Hacamat ve Apse

0
53
apse-ve-hacamat

Apseye hacamat çok faydalıdır. Apse problemi yaşayan bireyler ilk olarak bir hekime başvurarak yaşadıkları problemin neden kaynaklandığını tespit ettirmeli ve tedavilerini buna yönelik olarak olmalıdır.

Apse problemi ciddiye alınması gereklidir ve ilerlediği zaman daha büyük sorunlara sebebiyet verebilir. İlk olarak apsenin steril koşullar altında bir hekim ya da hemşire tarafından kesi oluşturulup içerisindeki cerahatın boşaltılması gerekmektedir.

Sonrasında da iltihabı kurutmak için apsenin oluştuğu yere ve yapısına yönelik olarak hekimin reçete ettiği antibiyotik kullanılmalıdır.

Doğru antibiyotik kullanımı için hekiminizin verdiği dozda saatleri aksatmadan 24 saati doz sayısına bölerek kullanmalı ve kutunun tamamı bitene kadar içmeye devam etmelisiniz. Bu sayede vücudunuzdaki apseye neden olan bakterilerin güçlenerek sizi tekrar hasta etmesini önlemiş olursunuz.

Apse ve Hacamat

Apse ve hacamat tedavisinin devamında yapılması gereken antibiyotiğini kullanan ve tedavisini olmuş kişilerin bağışıklık sistemini güçlendirerek bir daha bu tür sorunlar yaşamasının önüne geçmesi ve bedeninde apseye neden olmuş durumun tedavi edilmesi amaçları ile yapılmalıdır.

Antibiyotik kullanımında vücudun bağışıklık sistemi bir miktar zayıflar. Bunun nedeni antibiyotiğin ishale yol açarak vücuttan yararlı bakterilerin çıkmasına neden olması ve bu yararlı bakterilerin vücudun en önemli savunma mekanizmalarından biri olmasıdır.

Hacamat ve doğru beslenme ile (probiyotik ve prebiyotik besinler bakımından zengin diyet uygulaması yapılmalıdır) bireyler kaybettikleri bağışıklık sistemi gücünü yeniden elde edebilirler. Bu sayede çok daha sağlıklı ve kolay hasta olmayan kuvvetli bireyler haline gelebilirler.

Özellikle tırnak diplerinde meydana gelen, dişte meydana gelen, makatta meydana gelen vb. apse durumlarında kesinlikle durumun doğru biçimde tedavi edilmesi ve tekrarlamaması için hekim kontrolleriniz ve hacamatın gücünü es geçmemelisiniz. Sağlığınızı yeniden kazanmak için mücadele ederek yeniden kuvvetli bir birey haline gelebilirsiniz.

Apse Tanımı

İçerisinde cerahat ile dolu olan şişlik, irin birikimi şeklinde olan bakterilerin enfeksiyona yol açması sonucunda oluşmuş yapılarak apse adı verilmektedir. Apseler insanlarda olduğu gibi hayvanlarda da meydana gelmektedir. Ana sebebi vücudun enfeksiyon kapmasından kaynaklanır. Enfeksiyon bakteriyel kaynaklıdır.

Bu nedenle tedavi sürecinde antibiyotik ile tedavi yapılmaktadır. Ancak hangi türde antibiyotik kullanılması gerektiği mutlaka ki hekim tarafından karar verilmesi gereken bir durumdur.

Apsenin her zaman ilk olarak mutlaka ki içinin boşaltılması gerekmektedir. Ardından kalıntılarının kuruyarak vücuttan atılabilmesi için yapısına ve türüne uygun şekilde antibiyotik kullanılır.

Vücuda bu tedavi sürecinde kolay toparlanmasına yardımcı olmak ve apsenin tekrarlamasını önlemek adına bol su tüketmeli, beslenmeye özen göstermeli ve düzenli hacamat yaptırmalısınız.

Düzenli bir şekilde hacamat yaptıran kişilerde zaten bu gibi sorunlar çok ama çok nadir rastlanan durumlardır. Kişiler beslenmesine, egzersizine ve uyku düzenine dikkat ettiği sürece bunu hacamat ile taçlandırarak harika bir bağışıklık sistemine sahip olabilir.

Bu sayede vücudunuzun herhangi bir yerine apse çıkması ihtimalini aza indirgemiş olursunuz. Özellikle ailesinde genetik bir biçimde sürekli apse problemi oluşan bireyler bu durum daha başlarına gelmeden kendilerini korumak adına düzenli hacamat yaptırmalıdır.

Hastanın kan değerleri uygunsa hemoglobin 10 ve üzeri ise hasta yılda 7-10 seans arası hacamat yaptırabilir.

Hacamatın hiçbir yan etkisi yoktur.

Ayrıca hacamat sülük ile beraber uygulanırsa daha faydalı olur.

Herkes Hacamat Yapabilir mi?

hcamat-online-3

Evet uzman doktorlar tarafından alınan eğitim sonrası herkes ailesine ve yakınlarına kolayca hacamat uygulayabilir.

EN İYİ HACAMAT EĞİTİMİ

hacamat-online-4

1- HACAMAT ENSTİTÜSÜ

2- GELENEKSEL TIP AKADEMİSİ

EN İYİ HACAMAT EĞİTMENLERİ

hacamat-online-2

Hacamat ve tıbbi sülük eğitiminizi bilenden alın. En iyi hacamat ve sülük eğitmenleri hacamat enstitüsünde!

Hacamat ve Sülük Sertifikalarımız

Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Dutch-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Dutch  Hijama-Certificate-Leech-Therapy-English  Hijama-Certificate-Leech-Therapy-French-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-French-3 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German-Blutegel.  Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Russian Leech-Therapy-Certificate

Hacamat eğitimi bir kere alınır. Eğitiminizi bilenden, en iyisinden alın!

Peki Herkes Hacamat Ve Sülük Uygulamasını Öğrenebilir Mi?

”Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir ailesine ve çevresine faydalı olabilir.”

Hiçbir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını 1 günde öğrenebilir.

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK, Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK, Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ve Dr. Ahmet DEMİR anlatmaktadır.

Türkiye’nin en iyi Hacamat Kursu +90 532 301 10 46 WhatsApp

Avrupa’nın en iyi Hacamat Kursu +49 157 316 344 33 WhatsApp

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi – Hindistan) 2008’den bu yana 17 Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzmandır.

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye’nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ise Türkiye’nin Hacamat ve Sülük alanındaki en tecrübeli eğitmenlerinden biridir.

Dr. Ahmet DEMİR ise Türkiye’nin Hacamat, Sülük, Akupunktur, Prp alanlarında en tecrübeli eğitmenler arasında yer almaktadır.

Canlı Online Hacamat ve Sülük kursları için TR +90 532 301 10 46 ve EU +49 157 316 344 33 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz.

www.hacamatenstitusu.com.tr

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here