Hacamat ve Akdeniz Ateşi

0
29
hacamat-ve-akdeniz-atesi

Akdeniz ateşine hacamat çok faydalıdır. Genetik hastalıklar arasında yer alan Akdeniz ateşi modern tıbbi teknikler ile belirtilerinin ortaya çıktığında giderildiği kronik bir rahatsızlıktır. Bu nedenle kişilerin belirtilerini daha hafif yaşamaları ve çeşitli problemlerden korunabilmeleri için düzenli olarak hacamat yaptırması tavsiye edilmektedir.

Akdeniz ateşi olan bireylerin bu problemi aileden genler yolu ile bebeklikte kendisine geçmektedir ve ülkemizde sık rastlanılan bir sağlık problemidir. Hastalık çekinik gen şeklinde bulunduğu için çocukta görülmesi hem anne hem de babada bu genin çekinik halde bulunması sonucunda olmaktadır. Bu nedenle eğer her iki bireyin de aile üyelerinde bu şekilde bir rahatsızlık varsa çocuklarında bu sorunun ortaya çıkma ihtimali fazladır.

Akdeniz ateşindeki atakların hangi nedene bağlı olarak ortaya çıktığı henüz tespit edilememiştir. Bu yüzden kişiler atak geçirdiğinde semptomatik tedavi adı verilen belirtilerin ortadan kaldırılmasına yönelik bir tedavi metodu uygulanmaktadır.

Akdeniz Ateşi ve Hacamat

Akdeniz ateşi problemi olan bireyler ne zaman atak geçireceklerini bilmemektedir. Bu nedenle ataklar gelmeden önce kendilerini korumak ve bağışıklık sistemlerini güçlendirerek atakların sıklığını, belirtilerinin şiddetini azaltmak isteyen bireyler düzenli hacamat yaptırmalıdır.

Hacamat kanı temizleyerek bireyin bağışıklık sistemini oldukça güçlü bir hale getirir. Ortaya çıkan belirtilerle bu sayede Akdeniz ateşi hastası olan birey daha kolay baş edebilir hale gelecektir. Çünkü vücudu daha güçlü bir şekilde belirtiler ile mücadele etmeye başlayacaktır.

Tıbbi sülük ile birlikte hacamat tedavisi alan bireylerde bu etki daha yüksek biçimde gözlemlenmektedir.

Bireyin Akdeniz ateşi için hangi zaman aralıklarında ve nasıl bir düzende hacamat yaptırması gerektiğini hacamat uygulamasını yapacak olan uzman kişi kişiye özel şekilde belirler.

Akdeniz Ateşi Tanımı

Akdeniz Ateşi ‘Familial Mediterranean Fever’ veya FMF; belirtileri tekrar ederek ortaya çıkan ve kaybolan, kişide karın bölgesi, akciğerlerde ve eklemlerde ağrıya yol açan bir genetik rahatsızlıktır.

Bu bozukluk çekinik olarak aktarılan MEFV genindeki bir mutasyondan kaynaklandığı bilinmektedir. Bu gen çekinik olarak aktarıldığı için kişide taşıcıyı genin bulunuyor olması hastalığın belirtilerini ortaya çıkarmaz. Kişide hem anneden hem babadan çekinik gen şeklinde alındığında ise nedeni bilinmeyen şekilde ve dönemde kişi atak geçirmektedir.

Atakların ne zaman geleceği belli değildir ve kişiler çok uzun bir süre atak geçirmemiş olabilirler. Genelde ataklar 12 saat ile 3 gün kadar sürmektedir. Hastaların büyük çoğunluğu ilk atağını 20 yaşına gelmeden geçirmektedir.

Belirtileri:

  • Eklem problemleri (Eklem iltihabı-artrit)
  • Testis torbasında şişme ve hassasiyet
  • Özellikle dizlerinin altında ve ayaklarda kırmızı bir döküntü
  • Göğüs ağrısı
  • 38°C’ nin üzerinde Tekrarlayan ateş
  • Tekrarlayan karın ağrısı, o kadar şiddetli olur ki apandistleri ya da safra kesesi ağrısı zannedilebilir.
  • Takipler sırasında kanda iltihap oranlarının artmış olduğu görülür

Hastanın kan değerleri uygunsa hemoglobin 10 ve üzeri ise hasta yılda 7-10 seans arası hacamat yaptırabilir.

Hacamatın hiçbir yan etkisi yoktur.

Ayrıca hacamat sülük ile beraber uygulanırsa daha faydalı olur.

Herkes Hacamat Yapabilir mi?

hcamat-online-3

Evet uzman doktorlar tarafından alınan eğitim sonrası herkes ailesine ve yakınlarına kolayca hacamat uygulayabilir.

EN İYİ HACAMAT EĞİTİMİ

hacamat-online-4

1- HACAMAT ENSTİTÜSÜ

2- GELENEKSEL TIP AKADEMİSİ

EN İYİ HACAMAT EĞİTMENLERİ

hacamat-online-2

Hacamat ve tıbbi sülük eğitiminizi bilenden alın. En iyi hacamat ve sülük eğitmenleri hacamat enstitüsünde!

Hacamat ve Sülük Sertifikalarımız

Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Dutch-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Dutch  Hijama-Certificate-Leech-Therapy-English  Hijama-Certificate-Leech-Therapy-French-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-French-3 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German-Blutegel.  Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Russian Leech-Therapy-Certificate

Hacamat eğitimi bir kere alınır. Eğitiminizi bilenden, en iyisinden alın!

Peki Herkes Hacamat Ve Sülük Uygulamasını Öğrenebilir Mi?

”Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir ailesine ve çevresine faydalı olabilir.”

Hiçbir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını 1 günde öğrenebilir.

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK, Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK, Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ve Dr. Ahmet DEMİR anlatmaktadır.

Türkiye’nin en iyi Hacamat Kursu +90 532 301 10 46 WhatsApp

Avrupa’nın en iyi Hacamat Kursu +49 157 316 344 33 WhatsApp

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi – Hindistan) 2008’den bu yana 17 Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzmandır.

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye’nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ise Türkiye’nin Hacamat ve Sülük alanındaki en tecrübeli eğitmenlerinden biridir.

Dr. Ahmet DEMİR ise Türkiye’nin Hacamat, Sülük, Akupunktur, Prp alanlarında en tecrübeli eğitmenler arasında yer almaktadır.

Canlı Online Hacamat ve Sülük kursları için TR +90 532 301 10 46 ve EU +49 157 316 344 33 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz.

www.hacamatenstitusu.com.tr

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here