Hacamat ve Aşırı Adet Kanaması

0
22
hacamat-ve-asiri-adet-kanamasi

Aşırı adet kanamasına hacamat faydalıdır. Aşırı adet kanaması probleminizin olup olmadığını tespit edebilmek için regl sırasında kendinizi gözlemlemelisiniz. Adet sırasında:

  • Olması gerekenden daha fazla yorgunluk
  • Beyazlamış yüz görünümü
  • Nefes almakta zorlanma
  • Kansızlık şikayetinin olması
  • Adet döneminde çarpıntı şiakyetinin olması
  • Yüzünüzün görünümünün soluklaşması
  • Çok fazla ped kullanımı

Bu gibi durumları gözlemlediğinizde özellikle de pedinizde aşırı adet kanı oluyorsa ve sürekli birkaç saatte bir değiştirmek zorunda kalıyorsanız bu aşırı adet kanaması işareti olabilir.

Her ay bu kadar çok kan kaybı yaşamanız genel vücut direncinizi düşürecektir. Bu nedenle bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanına muayene olarak bunun nedeni araştırılmalıdır. Örnek olarak kişide hormonel bir bozukluk olabilir.

Hacamat tedavisi de tam da burada devreye girmektedir. Kişinin aşırı adet kanaması problemine sebep olan nedeni hacamat ve tıbbi sülük tedavisi alarak tedavi ettirebilirsiniz. Aynı zamanda aşırı kanama nedeniyle ortaya çıkan halsizlik, enerji düşüklüğü gibi problemlerinize de hacamat çözüm getirecektir.

Aşırı Adet Kanaması ve Hacamat

Aşırı adet kanamasında hacamat yapılması için planlamanın adet döneminden birkaç gün sonra olması gerekmektedir. Çünkü bu dönemde vücut kaybettiği kanı üretmeye devam edecektir. Ancak her zaman kişide yeterli miktarda hacamat yapılabilmesi için kan değerleri düzgün olmayabilir. Bu durumda öncesinde kişinin bol miktarda kan yapıcı besinler bakımından beslenmesi önemlidir.

Bunun yanı sıra hekiminizin verdiği kan yapıcı ilaçlarınızı da düzenli bir şekilde kullanmalısınız. Kişinin kan değerleri olması gereken seviyeye geldiğinde, ki bu değer hemoglobin 10 şeklindedir, kişiler hacamat yaptırabilirler.

Bu sayede vücut direncinizi yeniden kazanabilir, daha enerjik olabilir, yorgunluk ve halsizlik şikayetinizden kurtulabilirsiniz.

Kansızlık probleminde en büyük sorun dokuların yeterli besin ve oksijen alamamasıdır. Bu da bağışıklık sisteminizi olumsuz etkiler.

Hacamatın etkilerinden biri de kirli kanın yerini temiz kan ile değiştirmesidir. Bu sayede kişilerin daha taze olan kan pulcukları dokulara daha fazla besin ve oksijen iletecektir. Hacamat tedavisi aldığınız dönemde sağlıklı beslenerek bu durumu desteklerseniz bundan daha da fazla fayda görebilirsiniz.

Aşırı Adet Kanaması Tanımı

Aşırı adet kanaması kişinin normalde olması gerekenden daha fazla adet kanını vücudundan atması şeklinde görülen duruma verilen addır. Kişilerde bu sorun her ay düzenli adet gördükleri sırada da gerçekleşebilir, ara ara kanamalar ile düzensiz bir adet döngüsünde de görülebilir.

Düzensiz adet döngüsü olan bireyler bu durumu daha zor fark edebilirler. Bu nedenle kişilerin kendilerini diğer belirtiler bakımından adet döneminde takip altına alması çok önemlidir. Durumu fark eder etmez zaman kaybetmeden bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanından yardım almalısınız. Aksi halde vücut direnciniz düşerek çeşitli hastalıklara yatkın hale gelebilirsiniz.

Bunu önlemek adına hacamat ve tıbbi sülük gibi uygulamalara başvurabilirsiniz. Ancak her zaman kan değeri seviyeniz bunun için de uygun olmayabilir. Bunu düzenlemek adına sıkı bir şekilde sağlığınıza özen göstermeli ve kan değerlerinizin uygun olduğu bir dönemde zaman kaybetmeden bir hacamat uzmanına danışmalısınız.

Hastanın kan değerleri uygunsa hemoglobin 10 ve üzeri ise hasta yılda 7-10 seans arası hacamat yaptırabilir.

Hacamatın hiçbir yan etkisi yoktur.

Ayrıca hacamat sülük ile beraber uygulanırsa daha faydalı olur.

Herkes Hacamat Yapabilir mi?

hcamat-online-3

Evet uzman doktorlar tarafından alınan eğitim sonrası herkes ailesine ve yakınlarına kolayca hacamat uygulayabilir.

EN İYİ HACAMAT EĞİTİMİ

hacamat-online-4

1- HACAMAT ENSTİTÜSÜ

2- GELENEKSEL TIP AKADEMİSİ

EN İYİ HACAMAT EĞİTMENLERİ

hacamat-online-2

Hacamat ve tıbbi sülük eğitiminizi bilenden alın. En iyi hacamat ve sülük eğitmenleri hacamat enstitüsünde!

Hacamat ve Sülük Sertifikalarımız

Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Dutch-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Dutch  Hijama-Certificate-Leech-Therapy-English  Hijama-Certificate-Leech-Therapy-French-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-French-3 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German-Blutegel.  Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Russian Leech-Therapy-Certificate

Hacamat eğitimi bir kere alınır. Eğitiminizi bilenden, en iyisinden alın!

Peki Herkes Hacamat Ve Sülük Uygulamasını Öğrenebilir Mi?

”Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir ailesine ve çevresine faydalı olabilir.”

Hiçbir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını 1 günde öğrenebilir.

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK, Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK, Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ve Dr. Ahmet DEMİR anlatmaktadır.

Türkiye’nin en iyi Hacamat Kursu +90 532 301 10 46 WhatsApp

Avrupa’nın en iyi Hacamat Kursu +49 157 316 344 33 WhatsApp

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi – Hindistan) 2008’den bu yana 17 Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzmandır.

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye’nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ise Türkiye’nin Hacamat ve Sülük alanındaki en tecrübeli eğitmenlerinden biridir.

Dr. Ahmet DEMİR ise Türkiye’nin Hacamat, Sülük, Akupunktur, Prp alanlarında en tecrübeli eğitmenler arasında yer almaktadır.

Canlı Online Hacamat ve Sülük kursları için TR +90 532 301 10 46 ve EU +49 157 316 344 33 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz.

www.hacamatenstitusu.com.tr

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here