Hacamat ve Arı Sokması

0
31
hacamat-ve-ari-sokmasi

Arı sokmasına hacamat faydalıdır. Arı sokmasına karşı alerjiniz varsa yazın risk altında olabilirsiniz. Bu nedenle alerjilere iyi gelen geleneksel tıp uygulamaları arasında yer alan hacamat tedavisini düzenli olarak alarak alerjinizin belirtilerini hafifletebilirsiniz.

Bunun en önemli sebebi bağışıklık sisteminizin ciddi anlamda güçlenerek alerjinize karşı vücudunuzda üretilen antikorların kuvvetlenmesidir.

Alerji insanın bağışıklık sistemindeki bir tür problemden kaynaklandığı bilinmektedir. Alerjen olunan maddeyi vücut çeşitli nedenlerden dolayı yabancı olarak algıladığı ve onu derhal vücuttan atmak istediği için savaş açar. Bunun sonucunda da kişide hastalık belirtileri ve şok gelişebilir.

Şok halinde bireye acil müdahale edilmesi gerekmektedir. Bunun için hemen 112 acil servise haber vermelisiniz. Acil müdahale ekibine haber vermeniz gerektiğini gösteren en önemli belirti kişinin nefes darlığı ve öksürük şikayetinin olmasıdır. Bu durum artık kişinin şoka yaklaştığını göstermektedir.

Arı sokması durumunda kişiye acil müdahale gerekli olabilir. Bunun için uygulanacak ilk yardım basamakları ise şu şekildedir:

  • Arının eğer iğnesi görünüyorsa dikkatli bir şekilde bu kırmadan çıkarılmalıdır.
  • Arının soktuğu bölge sabun ve su ile temizlenmelidir. (sıvı sabun yerine katı sabun tercih edilmelidir)
  • Arı sokması olan bölgeye buz uygulaması yapılmalıdır.
  • Eğer kişinin dilini arı soktuysa buz emdirilmelidir.
  • Kişinin probleminin ciddi bir boyut alıp almadığı ile ilgili kişi gözlem altına alınmalıdır.

Arı Sokması ve Hacamat

Arı sokması ve hacamat problemine karşın bu alerjiniz ya da varsa başka alerjileriniz için düzenli hacamat olmalısınız. Bu sayede vücudunuzu güçlendirerek yazları arı sokmasına karşı kendinizi korumuş olursunuz.

Aksi halde sürekli olarak özellikle bahar ve yaz aylarında tehdit altında olabilirsiniz. Alerjiniz hafif düzeyde olsa dahi hacamat yaptırmalısınız. Ne zaman probleminizin ciddi bir hal alacağını önceden bilmek alerjiler için çok güçtür.

Çünkü vücudunuzun vereceği tepki arının ısırığına ve ısırık sayısına göre değişebilir. Bu nedenle hafif olarak düşündüğünüz durum daha ciddi bir hal alabilir.

Kendinizi korumak, genel sağlık durumunuzu daha iyi bir hale getirmek ve vücudunuzu güçlendirmek adına düzenli hacamat olmalısınız.

Hacamatın tıbbi sülük ile birlikte alınması, düzenli akupunktur ile desteklenmesi gibi seçenekleriniz de bulunmaktadır. Aynı zamanda nefes terapisi gibi destekler de alabilirsiniz. Bu sayede ruhunuzu, bedeninizi, benlik bilincinizi ve hayata olumlu bakış açısı kazanmak için gerekli olan yetilerinizi çok daha iyi bir hale getirmeniz mümkün hale gelecektir.

Tüm bu geleneksel terapi teknikleri hacamat başta olmak üzere sizi genetik hastalıklarınızdan ve dış etkenlere karşı olan savunmasızlığınızdan koruyacaktır.

Güçlü bir bağışıklık sisteminin bireyleri virüslerden dahi koruduğu bilinmektedir. Bu nedenle tam bir korunma adına düzenli hacamat ve diğer terapi tekniklerini denemelisiniz.

Arı Sokması Tanımı

Arı sokması tüm arı türlerinde görülmemektedir ve arılar kendilerini tehdit altında gördüklerinde bu hareketi yapmaktadır. Arılarda zehirli kese bulunmaktadır. İğnelerini batırarak bu keselerindeki zehri soktukları canlıya zerk ederler.

Ülkemizde yaygın olarak görülen arı türleri bal arısı ve yaban arısıdır (sarı arı). Bunlara karşı alerji gelişmesi riskini azaltmak veya alerjinin belirtilerini daha hafif yaşamak adına düzenli hacamat yaptırmalısınız.

Hastanın kan değerleri uygunsa hemoglobin 10 ve üzeri ise hasta yılda 7-10 seans arası hacamat yaptırabilir.

Hacamatın hiçbir yan etkisi yoktur.

Ayrıca hacamat sülük ile beraber uygulanırsa daha faydalı olur.

Herkes Hacamat Yapabilir mi?

hcamat-online-3

Evet uzman doktorlar tarafından alınan eğitim sonrası herkes ailesine ve yakınlarına kolayca hacamat uygulayabilir.

EN İYİ HACAMAT EĞİTİMİ

hacamat-online-4

1- HACAMAT ENSTİTÜSÜ

2- GELENEKSEL TIP AKADEMİSİ

EN İYİ HACAMAT EĞİTMENLERİ

hacamat-online-2

Hacamat ve tıbbi sülük eğitiminizi bilenden alın. En iyi hacamat ve sülük eğitmenleri hacamat enstitüsünde!

Hacamat ve Sülük Sertifikalarımız

Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Dutch-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Dutch  Hijama-Certificate-Leech-Therapy-English  Hijama-Certificate-Leech-Therapy-French-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-French-3 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German-Blutegel.  Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Russian Leech-Therapy-Certificate

Hacamat eğitimi bir kere alınır. Eğitiminizi bilenden, en iyisinden alın!

Peki Herkes Hacamat Ve Sülük Uygulamasını Öğrenebilir Mi?

”Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir ailesine ve çevresine faydalı olabilir.”

Hiçbir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını 1 günde öğrenebilir.

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK, Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK, Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ve Dr. Ahmet DEMİR anlatmaktadır.

Türkiye’nin en iyi Hacamat Kursu +90 532 301 10 46 WhatsApp

Avrupa’nın en iyi Hacamat Kursu +49 157 316 344 33 WhatsApp

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi – Hindistan) 2008’den bu yana 17 Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzmandır.

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye’nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ise Türkiye’nin Hacamat ve Sülük alanındaki en tecrübeli eğitmenlerinden biridir.

Dr. Ahmet DEMİR ise Türkiye’nin Hacamat, Sülük, Akupunktur, Prp alanlarında en tecrübeli eğitmenler arasında yer almaktadır.

Canlı Online Hacamat ve Sülük kursları için TR +90 532 301 10 46 ve EU +49 157 316 344 33 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz.

www.hacamatenstitusu.com.tr

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here