve iğnelerin görevlerini yerine tam olarak getirebilmeleri için gerekli olan süre zarfı boyunca beklenir.

Bu sırada kişiler kesinlikle hiçbir şekilde yerinden kıpırdamadan beklemelidir. Sonrasında da seans tamamlanır ve kişinin ne zaman bir daha geleceğine dair bir uygun tarih belirlenerek randevu verilip evine gönderilir.

Bir sonraki seansta da her seansta olduğu gibi dikkat etmeniz gereken noktaların her birine gereken özeni göstermeniz son derece önemli bir durumdur.

hcamat-online-3

hacamat-online-4

Peki Herkes Hacamat Ve Sülük Uygulamasını Öğrenebilir Mi?

”Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir ailesine ve çevresine faydalı olabilir.”

Hiçbir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını 1 günde öğrenebilir.

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK, Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK, Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ve Dr. Ahmet DEMİR anlatmaktadır.

Türkiye’nin en iyi Hacamat Kursu +90 532 301 10 46 WhatsApp

Avrupa’nın en iyi Hacamat Kursu +49 157 316 344 33 WhatsApp

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi – Hindistan) 2008’den bu yana 17 Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzmandır.

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye’nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ise Türkiye’nin Hacamat ve Sülük alanındaki en tecrübeli eğitmenlerinden biridir.

Dr. Ahmet DEMİR ise Türkiye’nin Hacamat, Sülük, Akupunktur, Prp alanlarında en tecrübeli eğitmenler arasında yer almaktadır.

Canlı Online Hacamat ve Sülük kursları için TR +90 532 301 10 46 ve EU +49 157 316 344 33 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz.

www.hacamatenstitusu.com.tr

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here