Hacamat ve Arpacık

0
30
hacamat-ve-arpacik

Arpacığa hacamat çok faydalıdır. Gözlerinizde arpacık çıkması halinde bununla ilgili şikayetleriniz çok şiddetli değilse hem enfeksiyondan kısa sürede kurtulmak hem de yeniden ortaya çıkmasını engellemek adına düzenli hacamat yaptırabilirsiniz.

Hacamat vücuttaki enfeksiyon ile savaşma gücünü arttırır ve kişinin genel olarak bağışıklık sistemini çok fazla güçlendirir. Tıbbi sülük ile birlikte uygulandığında tüm bu etkiler daha fazla şekilde görülecektir. Bu nedenle uzmanlar sıklıkla hacamatın tıbbi sülük beraberinde uygulanmasını tavsiye etmektedir.

Eğer arpacık problemini sık sık yaşıyorsanız bunun ortaya çıkma sıklığını azaltabilir ve hatta tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Hacamatın bu denli etkili olmasının en büyük nedeni dokuların temiz kan ile beslenmesine yardımcı olmasıdır. Vücut daha sağlıklı bir beslenme ile karşılaştığında daha da güçlenerek hastalık etkenlerini vücuttan daha kolay uzaklaştırır.

Arpacık kişilerde genel olarak huzursuzluk, endişe, yorgunluk, yeterince uyku alamama gibi strese bağlı durumlarda kendini göstermektedir. Bunun nedeni kişilerin bu durumlar altında bağışıklık sisteminin zayıflamasından ileri gelmektedir.

Hacamatın bilinen en önemli etkisi de bağışıklık sistemini ciddi ölçüde güçlendirip vücudun dengesini yeniden bebeklikteki gibi bulmasını sağlamasıdır.

Arpacık ve Hacamat

Düzenli bir şekilde hacamat yaptırmak sadece Arpacık problemi olanlara değil daha başka pek çok hastalığa deva olmaktadır. Kişiler arpacık probleminin yanı sıra sahip oldukları başka hastalıkları tedavi ettirmek amacı ile de hacamat yaptırabilirler.

Önemli olan kişinin bağışıklık sisteminin hacamat sayesinde güçlenmesini sağlamaktır. Bir bireyin bağışıklık sistemi güçlendikten sonra ciddi anlamda hastalıklara karşı olan direnci de belirli ölçüde artacaktır.

Bunun için seans planlamanızın sizin için özel olarak hazırlanması ve arpacık da dahil olmak üzere sahip olduğunuz akut veya kronik her türlü rahatsızlığınızla ilgili bölgelerden hacamat olmalısınız.

Seanslarınızın tarihlerine dikkat etmeniz gerektiğini ve hacamat uygulamasından sonra hacamatın etkisini daha da arttırmak adına kendinize özen göstermeyi unutmamalısınız.

Bunun için hacamat uygulamasını yapan sağlık profesyoneli seanslar sonrasında nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda sizi mutlaka ki uyaracaktır.

Arpacık Tanımı

Kişilerin göz kapaklarında meydana gelen arpacık problemi kapakların uç kısımlarındaki yağ bezlerinin enfeksiyon kapmasından dolayı ortaya çıkmaktadır. Bu problem bakteriyel kaynaklı bir rahatsızlıktır ve genellikle 1 hafta içerisinde kendiliğinden iyileşebilir. Ancak sonrasında yeniden tekrarlaması da söz konusu olabilir.

Gözlerde arpacık probleminin olması pek çok kişide sıklıkla rastlanılan bir problemdir. Ancak aşırı ciddi bir sağlık sorununa neden olmamaktadır. Kişide:

  • Hafif acı
  • Dokununca artan hassasiyet
  • Rahatsızlık hissi
  • Ağrı
  • Göz kapağının dokunulduğunda sıcak hissedilmesi
  • Kızarıklık meydana gelebilir.

Belirtileriniz aşırı şiddetli bir halde ise bir göz hastalıkları uzmanına muayene olarak ilaçlarınızı alabilirsiniz. İlaçlarınızı düzenli bir şekilde hacamat yaptırmaya devam ettiğiniz süreçte de kullanabileceğinizi bilmelisiniz.

Bununla birlikte vücut yapısı uygun olan kişilere mutlaka ki hacamatın yanı sıra tıbbi sülüğün de önerildiğini asla unutmamalısınız.

Hastanın kan değerleri uygunsa hemoglobin 10 ve üzeri ise hasta yılda 7-10 seans arası hacamat yaptırabilir.

Hacamatın hiçbir yan etkisi yoktur.

Ayrıca hacamat sülük ile beraber uygulanırsa daha faydalı olur.

Herkes Hacamat Yapabilir mi?

hcamat-online-3

Evet uzman doktorlar tarafından alınan eğitim sonrası herkes ailesine ve yakınlarına kolayca hacamat uygulayabilir.

EN İYİ HACAMAT EĞİTİMİ

hacamat-online-4

1- HACAMAT ENSTİTÜSÜ

2- GELENEKSEL TIP AKADEMİSİ

EN İYİ HACAMAT EĞİTMENLERİ

hacamat-online-2

Hacamat ve tıbbi sülük eğitiminizi bilenden alın. En iyi hacamat ve sülük eğitmenleri hacamat enstitüsünde!

Hacamat ve Sülük Sertifikalarımız

Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Dutch-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Dutch  Hijama-Certificate-Leech-Therapy-English  Hijama-Certificate-Leech-Therapy-French-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-French-3 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German-Blutegel.  Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Russian Leech-Therapy-Certificate

Hacamat eğitimi bir kere alınır. Eğitiminizi bilenden, en iyisinden alın!

Peki Herkes Hacamat Ve Sülük Uygulamasını Öğrenebilir Mi?

”Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir ailesine ve çevresine faydalı olabilir.”

Hiçbir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını 1 günde öğrenebilir.

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK, Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK, Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ve Dr. Ahmet DEMİR anlatmaktadır.

Türkiye’nin en iyi Hacamat Kursu +90 532 301 10 46 WhatsApp

Avrupa’nın en iyi Hacamat Kursu +49 157 316 344 33 WhatsApp

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi – Hindistan) 2008’den bu yana 17 Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzmandır.

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye’nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ise Türkiye’nin Hacamat ve Sülük alanındaki en tecrübeli eğitmenlerinden biridir.

Dr. Ahmet DEMİR ise Türkiye’nin Hacamat, Sülük, Akupunktur, Prp alanlarında en tecrübeli eğitmenler arasında yer almaktadır.

Canlı Online Hacamat ve Sülük kursları için TR +90 532 301 10 46 ve EU +49 157 316 344 33 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz.

www.hacamatenstitusu.com.tr

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here