Hacamat ve Astım

0
14
hacamat-ve-astim

Astıma hacamat faydalıdır. Bireylerin akciğerlerinde meydana gelen astım problemi yetişkinlerin %6’sı ve çocukların %10’nunda görülen bir sağlık problemidir. Eğer size ya da çocuğunuza bu şekilde bir tanı konulmuş ise bir hacamat uzmanından düzenli hacamat yaptırmanız konusunda yardım alabilirsiniz.

Astımın kesin olarak neden ortaya çıktığı günümüzde halen daha belirlenememiştir. Ancak genel olarak doğuştan gelse de bazı kişilerde zatürre gibi ciddi akciğer hastalıkları sonrasında ortaya çıkmaktadır. Bazı bireylerde ise alerjene maruz kalma sonucunda meydana gelmektedir.

Ayrıca yapılan çalışmalarda astım problemi olan bireylerin bazı ortak kişilik özelliklerine de rastlanmıştır. Ancak tipik olarak belli bir kişilik yapısından söz edilmemektedir.

Bilinen durumlardan biri de anksiyetenin astım krizine yol açabildiğidir. Astım problemi olan kişiler yoğun stres ve endişe altında olduklarında atak geçirebilirler.

Düzen hacamat yaptırarak astıma karşı olan direncinizi ve vücut direncinizi arttırabilirsiniz. Bunun için mutlaka bir hacamat uzmanından yardım almalısınız.

Astım ve Hacamat

Astım tedavi edilmediğinde KOAH olarak bilinen Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı meydana gelebilir. Bu durum astımın çok kötü derecede artık akciğerlere zarar vermesi sonucunda ortaya çıkmaktadır.

Kişinin bağışıklık sistemi zayıfladıkça ve astım ataklarını ortaya çıkaran etkene sürekli olarak uzun bir süre maruz kaldıkça kişiler KOAH bakımından risk altında olurlar. Bunun bilinen en yaygın nedeni astım hastalarının sigara kullanması ya da aile bireylerinden birinin sürekli olarak sigara dumanına maruz kalmasıdır.

Kişi kendini diğer aile bireyleri ona saygı duymadığı sürece izole etmeli, farklı bir odada kalmalı, sürekli olarak odasını havalandırmalı, hijyen kurallarına dikkat etmelidir. Alerjisi olduğu maddelerden uzak durmalıdır ve stres, anksiyete gibi durumlarla nasıl baş edeceğini öğrenerek kendini bunlardan korumalıdır.

Hacamat tedavisi astım problemi olan bireylerde atakların azalmasına ve genel vücut direncinin artmasına yardımcı olmaktadır. Tıbbi sülük ile birlikte uygulandığında bu durum çok daha faydalı olacaktır. Ancak kişiler dilerlerse ilk olarak göründükleri göğüs hastalıkları hekiminden onay alabilirler.

Astım Tanımı

Astım hastalığının tanımı kişinin akciğerlerinin yapısında bulunan küçük bronşların ve bronşiollerin bazı uyaranlara karşı (stres, sigara dumanı, alerjen maddeye maruz kalma, havasız ve pis ortam vb.) tepki göstermesi ile ortaya çıkan kronik bir hastalıktır.

Astım kendini ataklar halinde göstermektedir. Atak sırasında kişide görülen durumlar şu şekildedir:

 • Hırıltılı solunum
 • Gece uykudan uyandıran nefes darlığı problemi
 • Göğsün sıkışması
 • Öksürük
 • Soluk alma sırasında ıslık sesinin duyulması

Astım ataklarını tetikleyen bazı yaygın unsurlar:

 • Polenler
 • Mide reflü
 • Güçlü kokular (parfüm, oda parfümü, yoğun kokulu kozmetik ürünleri, şampuanlar vb.)
 • Hava kirliliği
 • Stres ve kaygı
 • Aspirin
 • Ev tozu akarları
 • Virüs infeksiyonları
 • Evcil hayvan tüyleri
 • Bazı gıda katkı maddeleri
 • Madde bağımlılığı (tütün dumanı, eroin/kokain inhalasyonu)
 • Fiziksel yüklenmeler (soğukta egzersiz)
 • Chlamydia pnömonisi

Hastanın kan değerleri uygunsa hemoglobin 10 ve üzeri ise hasta yılda 7-10 seans arası hacamat yaptırabilir.

Hacamatın hiçbir yan etkisi yoktur.

Ayrıca hacamat sülük ile beraber uygulanırsa daha faydalı olur.

Herkes Hacamat Yapabilir mi?

hcamat-online-3

Evet uzman doktorlar tarafından alınan eğitim sonrası herkes ailesine ve yakınlarına kolayca hacamat uygulayabilir.

EN İYİ HACAMAT EĞİTİMİ

hacamat-online-4

1- HACAMAT ENSTİTÜSÜ

2- GELENEKSEL TIP AKADEMİSİ

EN İYİ HACAMAT EĞİTMENLERİ

hacamat-online-2

Hacamat ve tıbbi sülük eğitiminizi bilenden alın. En iyi hacamat ve sülük eğitmenleri hacamat enstitüsünde!

Hacamat ve Sülük Sertifikalarımız

Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Dutch-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Dutch Hijama-Certificate-Leech-Therapy-English Hijama-Certificate-Leech-Therapy-French-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-French-3 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German-Blutegel. Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Russian Leech-Therapy-Certificate

Hacamat eğitimi bir kere alınır. Eğitiminizi bilenden, en iyisinden alın!

Peki Herkes Hacamat Ve Sülük Uygulamasını Öğrenebilir Mi?

”Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir ailesine ve çevresine faydalı olabilir.”

Hiçbir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını 1 günde öğrenebilir.

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK, Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK, Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ve Dr. Ahmet DEMİR anlatmaktadır.

Türkiye’nin en iyi Hacamat Kursu +90 532 301 10 46 WhatsApp

Avrupa’nın en iyi Hacamat Kursu +49 157 316 344 33 WhatsApp

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi – Hindistan) 2008’den bu yana 17 Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzmandır.

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye’nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ise Türkiye’nin Hacamat ve Sülük alanındaki en tecrübeli eğitmenlerinden biridir.

Dr. Ahmet DEMİR ise Türkiye’nin Hacamat, Sülük, Akupunktur, Prp alanlarında en tecrübeli eğitmenler arasında yer almaktadır.

Canlı Online Hacamat ve Sülük kursları için TR +90 532 301 10 46 ve EU +49 157 316 344 33 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz.

www.hacamatenstitusu.com.tr

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here