Hacamat ve Adet Görememe

0
25
hacamat-ve-adet-gorememe

Adet görememeye hacamat çok faydalıdır. Kadınlarda sık rastlanan sağlık problemlerinden biri de adet görememe ya da düzensiz adet görme gibi sorunlardır. Adet görememe problemi olan kadınlar genel olarak iki farklı gruba ayrılabilir.

Bazı bireyler ergenlik dönemlerine çoktan girmiş olmalarına ve ergenliğin diğer belirtilerine sahip olmalarına rağmen adet görmemektedir. Bu durumda bir jinekolojik muayene gereklidir. Bireyde çok ender rastlanan kapalı kızlık zarı problemi nedeni ile regl kanının dışarı atılamaması durumu söz konusu olabilir ve bu durum fark edilmediğinde çok sancılı bir şekilde belirtilerle kendini gösterecektir.

Bir başka grup ise hormon dengesizlikleri gibi nedenlerden dolayı kişinin birkaç ay adet görememesi ve adet gördüğünde çok sancılı bir dönem geçirmesi şeklinde olabilmektedir.

Adet Görememe ve Hacamat

Düzenli hacamat kadınlardaki dişilik hormonlarını ve vücudun diğer tüm iç dengesini sağlıklı, olması gereken durumuna getirmektedir. Bu nedenle adet görememe, polikistik over sendromu, ağrılı adet olma gibi sağlık sorunlarınız varsa hacamat ile bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken en yakın sağlık kuruluşuna kan vererek değerleriniz ile ilgili raporu aldıktan sonra bir hacamat uzmanına danışmaktır.

Hacamat uzmanı uygun kan değerleri olan herhangi bir kanama bozukluğu, kan hastalığı ya da kan sulandırıcı ilaç tedavisi vb. durumu olmayan bireylere hacamat planlaması yapacaktır. Kişinin uygulama öncesinde herhangi bir hacamat yaptırmasının önünde engel teşkil edebilecek durumlar tespit edilmeye çalışılmaktadır.

Sonrasında kişinin adet görememe durumu ile ilgili olarak ve eğer varsa başka sağlık sorunları için de uygun akupunktur noktaları belirlenir.

Bu kısımlardan kişiye hacamat yapılır ve kişinin dinlenmek üzere eve gitmesi belirtilir. Evde nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda hacamat uygulamasını yapan sağlık profesyonelinin yaptığı tüm önerileri dikkate almanız gerektiğini unutmamalısınız.

Adet Görememe Tanımı

Adet görememe, kadınlarda olması gereken 28 günde bir düzenli olan 5-7 günlük adet kanamasının gelmemesi durumuna verilen addır.

Kişilerin bir ay adet olmaması ve diğer ay olması ve bazı ayları atlaması gibi durumlarda atlanılan aylar için adet görememe şeklinde bir nitelendirme yapılmaktadır.

Bu tür sorunların altında şeker hastalığı, obezite, polikistik over sendromu, obezite gibi pek çok farklı neden bulunabilir.

Kişiler ideal kilolarına düşmeyi, şeker içeren gıdalardan uzak durmayı kendine ödev bilmelidir. Hacamat ve kilo verme sayesinde kişiler adet görememe problemlerinden kurtulabilirler.

Hacamat aynı zamanda kişilerin iştah mekanizmasını normal düzeye getirerek iştah kontrolü sağlamasını ve zayıflamasını da kolaylaştırmaktadır.

Her bakımdan kişinin genel olarak sahip olduğu sağlık problemlerinin hepsi ile savaşan hacamat kişinin bağışıklık sistemini ciddi anlamda güçlendirici bir etkiye sahiptir.

Hastanın kan değerleri uygunsa hemoglobin 10 ve üzeri ise hasta yılda 7-10 seans arası hacamat yaptırabilir.

Hacamatın hiçbir yan etkisi yoktur.

Ayrıca hacamat sülük ile beraber uygulanırsa daha faydalı olur.

Herkes Hacamat Yapabilir mi?

hcamat-online-3

Evet uzman doktorlar tarafından alınan eğitim sonrası herkes ailesine ve yakınlarına kolayca hacamat uygulayabilir.

EN İYİ HACAMAT EĞİTİMİ

hacamat-online-4

1- HACAMAT ENSTİTÜSÜ

2- GELENEKSEL TIP AKADEMİSİ

EN İYİ HACAMAT EĞİTMENLERİ

hacamat-online-2

Hacamat ve tıbbi sülük eğitiminizi bilenden alın. En iyi hacamat ve sülük eğitmenleri hacamat enstitüsünde!

Hacamat ve Sülük Sertifikalarımız

Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Dutch-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Dutch  Hijama-Certificate-Leech-Therapy-English  Hijama-Certificate-Leech-Therapy-French-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-French-3 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German-Blutegel.  Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German Hijama-Certificate-Leech-Therapy-German-2 Hijama-Certificate-Leech-Therapy-Russian Leech-Therapy-Certificate

Hacamat eğitimi bir kere alınır. Eğitiminizi bilenden, en iyisinden alın!

Peki Herkes Hacamat Ve Sülük Uygulamasını Öğrenebilir Mi?

”Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir ailesine ve çevresine faydalı olabilir.”

Hiçbir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını 1 günde öğrenebilir.

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK, Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK, Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ve Dr. Ahmet DEMİR anlatmaktadır.

Türkiye’nin en iyi Hacamat Kursu +90 532 301 10 46 WhatsApp

Avrupa’nın en iyi Hacamat Kursu +49 157 316 344 33 WhatsApp

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi – Hindistan) 2008’den bu yana 17 Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzmandır.

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye’nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Op. Dr. Mustafa ŞAHİN ise Türkiye’nin Hacamat ve Sülük alanındaki en tecrübeli eğitmenlerinden biridir.

Dr. Ahmet DEMİR ise Türkiye’nin Hacamat, Sülük, Akupunktur, Prp alanlarında en tecrübeli eğitmenler arasında yer almaktadır.

Canlı Online Hacamat ve Sülük kursları için TR +90 532 301 10 46 ve EU +49 157 316 344 33 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz.

www.hacamatenstitusu.com.tr

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here