Hacamat

Hacamat Faydasını Ne Zaman Gösterir?

Hacamat Faydasını Ne Zaman Gösterir?

Hacamat faydasını ne zaman gösterir? Hacamat uygulamasının ardından ne kadar sürede sonuç elde edeceğinizi merak ediyorsanız; hacamat tedavisi ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Hacamat Nedir?

Hacamat ufak vakum yolu ile vücuttaki toksik ve kirli kanın alınmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir. Hacamat pek çok rahatsızlığın tedavisinde kullanılan ve başarılı sonuç elde edilen bir tıbbi uygulamadır.

Advert

Hacamat Nasıl Yapılır?

Hacamat yapılırken ağrı, sızı hissedilen ya da hasta olan bölgenin yakınına yapılmaktadır. Hacamat yapılırken önceden boynuz kullanılırken günümüzde cam kupa, vakum setleri ile yapılmaktadır. Yine kliniklerde hijyenik bir şekilde çizmenin yapılması için bisturi kullanılmaktadır. Hacamat nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, aşağıdaki adımların izlenmesi ile hacamat işlemi gerçekleştirilmektedir:

  • Hastalıklı olan ya da ağrı hissedilen bölgenin yakını çizilir.
  • Çizilen bölgeden vakum setleri yad a cam bardaklarla bölgede birikmiş olan kan alınır.
  • Hacamat işleminin bitmesinin ardından hasta taburcu edilir ve tedaviden sonra uyması gereken kurallar anlatılır.

Hacamat Vücudun Hangi Bölgelerine Yapılır?

Hacamat vücudun genellikle sırt bölgesine yapılan bir uygulamadır. Ancak kişinin hastalığına ve ağrısına bağlı olarak baş bölgesi ve vücutta yer alan akupunktur noktalarına da hacamat yapılabilmektedir. Hacamat yapılacak doğru bölgeler mutlaka bir doktor ve uzman tarafından belirlenmelidir. Doğru olmayan bölgelere hacamat yapılması istenen sonucun alınamamasına yol açacaktır.

Aynı zamanda sağlık durumu nedeni ile hacamat yapılmayacak kişiler de vardır. Bu nedenle, uygulama öncesi hastalıklarınız hakkında doktorunuza net bilgi vermeniz büyük önem arz etmektedir.

Hacamatın Etkisi Ne Zaman Gözlenir?

Hacamat uygulamasının faydası uygulama sonrasında muhakkak gözlemlenmektedir. Ancak etkisinin ne zaman gözleneceği kişiden kişiye göre değişim gösterecektir.

Bazı kişiler uygulama sonrası hemen rahatlarken bazı kişiler uygulamadan bir hafta hatta daha sonraki süreçlerde hacamatın faydasını gözlemleyebilirler. Bu nedenle, siz etki olduğunu fiziksel olarak tam anlamıyla hissedemeseniz bile hacamat uygulaması sonrası hastalıklar iyileşmeye başlayacaktır.

Ancak ağrıların uygulamanın hemen ardından azaldığı gözlemlenmektedir. Aynı zamanda bazı rahatsızlıkların tedavisinden tam sonuç alınabilmesi ve hacamat tedavisi etkisi gözlemlenebilmesi için periyodik aralıklar ile tekrar edilmesi gerekebilir.

Hacamattan sonra uyku faydalı mı?

Etiketler

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. cok yararlı oldugunu duydum ama işin ehli kişilere yaptırmak lazım en kısa zamanda denemeyı dusunuyorum

  2. Hacamat gerçekten de tam bir şifa kaynağı. Tabiki işin ehline yaptırmak lazım. Migrenden, oksipitale, kalp rahatsızlıklarından, bacak sendromlarına kadar her hastalığa çare. Güzel yazınız için teşekkür ederim.

  3. Hacamat yaptırmayı araştırken sitenize rastladim hacamatla ilgili merak ettiğim bir cok sorunun cevabını buldum. En kisa zamanda hacamat yaptırıp görüşlerimi sizlerle paylasagim. Bir yerde okumuştum. Hacamat yaptırmak büyü sihir gibi seytan islerinide bozmaktaymış.

  4. Kayseride hacamat yaptırdım bende 10günde faydasını gösterdi kişiye göre değişiklik gösterebilir. Allah şifa versin herkese

  5. Yakın zamanda hacamat yaptırdım, sırt ve bacak bölgelerinden. Hacamat bitip yaklaşık 20 dk oturarak dinlendikten sonra ayakta olduğum sırada birden bi etki ile sırt üstü düştüm. Oruçlu idim ve kan şekerimin düştüğünü düşündüm. Gün içerisinde de hafif baş dönmeleri oldu. Düştüğüm sırada iç organlarımın titrediği i hissettim, bir süre bende titremişim etrafımdakiler yüzümün renginin solduğunu kısa süre sonra düzeldiğimi söylediler. Neden böyle olmuş olabilir, bilgisi olan var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.