Hacamat ve Akut Bronşit

0
29
hacamat-ve-akut-bronsit

Akut bronşitte hacamat çok faydalıdır. Soluk alıp verdiğimiz sırada ciğerlerimize çektiğimiz hava akciğerlerde bulunan bronşlardaki hava kesecikleri olan alveollere kadar yayılır ve buradan kana karışır. Buradaki bronşların virüsler ve bakteriler ile enfekte olması ya da alerji kaynaklı olarak bronşlarda mukus salgısının artmasına akut bronşit adı verilmektedir.

Bu hastalık sırasında hava akciğerlere tam olarak ulaşamamaktadır ve kişi nefes darlığı çekebilir.

Akut Bronşit ve Hacamat

Akut bronşit ve hacamat tedavisi yaptırmadan önce akut bronşitin neden meydana geldiğini bilmek kendinizi bu rahatsızlığa karşı korumak adına önemlidir. Öncelikle bilinmelidir ki akut bronşit zamanında tedavi edilemezse kronik bronşit halini alabilir ve bu da ciddi anlamda hayatınız boyunca belirtilerinden muzdarip olabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Akut bronşitin nedenleri:

  • Sigara kullanımı
  • Coronavirüs, adenovirus, rhinovirus, influenza A, influenza B, Respiratuar sinsityal virüs ve parainfluenza gibi virüs türleri ile enfekte olmak
  • Pasif sigara içiciliğine maruz kalma, hava kirliliğinin olduğu yerlerde uzun süre bulunmak, kimyasal buhara maruz kalmak
  • Alerji olunan etkene uzun süreli maruz kalmak
  • Chamydia pneumoniae, Moraxella catarrhalis, Mycoplasma türü bakteriler ve Haemophilus influenza adlı bakteriler

6 aydan daha uzun süre ihmal edilen akut bronşit problemi kronik hal alabilir ve sigara kullanan bireylerde bu durum kişilerin tamamına yakın şekilde gözlemlenmektedir.

Kişiler bu şekilde bir rahatsızlık kendilerinde tespit edilir edilmez zaman kaybı olmadan hemen bir hekime başvurarak tedavilerini almaya başlamalıdır. Tedavi sürecini daha da hızlandırmak ve problemden daha etkili bir şekilde kurtulmak için bireyler hacamat tedavisi ile süreci desteklemelidir.

Eğer siyanoz adı verilen morarma ve mavi renk gibi bir ten renginiz varsa acil bir şekilde 112 servise haber vermelisiniz. Bu durum oksijen yetmezliğinizin olduğunu göstermektedir ve acil müdahale edilmesi gerekir.

Akut Bronşit Tanımı

Akut bronşit; kan tetkikleri, balgam testi, arteriyel kan gazı, sprinometre, akciğer grafisi, solunum fonksiyon testi gibi tetkikler sonucunda kesin bir şekilde tanısı konulan bir akciğer rahatsızlığıdır. Bu rahatsızlık için bireyler hastanenin göğüs hastalıkları birimine müracaat etmelidir.

Kişilerde ciddi anlamda öksürük ve sarı ve yeşil renginde balgam şikayeti görülmektedir. Kesinlikle hafife alınmaması gereken ve evde kendiliğinden çözüleceği düşünülmemesi gereken sağlık problemlerinden biridir. Bireyler mutlaka tedavi olmak için hekimlerinin önerilerini dinlemeli ve hem bağışıklık sistemlerini güçlendirerek hastalıkla daha iyi mücadele etmek hem de akut bronşitin tedavi edilerek kronik hale gelmesini önlemek amacı ile hacamat yaptırmalısınız.

Düzenli hacamat, doğru beslenme, egzersiz ve güçlü bir bağışıklık sistemi ile akut bronşite yakalanma ihtimalinizi azaltmış olursunuz. Elbette ki bunun için sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıkları hayatınızdan çıkarmalısınız. Ayrıca bu gibi bağımlılık konularında da hacamat uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Hastanın kan değerleri uygunsa hemoglobin 10 ve üzeri ise hasta yılda 7-10 seans arası hacamat yaptırabilir.

Hacamatın hiçbir yan etkisi yoktur.

Ayrıca hacamat sülük ile beraber uygulanırsa daha faydalı olur.

Herkes Hacamat Yapabilir mi?

hcamat-online-3

Evet uzman doktorlar tarafından alınan eğitim sonrası herkes ailesine ve yakınlarına kolayca hacamat uygulayabilir.

EN İYİ HACAMAT EĞİTİMİ

hacamat-online-4

1- HACAMAT ENSTİTÜSÜ

2- GELENEKSEL TIP AKADEMİSİ

EN İYİ HACAMAT EĞİTMENLERİ

hacamat-online-2

Hacamat ve tıbbi sülük eğitiminizi bilenden alın. En iyi hacamat ve sülük eğitmenleri hacamat enstitüsünde!

Hacamat ve Sülük Sertifikalarımız

Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Dutch-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Dutch  Hijama-Certificate-Leech-Therapy-English  Hijama-Certificate-Leech-Therapy-French-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-French-3 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German-Blutegel.  Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Russian Leech-Therapy-Certificate

Hacamat eğitimi bir kere alınır. Eğitiminizi bilenden, en iyisinden alın!

Peki Herkes Hacamat Ve Sülük Uygulamasını Öğrenebilir Mi?

”Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir ailesine ve çevresine faydalı olabilir.”

Hiçbir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını 1 günde öğrenebilir.

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK, Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK, Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ve Dr. Ahmet DEMİR anlatmaktadır.

Türkiye’nin en iyi Hacamat Kursu +90 532 301 10 46 WhatsApp

Avrupa’nın en iyi Hacamat Kursu +49 157 316 344 33 WhatsApp

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi – Hindistan) 2008’den bu yana 17 Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzmandır.

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye’nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ise Türkiye’nin Hacamat ve Sülük alanındaki en tecrübeli eğitmenlerinden biridir.

Dr. Ahmet DEMİR ise Türkiye’nin Hacamat, Sülük, Akupunktur, Prp alanlarında en tecrübeli eğitmenler arasında yer almaktadır.

Canlı Online Hacamat ve Sülük kursları için TR +90 532 301 10 46 ve EU +49 157 316 344 33 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz.

www.hacamatenstitusu.com.tr

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here